Chota

pługi

Polecane posty

kaseton    10

Witam, muszę sobie kupić pług do głębokiej orki czteroskibowy duży grudziądzki, bo jest mi potrzebny do orki zimowej. takie coś jak na zdj.540x405_plug-skibowy-zagonowy-unia-grudz

Jakie macie opinie na temat tych pługów? Może lepiej kupić zagraniczny? do jakiej ceny opłaca się kupić taki jak ten na zdjęciu grudziądzki ? bo jest u mnie w okolicy za 1300 zł a nie wiem, czy brać.

Edytowano przez kaseton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

cud techniki to to nie jest ale przynajmniej cena w miare akceptowalna.. starguj do 1000 bo to racej już niechodliwy towar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Pług ,nie nadaje się na ciężkie ziemie ,ponieważ jak są zmeczone sprężyny nierówno orze ,mój wuja ma takiego i masakra (piszę na jego przykładzie ),po za tym łącznik poziomy jest spawany i dalej tez pęka ,odkładnie też pozostawiają wiele do życzenia ,ja bym go nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

wieżyczke wymienił za 3500 euro a teraz pług sprzedaje za 16.9tys? Bez sensu. Trzeba go było od razu na części sprzedać a nie inwestować wpierw w niego. A jak kolega pisze łącznik spawany więc i tak za chwile walnie i znów bedzie kosztownie. Odnośnie sprężyn to też mam takie wrażenie że... one są dobre jaką są nowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

gregoire są bardzo fajne, ale jeśli nie orzesz kukurydzy to przedpłużków bym nie brał. 

poza tym blachy strasznie wyświechtane, masę kasy będzie kosztowało doprowadzenie go do stanu użyteczności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Polecam steeno miałem taki 2 skibowy i choć firma mało znana  pięknie orze ,zwróć tylko uwagę czy ma regulację pierwszej skiby ,bo nie we wszystkich modelach jest i trzeba dobierać do szerokości ciągnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Zdarzają się takie, ale pomyśl czy rama (projektowana do mniejszego obciążenia) wytrzyma z czwartym elementem?

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Wytrzyma przerabiałem taki pług ,trzeba wstawić profil w srodek ramy w miejscu spawania  i podporę od wieży  przestawić za 3 skibę  ,dodatkowo wzmocnić otwory do cięgła aby się nie wybijały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Cos co orze kosztuje sporo ,a nie wiemy jaki ma budżet 3ke kupi za 500 +korpus z rama ,najlepiej 2kę to jakieś 250-300  zespawanie do kupy z 200 daje 1000 i jest tylko za tą kase dostanie w originale 4kę  jak dobrze poszuka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Panowie mam pytanko, posiadam Unie Ibisa L(zdj w galerii) i mam pewien problem otóż od pewnego czasu pług na prawej stronie momentami mi nie równo orze(druga skiba momentami wysypuje za dużo i nie raz pierwsza skiba nie dorzuca) ciężko się też zagłębia na uwrociu, zauważyłem też że na prawej stronie ciągnik bardziej ten pług czuje oraz że podczas orki pług delikatnie podbija pod lewą stronę(to też by tłumaczyło dlaczego pierwsza skiba nie dorzuca) co może być przyczyną takiego zachowania pługa? Dodam też że na lewej stronie pług orze idealnie i na stronie lewej nie ma zastrzeżeń co do jego pracy... 


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

sprawdź dokręcenie śrub na korpusach , przypuszczam że coś się poluzowało albo przestawiło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A ja mam takie pytanie czy kółko podporowe jest w plugu obrotowym konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

nie konieczne ale lepiej jak podpiera ,lrzej dla ciągnika ,latwiejsza regulacja ,ale sa pługi pływające ,(obracane mechanicznie ) które nie potrzebują kółka  i  ich praca nie odbiega w niczym od tych podpieranych ,duże znaczenie w nich ma długość płuz i ich stan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

A ja mam takie pytanie czy kółko podporowe jest w plugu obrotowym konieczne?

 

nie jest konieczne. w niektórych wypadkach nawet poprawia uciąg tylnych kół.

 

niemniej jak masz pofalowane pola albo mozaikowatą glebę to łatwiej głębokość utrzymać z kółkiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj