Chota

pługi

Polecane posty

Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jest tutaj choć jeden użytkownik Ibisa M?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Nie mam problemu z pługiem Ibis M. Skąd ten pomysł? Tomasz, przyznaj się lepiej jakim traktorem ciągasz swój agregat (jeśli jeszcze go masz)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jak to jakim ? Belarusem zdjęcia masz w mojej galeii ,a co to za związek z tematem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Nie odpowiedziałeś na to pytanie w galerii.:)

Może komuś zdarzyło się wykonać własnoręcznie pług? Do pługów krajowych można zakładać elementy robocze z pługów zachodnich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Taaa pług własnorecznie... weź kup sobie Euromasz to będzeisz miał pług zrobiony w stodole o jakości adekwatnej do tego co sam dał bys rade ustrugać... Musze przejść sie do znajomego ile mu zostało z tego wynalazku bo slyszałem tylko, że po 10ha ścinacze ma już proste :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ooo, ścinacze... Te można kupić lepsze, jeśli są wykonane standardowo (wg. jakiegokolwiek innego, konkurencyjnego producenta). Jak rama cała, to resztę da się wymienić. Jakby rama mu się wyprostowała, to by było coś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Podróbka Uni Grudziądz. Jak już chcesz polski to sie TURem zainteresuj choć cena wydaje sie rozsądna i można by spróbować bo opini raczej brak

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Czy agromasz PJ 4 będzie dobry pod forterre 130 przy rozstawie 4x44 ziemie 2 i 3 klasa ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Panowie pisałem w innych tematach ale jakoś nie uzyskałem odpowiedzi. Planuje kupić pługi obrotowe do mccormick 105 cmax, orze teraz zagonem 4-36, staltech, ten ciągnik w tym pługu fruwa. Co do obrotu to planuje coś takiego    http://olx.pl/oferta/kverneland-vd-85-CID757-IDcWI8z.html#e9e79ad09c        http://olx.pl/oferta/plug-kverneland-4-skiby-obrotowy-14-CID757-IDcsSVD.html#8931483c93        i taraz najważniejsze pytanie czy to nie są wedłóg was za ciężkie pługi do tego ciągnika, no i czy te ramy wytrzymują w tych pługach.  Prosze o porade i przy zakupie na co zwracać uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

może być za ciężki, cmax jest dość wątłym ciągnikiem, chyba że trzema będziesz orał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Przecież te pługi co pokazał to popirdółki. Lekkie i wąsko zabierają. U mnie z takimi kvernelandami ścigają mfy 95 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Może jeszcze ktoś się wypowie bo chcę kupić jakiś obrót ale nie mam pojęcia czego szukać, najlepiej Ci co użytkują takie pługi czy warto coś takiego kupić, lub posiadacze mccormick 105 co zapinają do swoich kucyków. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Te co pokazales kvernelandy będą pasowały idealnie bo sa lekkie i nie za szerokie ale na prędkość musisz uważać jeżeli masz dużo kamieni bo możesz pourywac co nieco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

To jeszce Lemken opal 110 weź pod uwage... Wujek do łupcia 1014 zapina i jakoś tam jedzie z 4 skibami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Szczerze  mówiąc to bardziej mi się podobają kvenerlandy lub overum.       http://olx.pl/oferta/plug-obrotowy-overum-4-skibowy-bv398f-3-1-CID757-IDcRViP.html#194df0111a          Panowie a może coś takiego i 200kg balastu na przód. Overum ma lepszy obrót bo do góry i kółka nigdy się nie urwie, a jakby ciągnik miał duży problem to zawsze jedną skibe można odkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin99    0

Witam!

Może mi ktoś podpowiedzieć jak zmienić

szerokość roboczą w KUHN MASTER102(rozstawić go na maksa).

Pług ma ramę 3+1 i zabezpieczenia kołkowe.

Proszę o konkretne odpowiedzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin99    0

Piszę wyraźnie że mój ma zabezpieczenia kolkowe a nie hydruliczne.(to chyba różnica)

Proszę o wypowiedzi na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

niewielka, tutaj ustawiasz na 35 albo 40, przekładasz słupice prawo-lewo,dużo 

z tym roboty, wszystkie korpusy i słupice trzeba porozkręcać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj