jaco512

Opinie o JD 2140 - 3350

Polecane posty

DarioPolan    0

Cześć wszystkim.

 

Na wstępie od razu chciałem zaznaczyć że w póki co w temacie rolnictwa jestem zielony, ale powoli stawiam pierwsze kroki przy pomocy mojego teścia, który prowadzi małe gospodarstwo ze stadem owiec.

 

Jakimś cudem do tej pory działał na starym ursusie c-328, który był jego oczkiem w głowie i w zasadzie do tej pory z zamkniętymi oczami potrafi nim wszędzie wjechać i wszystko zrobić. Jednak stres przed awarią spowodował zakup nowego sprzętu i padło na jelonka.

 

Jak się domyślacie przeskok dla teścia jest przeogromny, aż nawet mam wrażenie że boi się nowego sprzętu tak bardzo, że nadal co może robi starym ciągnikiem.

 

Chciałbym mu pomóc, zwłaszcza że już miałem okazję jd jeździć i ładować baloty, co nie ukrywam już mi się spodobało 😉 Niestety kompletnie nie znam się na aspektach technicznych. Póki co kupiłem i zamontowałem siłowniki tylnej szyby bo starych nie było wcale.

 

Kilka pytań mam.

 

1. Pokrętło w podłodze zaraz obok siedzenia co oznacza? (W lewo zając w prawo "0")

 

2. Pokrętło przy hydraulice do czego służy? Bo dwie dźwignie do tura, trzecia do tylnego podnośnika i jest jeszcze jakieś pokrętło i podczas kręcenia zmienia się tylko taka podziałka pomiędzy "0" a "9".

 

3. Pokrętło do zapalania można kręcić w prawo i w lewo?

 

4. Taki malutki pedał przy skrzyni biegów (skrzynia z boku), który może być chowany - co to jest?

 

5. Zaczep dolny, brakuje go i nie wiem jaki i gdzie kupić. Teść potrzebuje go do np. rozrzutnika. Widziałem takie coś jak np. listwa tylko nie bardzo wiem jakby to zamontować. Wrzucam zdjęcie tyłu ciągnika może coś podpowiecie 😉

 

Bardzo dziękuję za pomoc, niestety tak jak pisałem wcześniej kompletnie się na tym nie znam ☹️

IMG_20230810_170047.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj