Skocz do zawartości

Zdjęcie

pługi

626 odpowiedzi na ten temat

#341 Share farmer1975

farmer1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 19:04

pługi od 15 lat oram rocznie 700 ha, robiłem wieloma pługami jednakże najlepiej mi się orze półzawieszanymi Kvernelandami PB100 oraz Lemkenami Vari Diamant, tym ostatnim oram od 5 lat i jestem bardzo zadowolony, załączam film z orki z zeszłego tygodnia
http://youtu.be/p_AydeVmYTA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pługi Dzisiaj, 04:58
  •  

#342 Share krzychu330

krzychu330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 październik 2013 - 10:50

pługi http://tablica.pl/of...html#629701b9cd

#343 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 04 październik 2013 - 19:52

pługi Planuje kupic pług do c-385. Pług miałby być 3 skibowy obrotowy. I jak uważacie pługi jakich firm najlepiej kryją, oraz które stawiają najmniej sze opory. Znam opinie na temat lemkena czy kverenlanda, ale co myślicie o krone, rabe verk, overum, i innych , jakis frostach i tym podobnych. obecnie mam polski zwykły 3 skibowy, i bardzo mnie ten pług denerwuje, chce cos co lepiej kryje i odklada. I zastanawiam sie czy lepiej ze ścinaczami, czy przedpłuszkami.

#344 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 04 październik 2013 - 21:28

pługi Jeśli chcesz aby lepiej krył to musisz szukać z dużą odkładnią, nie ważne jakiej marki, byle części można było dostać. Kvernelanda mam więc jedynie jego mogę porównać do UG, to w sumie nie ma co porównywać, jest nieporównywalny:) Ale myślę że inne z dużą odkładnią też ładnie przykryją. Przedpłużki obowiązkowo, możesz nimi regulować wysokość i lepiej zrzucają w bruzdę warstwę wierzchnią. Moim zdaniem to mniejszy też opór stawiają ale to trzeba by badania robić:) Do 80-tki bez przodu to nie ma sensu więcej niż 3x45cm ( 18"). Zauważ że praktycznie każdy zachodni pług, nie ważne czy nowy czy stary ma większe ( dłuższe ) odkładnie niż ''polskie zwykłe 3'' więc różnica będzie zapewne na większości:)

#345 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 05 październik 2013 - 01:20

pługi Witam, slabo sie orientuje w plugach wiec chcialem zapytac- mianowice interesuje mnie taki plug http://otomoto.pl/ni...er-A324322.html , obecnie mam zagonowy 3 skibowy lechie ale chcialem zmienic na obrotowy aby lepiej i wygodniej sie pracowalo. Moj traktorek to c360 3p i 8 ha ziemi ornej 3a i 3b. Czy ten plug niemayer jest kompletny? Bo nie widze na zdjeciach ani kolka do regulacji glebokosci ani wajchy do obrotu i czy wogole moj traktorek uciagnalby go? (:

#346 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 05 październik 2013 - 13:58

pługi :blink: czy ktoś potrafi powiedzieć jak ten obrót w takim pługu działa- trzeba go ręcznie okręcać??? :lol:

#347 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 05 październik 2013 - 14:21

pługi Zobacz jeszcze raz na zdjęcie i zobaczysz że jest mechanizm obrotu :)
Łącznik gdy podniesiesz pług naciska na tą "dźwignie " co powoduje grawitacyjny obrót pługa.
A324322_3.jpg

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#348 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 październik 2013 - 15:30

pługi Ludzie chce wam się ten złom kupować. Przecież to ma napewno ponad 30 lat. Zwykłą 3 i tak szybciej pole zaorzesz.

#349 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 05 październik 2013 - 16:26

pługi powinienem dać spokój ale...naprawdę nie pojmuje tego obrotu- ok zakładam że masz racje iż w jedną strone obraca się grawitacyjnie a co gdy chcesz w drugą strone go obrucić?

...a chyba moja tępa głowa już to pojęła... B)

...ale czy to znaczy ,że ten mechanizm załancza się przy każdym podnoszeniu pługa?

co do wiekowych maszyn mam odmienne zdanie kolego hubertuss, kupiłem w tym roku trzydziestoletniego PHX5 i jakoś jestem bardzo zadowolony, po raz z ceny po dwa jakości orki a trzy z wydajności tego pługa. prawda nie ma błyszczącego lakieru i nie pochwale się przed sąsiadem że kosztował ponad 50 tys zł -jakoś mało to dla mnie ważne...., a robota w czas zrobiona ;)

#350 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 październik 2013 - 19:11

pługi Nie mówie, że musi być códo za 50 tys. Ale czy nie lepiej kupić np 3 ug. Części łatwiej znajdziesz i pole zaorzesz szybciej. Ale to nie mój problem każdy robi jak chce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Mateusz-06

Mateusz-06

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne maszyny rolnicze oraz fotografia.

Napisany 05 październik 2013 - 19:40

pługi Ja mam Kuhn-a 103 3+1 ciągne go John Deere-m 6610 i zestawik pracuje na 90ha gospodarstwie

#352 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 05 październik 2013 - 19:49

pługi Koledzy z całym szacunkiem ale jak nie macie pojęcia o takich pługach to nie piszcie bzdur typu lepszy uni grudziądz tylko czytajcie i i zbierajcie wiedzę ,takie pługi trzeba użytkować aby się wypowiadać , pługi obracane mechanicznie muszą mieć mechanizm w wieży tak jak pisałem już w innym temacie i wtedy nie ma problemu z obrotem . pług musi być dobrze wyważony aby się dobrze przewracał, co do tego akurat na zdjęciu mam jednak zastrzeżenia ponieważ obrót wymuszany jest przez cięgno górne a ja jestem zwolennikiem mechanizmów wbudowanych w pług więc raczej odradzam .

#353 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 05 październik 2013 - 20:27

pługi

Jeśli chcesz aby lepiej krył to musisz szukać z dużą odkładnią, nie ważne jakiej marki, byle części można było dostać. Kvernelanda mam więc jedynie jego mogę porównać do UG, to w sumie nie ma co porównywać, jest nieporównywalny:) Ale myślę że inne z dużą odkładnią też ładnie przykryją. Przedpłużki obowiązkowo, możesz nimi regulować wysokość i lepiej zrzucają w bruzdę warstwę wierzchnią. Moim zdaniem to mniejszy też opór stawiają ale to trzeba by badania robić :) Do 80-tki bez przodu to nie ma sensu więcej niż 3x45cm ( 18"). Zauważ że praktycznie każdy zachodni pług, nie ważne czy nowy czy stary ma większe ( dłuższe ) odkładnie niż ''polskie zwykłe 3'' więc różnica będzie zapewne na większości:)

Napewno wielkośc odkładnic ma znaczenie, ale wyprofilowanie ma wieksze znaczenie. dlatego pytam sie które pługi yscie polecili? Co myślicie o pługach krone, overum i rabe verk. Co to sa za pługi BRENIG?

#354 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 05 październik 2013 - 23:46

pługi ktoś tu słusznie wcześniej zauważył ,że przy decyzji wyboru marki i rodzaju pługa używanego ważna jest również dostępność części i jeszcze od siebie dorzuciłbym ( i ich cena ) i od tego według mnie należy zacząć poszukiwania lepszego sprzętu do swojego gospodarstwa

#355 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 październik 2013 - 09:19

pługi Ktoś tu chyba źle zrozumiał. Nie pisałem nic o mechaniźmie obracania. Orząc 3 pod warunkiem, że te 3p jest sprawne zaorzesz dany kawałek szybciej. Na dwa przejazdy 3 skibowym, tym trzeba przejechać trzy razy. Nawet zakładając, że z 2 pojedziesz szybciej to i tak tracisz na większej liczbie zawrótów. Zwłaszcza, że posiadacze tak małych sprzętów z reguły orzą nie wielkie kawałki pól. No chyba, że ktos ma dużo klinó jakiś sens jest. Obrotóka jest dobra na większych i szerokich kawałkach. Takie jest moje zdanie.
Kwestja części to zupełnie inna sprawa. Znajdźcie dobrej jakości odkładnie lemiesze itd do tego pługa. Taki pług ug może nie jest szczytem techniki. Ale po pierwsze występuje do niego wiele części. Od samoróbek niskiej jakości w niskiej cenie po orginalne elementy. Każdy może wybrać co chce i szybko kupić. Poza tym na mój gust taki pług ug ma lepiej skonstruowane odkładnie. Tu są praktycznie proste. Ug ma lekko śrubowe i celindryczne, co poprawia kruszenie gleby przy orce. Jednak mało kto patrzy na kształt elementów roboczych, grunt aby obracany był.

#356 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 06 październik 2013 - 09:54

pługi Tez znawcą nie jestem, ale mysle ze jesli jest cos stare nie musi byc zlomem... Kilka lat temu kupilem siewnik amazona (podejrzewam ze ma jakies 20 lat albo wiecej) i sprawuje sie bardzo dobrze . Takim plugiem co na tym zdjeciu jest da rade odorac od mmiedzy? On nie ma kółka wiec tymi przedpłużkami reguluje sie głębokość? Nie chodzi mi zeby szybciej zaorac tylko zeby bruzdy nie bylo, a jak sie zejdzie pare godzin dluzej to nie przeszkadza i tak nie mam duzo wiec sie wyrabiam.

Z częściami moze byc roznie do takich plugow.... to jest minus. Traktor jest sprawny robie nim agregatem uprawowym z podwojnym walkiem dociskowym dziekana 240cm i daje rade. Ale zeby 3kami plugiem gleboko zaorac to juz troche ciezko... i jakos ciezko ustawic zawsze ktoras skiba nie tak dosypuje najczesciej srodkowa slabo kryje nawet na nowych lemieszach.

Odkładnie to moze sa bardziej proste niz w ug bo ten pług produkowany byl gdzies na zachodzie (moze w niemczech) a tam sa chyba inne gleby i te odkladnie moze dlatego sa tak skonstruowane pod typ gleby..... ale nie wiem tak tylko domyslam sie.

#357 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 06 październik 2013 - 10:50

pługi Kolego Hubertus tu nie chodzi o to aby się pokazać że się ma obrotówkę choć by starą ale zawsze ,mi nie o to chodzi, to są naprawdę dobre pługi i jestem ich zwolennikiem ,jeśli są w orginale mocno nie zużyte (a zdarzają się takie)to dłużej Tobie posłuży niż nasze grudziądzkie .Części można dostać (wiadomo do starszych trzeba trochę poszukać ale przecież to się nie psuje ,a naprawy można zaplanować wcześniej),lemiesze niestety trzeba dorabiać ale dobry kowal zrobi wszystko.Co do orki 3ką a 2jką obrotową to wg. mnie zaorzesz szybciej i dokładniej ,oszczędzasz czas na uwrociach o klinach nie wspomnę .Miałem taką do c-360 z regulacją szerokości ,zabierała 80cm i spokojnie w 3godz 1ha dało się zrobić.

#358 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 06 październik 2013 - 14:47

pługi ...a zestaw ug 3 + c360 u mnie wychodziło 1ha 4 godziny na prostych działkach na klinach znacząco ten czas się wydłużał, więc może rzeczywiście taki pług nie jest wcale złym rozwiązaniem jakby mogło się na początku wydawać :blink:

... :o sam nie mogę w to uwierzyć do jakiego wniosku doszedłem,bo też tak naprawdę stanowczo bym odradzał zakup tego pługa...a jednak, może właśnie po to są takie fora! ;)

#359 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 06 październik 2013 - 17:19

pługi jJesli w takim plugu obrotowym nie ma kola podporowego to tymi przedpluzkami sie reguluje glebokosc? Bo jak przegladam te ogloszenia to nie wszystkie plugi maja te kola chyba ze sa wybrakowane....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 06 październik 2013 - 17:32

pługi Ten na zdjęciu też odradzam jak kupić coś to nie wynalazek a w tym akurat obrót może być kłopotliwy ,trzeba by to zahaczyć do ciągnika i wyprubować ,co do odkładni to nie mam zdania poprzedni mialem na małych odkładniach z przedpłużkami orał łąkę bez talerzowania po scięciu i nie było żadnej kępki po zaoraniu ,teraz mam 4skibowy też na małych odkładniach i jest podobnie a gleby mam od 3-5klasy.
Kolego sim te pługi obracane mechanicznie nie mają kółka jeśli już to dwa dla równowagi jedno jest tylko przy hydraulicznych, a płużkami raczej nie wyregulujesz głębokości w żadnym pługu one przecież mają inne przeznaczenie.