Skocz do zawartości

Zdjęcie

pługi

626 odpowiedzi na ten temat

#501 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 21:33

pługi

to co poradzicie kupić, myślałem że kupię nowe pługi z Agro-maszu  bo nowe to nowe a nie używane, ale ktoś te pługi z Euro-maszu czy Agro-maszu  kupuje i nimi pracuje więc to może nie taka lipa jak kolega maszpool pisze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pługi Dzisiaj, 22:24
  •  

#502 Share maszpool

maszpool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 08:00

pługi

ludzie kupują nowe pługi ale zazwyczaj tacy którzy nigdy nie orali zachodnimi pługami , kupując porządny zachodni pług za kilka lub kilkanaście lat jeszcze go będziesz miał a po tych podróbkach nie będzie juz śladu . Sprowadzam sprzęt rolniczy z Niemiec juz od piętnastu lat i na prawdę mam trochę pojęcia , poza tym wykonujemy różnego typu usługi i pracujemy na różnych tego typu sprzętach . Polecam Lemken lub Kuhn to są dwie marki z których na pewno był byś zadowolony odradzam kvernelanda chociaż są maniacy i nie kupili by żadnego innego ale to nie są te pługi co były 30 lat temu , szukasz pługa na non-stopie czy kołek ? do jakiego ciągnika potrzebujesz pługa ? i nie sugeruje że masz ode mnie kupic po prostu chę ci doradzić, nawet teraz już nie mam wyboru tylko kverneland ale to jest dla maniaków .

#503 Share URSUS16

URSUS16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 08:16

pługi Duże jest zainteresowanie pługami kuhna? np. w porównaniu z lemkenem

#504 Share maszpool

maszpool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 08:26

pługi

można powiedzieć że takie same 

ile nowy agro-masz kosztuje ? taki który planujesz kupić

#505 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 08:31

pługi

Mi Kuhna się bardzo podobają pługi własnie ze względu na hydrauliczne zabezpieczenia, mam teraz w Goizinie hydr. i super sprawa, bo jest możliwa regulacja w szerokim zakresie, jak uda mi się sprzedać obecnego wywrota (za mały już) to właśnie planuje znowu zakup ale 4ki Goizina albo Kuhna ;)

#506 Share URSUS16

URSUS16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 08:37

pługi Dwa lata temu za 4 obrotówke agro masz na przepłużkach powiedzieli mi coś koło 24 tys do odbioru. Wolałem kupić lemkena...

#507 Share maszpool

maszpool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 08:45

pługi

także radze wam nie pchajcie się w te lipne pługi tylko kupcie używane a konkretne pługi  , chyba że kogoś stać na nowy . Pozdrawiam

#508 Share Dzik90

Dzik90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 08:49

pługi mieliśmy polski pług zagonowy porażka , następnie obrotowy niemayer to byl luksus bo obrotowy ale bez zabezpieczeń na kamienie dlatego go zmieniliśmy na inny. Tym razem był to rade weekend 3skibowy obrotowy na zabezpieczeniu kółkiem. Niestety rama i wieża wyrwał się dosłownie. Dlatego podjęta była wymiana sprzętu. 5lat temu kupiliśmy kvernelanda i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. opory jakie stawia podczas pracy są mniejsze niż poprzednie pługi. Teraz orze innym traktor em i do kupiłem czwarty korpus . Nie pracowałem kuhnem ale kvernelanda polecam

#509 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 08:50

pługi

Najtańsza opcja z nowych pługów to Unia...

#510 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1685 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 09:18

pługi

tyle że za cenę unii masz vogelnoota, fakt że nie są to już te vogle co kiedyś ale nadal jakością użytych materiałów przebijają całą krajową konkurencję 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 09:23

pługi

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pługa Kverneland 4 Vario? W których miejscach może być spawany, jak wyglądają oryginalne odkładnie itp.

http://olx.pl/oferta...html#de4021b030

http://olx.pl/oferta...html#d527d0e401

Edytowany przez fireseba, 13 wrzesień 2015 - 09:36.

#512 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 10:16

pługi

witam

mam kvernelanda obrotowy3 skibowy nie wiem nawet jaki to model dokładnie ale już starszawy , i nie myślę wymieniać na inny mam go już z 10 lat pewnie chodzi w nim 90 konny rusek to bardzo nawet nie odczuwa że coś ciągnie , jest lekki , ciut konstrukcja za delikatna lubi czasem gdzieś pęknąć , kosztów w naprawie nie ma , polega to tylko na sensownej naprawie , wzmocnieniu odpowiednim danego elementu ,

fireseba oryginalne lemiesze czy odkładnice płozy powinny mieć nabite logo kvernelanda taka strzałkę oraz numer części , choć nr  mogą mieć zamienniki też , najlepiej jak pług ma jeszcze oryginalną farbę to wtedy widać gdzie coś było naprawione

#513 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 12:16

pługi

pługa szukam do zetora 100 konnego, zabezpieczenie to chyba kołkowe na moich ziemiach nie mam kamieni a co do ceny nowego z agro-maszu to miałem zamiar kupić 3+1 to wołają 20 tys.

mam w okolicy takiego Lemkena

http://olx.pl/oferta...57-IDaXNAb.html

są to dobre pługi? niech się wypowiedzą użytkownicy miał bym na miejscu nie musiał bym jeździć daleko

Edytowany przez adamgaleon, 13 wrzesień 2015 - 12:59.

#514 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 13:23

pługi

@maszpool, co ciekawego do 62km 4x4 polecasz? zabezpieczenie np. kołkowe, zagon, lub lekka obrotówka

#515 Share maszpool

maszpool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 13:51

pługi Polecam z obrotówek Lemken opal 090 lub mniejsza zagonówka jak lżejsze ziemie to może i 4 skiby , zależy jaki ciągnik
Ten model Lemken to lata 70 i w dodatku malowany jutro będę miał Lemken opal 110 nowszy za te same pieniądze i w oryginale

#516 Share radekz200

radekz200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 14:05

pługi

jakie pługi wybrać do Agrofarma 410 na ziemie lekkie :) unia tur 4 odkładnie 35 cm czy akpil mix 40?

#517 Share patryk09091995

patryk09091995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 18:45

pługi Ja mam kvernelada ab100 i nie mam żadnych zastrzeżeń do do orki

#518 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2190 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 19:10

pługi

pługa szukam do zetora 100 konnego, zabezpieczenie to chyba kołkowe na moich ziemiach nie mam kamieni a co do ceny nowego z agro-maszu to miałem zamiar kupić 3+1 to wołają 20 tys.

mam w okolicy takiego Lemkena

http://olx.pl/oferta...57-IDaXNAb.html

są to dobre pługi? niech się wypowiedzą użytkownicy miał bym na miejscu nie musiał bym jeździć daleko

Dość ciekawy ale słupice nie lezą jak powinny 2 zdjecie  odkładnie nie pokrywają się(konkretnie druga) ,3 zdjecie patrz na płozy  trzecia słupica ,dolne niby ok ale lepiej obrócić i sprawdzić ,moze to kwestia regulacji ,ale ja bym przed zakupem sprawdził go w polu  .

#519 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 19:12

pługi

kolego maszpool ziemie od2 do 4 klasy lekkie wzniesienia na kilku działkach, a ciągnik Zetor Proxima 100 koni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share Wojtas75

Wojtas75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 wrzesień 2015 - 19:13

pługi

Witam kolegów

mam Huarda 2x55  obrotowy lata z nim same explorer II 60  uzywam go 3 sezon orze rocznie 12 ha