Chota

pługi

Polecane posty

Ja będę chciał zakupić 4zagonową Overuma z zabezpieczeniami hydraulicznymi bardzo mi się te pługi podobają i nie są takie drogie.Jak ktoś ma takie niech się wypowie na ich temat.Ciągał by je ciągnik o mocy 90km.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Ja posiadam pług Gregoire-besson 4x55 obrotowy zabezpieczenia na kamienie hydrauliczne. Ciągam go ciągnikiem Massey ferguson 3125 rocznie przewraca 80ha ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja posiadam Pług Overum 3*55 ciągam go Df DX85 ale przdała by się jeszcze jedna skiba.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Gdzieś widziałem na jakiejś stronie artykuł o serii wypuszczonej na Francję z szerokością orki 55cm, Gdy pług dam na największy rozstaw to jak byk na miarce widnieje 55cm chociaż orka na takim rozstawie jest nie możliwa (lemiesz za dużo nie docina). pomyliłem sie co do tej strony GB myślałem że to tam jest ten artykuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

A jakiej długości są lemiesz do szerokości orki 40-50cm? Kupiłem pług w Polsce miał założone nowe lemiesze to pewnie facet kupił te krótkie które pewnie są tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Musze zmierzyć w moim GB ile mają lemiesze

 

Wczoraj orałem na Buraki ( jak bede siał ) 1,65 ha głębokość 32 i więcej , moge stwierdzić że do gliny nie nadaje się ten pług bo przylepiała się do odkładnicy (może dla tego że za wolno jechałem ) , orałem na siłowej to miejscami ciągnik stawał i przód mu zrywało , prędkość na liczniku 5,5-6 km/h i gaz w podłodze

 

Na wiosnę będę woził obornik i zaorze płytko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Moje pługi to:

-2x30 Unnia Grudziądz

-3x25 Agro Wikt bardzo podobne do grudziądzkich

-4x40 Stal Tech


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4
Musze zmierzyć w moim GB ile mają lemiesze

 

Wczoraj orałem na Buraki ( jak bede siał ) 1,65 ha głębokość 32 i więcej , moge stwierdzić że do gliny nie nadaje się ten pług bo przylepiała się do odkładnicy (może dla tego że za wolno jechałem ) , orałem na siłowej to miejscami ciągnik stawał i przód mu zrywało , prędkość na liczniku 5,5-6 km/h i gaz w podłodze

 

Na wiosnę będę woził obornik i zaorze płytko :P

 

A ja myślałem ze mi się zdaje, dotychczas zaorałem troszeczkę gliny można powiedzieć że nic i zauważyłem że nie za bardzo chce się to wszystko ślizgać po odkładni. Zobaczymy jak będę orał po kukurydzy, tam to już mam sporo gliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@piootr dalczego obornik pod buraki wozisz na wiosnę???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@pioter obornik będe woził 2x teraz dałem na ten kawałek 1,65 ha 13 tandemów czyli z 80t :P na wiosne dam z 10 rozrzutniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john6630    0

Ja mam 2 pługi 4 skibowe Uni ciągam je MTZ 82 i MF 3060 Obrabiam rocznie 46ha z czego 12ha to łąki mam zamiar kupić 4 pług obrotowy Kverneland do JD 6330 Premium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin6530    1

Jak czytam te wasze opinie to krew mi sie w żyłach gotuje

w jaki sposów orzecie że 80 koni ciągnie 5 skib.

U nas 1634 czwórke kwerdzia to ukręcił wał koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No ja nie wiem jakie ty musisz miec gleby tam u siebie marcin6530. Moze skale masz doslownie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To zeczywiscie masz przewalone. Ja mam 4-6 klasy gleby. hehheh


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj