Chota

pługi

Polecane posty

misiu21692    2

jakoś nie chce mi się wieżyc aby ten pług tak "tanio" kosztował... widziałem ostatnio tyle pługów w opolskim i na śląsku praktycznie same "złomy" a ceny nie zchodziły poniżej 7 tys.... moze ten pług ma jakiś feler??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Moim zdaniem polskie pługi nie mają startu do zachodnich (chyba że Unia). Miałem Krone i sprawował sie super 3 ciągałem zetorem 7211 teraz mam Fraugde i też jest super :) Wybierz zachodnie :) Zdjęcia Krone w mojej galeri, ponieważ jest na sprzedaż i postaram się dodac zdjęcia Fraugde który jest na zabezpieczeniu sprężynowym.


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

URSUS 912 PŁUG FISKARS 4x35 ZAGONOWY NA CIĘŻKICH ZIEMIACH BIEG 1II 1700-1800 OBROTÓW, NA ZIEMIACH LEKKICH PRZESTWIAM NA 4x40 BIEG 1II LUB 4I 1700-1800 OBROTÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Ja mam Kvernelanda 3*40(szerokość regulowana) obrotowego i ciągam go Ursusem 914 3-4 terenową lub 1 czsami 2 szosową (zależy od ziemi i ukształtowania pola)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

Kverneland ES 100 4*30-50 cm (vario) z packomatem + Valtra N 111e


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekPL    3

Niemeyer Delta 3-200 4*45 (odkładnie ażurowe , packomat, zab. kołkowe ,koło transportowe) a ciąga go Ursus 1614. Na niektórych polach nie ma lekko. Pług jest ciężki chyba aż za bardzo ale podnośnik póki co daje sobie rade.

 

Zestaw raczej dobrze spasowany ( jedynie ta belka tylnej szyby :rolleyes: )


Moje zdjęcia nie są chronione prawem autorskim, więc rozpowszechniać można a nawet jest to wskazane.
Zapraszam wszystkich właścicieli lub fanów Ursusów 1614 do grona moich znajomych
http://www.youtube.com/user/TomekPli1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Kverneland LB 300HD, 5 skib do tej pory U1614, od tego oku Valtra T182 Versu i w końcu pełną ;) parą


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ja do takiego traktora sprzedalem kuhna mastera 102 i facet jest zadowolony,wiec tego moge polecic. Lekko idzie w ziemi,ladnie kryje i sam w sobie jest lekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carlos4ever    3

Mam Kvernelanda 5 skib półzawieszany to tej pory ciągany Zetro 12245 a w tej chwili Puma 195 i szukam też Kvernelanda sześcioskibowego zagonowego bo piątka to za mału. Jeszcze przed kvernelandem był polski Atlas czteroskibowy. Tylko że Zetor miał ciężej z 4 skibami niż z pięcioma. Maszyna bez awaryjna, dobrze kryje i lekko idzie w ziemi. Polecam Kvernelanda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Ja mam Bometa 4*35 i ciągne go MTZ Belarusem. Śmiga aż miło


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

kto wie jak to jest z pługami Uni? Sciągnąłem z netu katalog 2010. Są tam pługi obracalne M/MS/MH, L/LS/LH i reszta bez zmian xxl itp. Konkretnie chodzi mi o LS 2010 rok. Do tej pory we wszystkich broszurach bylo ze jego szerokośc pracy to 32-36-42 (teraz tak szeroko bierze pług serii M) cm na jeden kopus, a teraz w tym nowym katalogu podaja 35-40-45, czy cos zmienili w tych pługach czy poprostu jest to jakis błąd w druku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Czym różnią sie pługi Kvernelanda ES i EG. Oba to pługi z płynną regulacją szerokości orki Variomat od 30-50cm na korpus.

Narazie wiem tylko tyle że ES ma głowicę 200 i wagę 4obracanej 1340, a EG głowice 300 i wagę 1550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maceo    0

Witam jestem tu nowy i nie wiem za bardzo gdzie umieścić to pytanie więc umieszczam je tu czy wie ktoś może coś na temat pługu steeno albo stino jest to produkcja belgijska.Jak jest z dostępnością częsci i jak one się sprawują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Steeno to u nas wynalazek jak go jeszcze nie kupiłeś to wybierz inny ,nieraz mogłem taki kupić w belgii, ale u nas oryginalnych części nikt nie sprzedaje tylko w unirolu mogą dorobić wszystko na zamówienie.Sprawdzałem w katalogu Granitu ale oni nie prowadzą tego.Napisz co konkretnie potrzeba to zobaczę co pasuje, może od innych pługów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maceo    0

Jeszcze nie kupiłem ale się przymierzam chodzi mi te części które się zużywają lemiesze itd.pasują od jakiegoś innego pługa i ile dorobienie kosztuje orientujesz się w tych sprawach.Wiem własnie tego steeno za 6tys obrotowy 4.Niewiem czy warto ale szukam coś w tych cenach i 4 skibowego lemkenów w tych cenach niestety niema :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Jeżeli chodzi tylko o lemiesz to nie ma problemu zawsze znajdziesz podobny który pasuje na przynajmniej dwie dziury, aostatecznie można otwory przewiercić w korpusach i będzie na zawsze.Co innego z odkładnicami ,tylko dorobienie na wymiar.Koszt lemieszy 100-150zł,dłuto 15-30zł odkładnica 350-500zł w UNIROL u kowala 120zł.No cena pługa dobra ale z częściami bedzie mały problem ,poprostu nie będzie ich od ręki tylko np. za kilka dni.Tak jest z maszynami mniej u nas popularnymi,dlatego ja nie przywożę takich chociaż też mogę kupić tanio to wcale nie znaczy że steeno to zły pług tylko zawsze jest go trudniej sprzedać .Mam teraz VOGEL&NOOTA do sprzedania ale cena drugie tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maceo    0

A jakiś adres tej strony co to dorabiają można prosić.I mam jeszcze takie pytani czy bendzie mi taki pług podnosił przód? ciągnik ma około 6ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Jak jest to ciągnik z przednim napędem i jakimś obciążnikiem to będzie ok. sprzedawałem pługi 4-skibowe obrotowe do mtz i innych 80-90KM i każdy sobie chwalił.Musisz szukać pługa poniżej 1t np.OVERUM "4" waży 870kg.Częsci znajdziesz wpisując w goglach unirol pokaże ci się GRUPA UNIROL BOREK WIELKOPOLSKI .Jak zmierzysz lemiesz,odległości otworów to zadzwon tam i coś znajdą.Kupuję u nich od 4lat i nigdy nie ma problemu,jak zamówię części przed godz. 14 to na drugi dzień są u mnie.Zremontowałem tak już ponad 20 pługów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maceo    0

Kupie raczej tego steeno a są jakieś belgiskie sklepy w internecie gdzie można kupić części a pan z tego co widze przywozi pługi to moze części tez by pan przywiozł jak bym zamowił u pana :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Części raczej się nie opłaca z belgii, poza tym teraz jeżdżę do niemiec, to trochę bliżej.Pługi przywożę ,a części do nich kupuję tak jak pisałem w UNIROLU .Robią je ze szwedzkiej blachy także dziury w nich nie wywierci już łatwiej w korpusie pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maceo    0

w Niemczech kupi się jakiegoś lemkena w dobrrym stanie do 6tys najlepiej 4skibowy obrotowy albo w układzie 3+1?I mam jeszcze jedno pytanie pług 4skibowy obrotowy który ma okładnie 40cm jaką będzie miał szer.orki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Da się kupić ale jak go tu przywieżć to i tak wychodzi 10000zł .Za pług płacę 1000-2500eur 1200zł transport,zawsze coś trzeba wymienić ,ja jeszcze bawię się w pełny remont ,wszystko co trzeba wymieniam na nowe części z unirolu, piaskowanie, malowanie i wtedy nie mogę sprzedać poniżej 10000zł teraz też mam taki pług kupiony za 6000+1000transport+4000remont ale sprzęt jak nowy.Lemken za 6000zł to antyk ,strasznie przestarzały wygląd ,słupice spawane na stałe do ramy ale firma dobra i częsci dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj