Chota

pługi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcelus81    0

Kolego 20CBR12 kto pyta nie błądzi:)

Poza tym interesuje mnie czy przy takiej dokladce nie należałoby wymienic koła na to transportowe które montuje sie za pługiem...

W necie nic konkretnego znaleźć nie mogę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

Witam czy ursus 932 da sobie rade w phx 4 skibowym gleby 4-5-6 klasa. Orałem już tym ciągnikiem z atlasem 4 skibowym max rozstawiony u sąsiada ale na 4 polowej miał ciężko. I czy to prawda że bez przedniego napędu ciężko sie zawraca z phx-em ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Panuje opinia ,że PHX stawia mniejszy opór od atlasa, co do zawracania co prawda ja jeżdże 4x4 ale nie sądze żeby bez przedniego napędu był jakiś większy problem,jeśli jedziesz do przodu pług zawsze posłusznie idzie za ciągnikiem ,jeśli chodzi o cofanie to tak jak z przyczepą jednoosiową,owszem są jakieś problemy gdy np koło w bruzde wpadnie przy cofaniu ale szybko się do tego przyzwyczaisz i nie będzie ci to stwarzać problemu ;) . Co do tego czy da sobie radę -mam podobne ziemie i co prada jeżdże 120km ciągnikiem z PHX 5 ale stwierdzam ,że spokojnie można dołożyć szóstą skibe lub camlele na 2,2m i też sobie poradzi-więc raczej 80km poradzi sobie w PHX 4 -no chyba że chcesz orać głębiej jak 30cm ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

@20CBR12 Nie no na tych ziemiach głębiej jak 20-25 cm nie ma co orac. Dzięki jakoś w tym tygodniu postaram sie zaczepic phx znajomego i zobacze co bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Potrzebuje informacji gdzie moge dotac nowy polski plug z odkladnicami posrubowymi w orginale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

http://allegro.pl/pl...3672622019.html

Witam. Co myślicie o tym pługu? Do orki po kukurydzy nadawał by się? Ogólnie jaki pług z używanych polecilibyście do ciągnika 55KM z przednim napędem żeby w miarę dobrze się orało po kukurydzy? Ziemie kl III i IV z kamieniami.

Edytowano przez sebastian264

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

To może ja się wypowiem w tym temacie opisując mój pług :)

Posiadam pług Rabewerk 3x35 ciągając go Fendtem Farmerem 306 LSA o mocy 70KM. Pług kupiłem w marcu zeszłego roku tj 2012r i od tej pory zaorał około 50ha tak mniej więcej. Odkładnie ma średniej długości półśrubowe. Rozstaw 3x35. Zapotrzebowanie mocy oceniam na od 60KM i w górę w zależności kto na jakich glebach i terenach pracuję. U mnie jest bardzo równo na polach beż żadnych górek i mozaik glebowych, ziemia klasy 3-5 lekka w uprawie. 70KM w sprzyjających warunkach w orce siewnej nie ma co robić zbytnio ale gdy orka zimowa jest wykonywana lub warunki są cięższe to mój ciągnik ma co robić. Pług jest ogólnie lekki i ciągnik pokroju Zetora 7245 dałby sobie z nim radę. Posiadam przedpłużki w nim które sprawują się wyśmienicie i elegancko wszystkie resztki zgarniają na dno bruzdy. Wadą pługa jest to że ma dosyć niski prześwit i jak jest naprawdę zbyt dużo słomy np potrafi się zapchać. Ale zdarzyło mi się to zaledwie parę razy. Wymieniałem w nim lemiesze, dłuta i płozy. Części jest w bród i jeszcze więcej. Tylko jak ktoś nie ma o czymś pojęcia to gada że części nie ma. Części zamawiałem na allegro, zamienniki w przystępnej cenie i ich jakość oceniam lepiej niż oryginalne unijne choć tańsze. Przykład miałem na podstawie dłut ponieważ pług nie posiada zabezpieczeń przeciw kamieniom, tzn tylko śruba zrywalna to jedno dłuto mi się ułamało. Zamiennik kosztował 25zł na allegro ale postanowiliśmy kupić Unijne za 35zł. I te Unijne oryginalne i droższe szybciej się zużyło niż zamiennik. Ceny dłuta 25zł, lemiesza 117zł. Na lemieszach zaorane około 40ha, wytrzymają jeszcze z około drugie tyle jak nie więcej.

 

Fotki z orki zamieszczone w mojej galerii.

Prosze pytać jak coś, z chęcią odpowiem :)


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Panowie mam takie pytanie, jak rozróżnić rodzaj odkładnic w Lemken'ach Opal'ach 110, 120 itd. czy jest to nowy typ odkładnic czy stary, bo spotkałem się kiedyś z takim stwierdzeniem że podczas zakupu na to trzeba zwracać uwagę...


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Co sądzicie o pługu akpila KMJ-R 4 skibowy zabezpieczenie resorowe czy lepszy będzie staltech resorak też 4 skiby? Dodam że mam gleby od 3 do 6 klasy i różne typy gleby od pustyni do krzemiennej wymieszanej z gliną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Zadzwoń pod ten numer tel. 655716858 (63-810 Borek Wielkopolski, ul. Powstańców Wielkopolskich 11a) oni produkują części robocze praktycznie do wszystkich typów pługów albo do większości użytkowanych w PL. Od siebie mogę dodać ,że może mają części droższe jak inni ale napewno warte swojej ceny,wszystko ze szwedzkiej blachy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Witam mam pytanie odnośnie pługa Kverneland VD 100 a mianowicie czy ona ma regulacje szer. orki do 50cm/skibę? Jaka dł lemiesza musi być żeby móc nim orac na tą szerokość bo wiadomo lemiesz pod katem a calizne musi podciąc. Co z typami wierzyczek? Widziałem VD100 na wierzyczce 110 a VD 85 na 160 tce jak to jest? a i czym się wogóle róznia VD 85, 90, 95, 100 od siebie??? I ile może kosztowac dany model?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Kverneland vd- model pługa, 100 lub 85- odległość korpusów od siebie, a wieża każda jest dobra jak jest prosta i nie pourywana. 200 i 300 to najnowsze typy wieży 240 jest najwyższa i czasem nie pasuje do niektórych ciągników z wysuniętą do tyłu kabiną nie mówiąc o orce z otwartą tylną szybą , 160 to zgrabna wieżyczka ale często siłownik odrywa całą lewą stronę 120 to starszy model trochę upierdliwy,ale obrót jest najpłynniejszy i nie szarpie ciągnikiem,. lemiesz to min 18 lub20'' cali a szerokośc robocza regulowana skokowo w zależności od rozwiązania technicznego 30-35-40-45-50 a nawet 57cm\skibę w vd100 bo 85 ma max 18 cali 48cm\skiba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Jest może z nami posiadacz francuskich pługów Fenet 4 skibowych? Mógł by ktoś coś o nich powiedzieć, jak są wykonane, jaka orzą lekko czy ciężko, czy warto je kupić, oraz czy 90 km da sobie w nich radę?


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego mam francuza' charlier' 4x35 wykonane solidnie odkładnice warstwowe dobrze obraca (mechanicznie) pracują lekko ja ciągam swojego 80konnym belarusem ,więc jeśli Twój jest podobny to polecam będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek1962    0

Panowie mam takie pytanie, jak rozróżnić rodzaj odkładnic w Lemken'ach Opal'ach 110, 120 itd. czy jest to nowy typ odkładnic czy stary, bo spotkałem się kiedyś z takim stwierdzeniem że podczas zakupu na to trzeba zwracać uwagę...

 

Ile by kosztowała wymiana elementów roboczych http://tablica.pl/of...html#b367a5ffac

 

 

Ile by kosztowała wymiana elementów roboczych http://tablica.pl/of...html#b367a5ffac

 

min.500zł na korpus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Kverneland vd- model pługa, 100 lub 85- odległość korpusów od siebie, a wieża każda jest dobra jak jest prosta i nie pourywana. 200 i 300 to najnowsze typy wieży 240 jest najwyższa i czasem nie pasuje do niektórych ciągników z wysuniętą do tyłu kabiną nie mówiąc o orce z otwartą tylną szybą , 160 to zgrabna wieżyczka ale często siłownik odrywa całą lewą stronę 120 to starszy model trochę upierdliwy,ale obrót jest najpłynniejszy i nie szarpie ciągnikiem,. lemiesz to min 18 lub20'' cali a szerokośc robocza regulowana skokowo w zależności od rozwiązania technicznego 30-35-40-45-50 a nawet 57cm\skibę w vd100 bo 85 ma max 18 cali 48cm\skiba

 

ale wiem że są też modele np VD 95 jak u nich wygląda to wszystko?

a nie czasami od odległośći korpusów od siebie zależna jest regulacja szer. roboczej? Bo wtedy im wieksza szer rob tym mniejszy kąt ramy w miejscu rzymskiej sruby, Np VD 100 wg mnie 100cm odległośći od poszczególnych korpusów czyli do 50cm/skibę (20cali) a VD 85 wiec 85cm miedzy korpusami i do 45cm (18cali) ? 57cm/skibę z taką miarą się jeszcze nie spotkałem.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam LB 85 Vario 18" i max szerokość 55 na skibę, po roztawieniu zabiera 270 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

witam panowie wpadlem na pomysl ale nie wiem czy dobrze mysle,mam ciagnik t-25 i mam do niego plug dwu skibowy uni grudziac ale te mniejsze plugi lemiesz na dwie sruby i ma 25 cm to jest ten sredni plug tak zwany podorywkowy i tak sobie pomyslalem jak by mu zrobic przypluszki bo czasem jak oram na razowke to duzo scierni wystaje czy jak przeoruje gnoj to tez miejscami sporo wystaje ale teraz pytanie czy ruski by sobie dal rade z takim plugiem?prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Ja mam LB 85 Vario 18" i max szerokość 55 na skibę, po roztawieniu zabiera 270 cm.

 

LB czy może LD??? czyli masz 5 skibowy, a możesz podac długość lemiesza? To juz musi byc konkretny lemiesz żeby podciąć tyle calizny.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj