Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wybrać

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 27 marzec 2008 - 19:28

Jaki wybrać Mam tysiaka więc dawajcie jakies lepsze sprzęty.
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wybrać Dzisiaj, 21:29
  •  

#22 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 19:40

Jaki wybrać Jeśli w tej cenie to wybieraj z Olympusów Canonów i ew Nikonów ale z tego co słyszałem Nikon sobie trochę odpuścił jakość.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#23 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 21:21

Jaki wybrać Prawie kupiłem kompakt super-zoom ale tak z ciekawości wziąłem w sklepie do ręki lustrzankę i to zmieniło moje poglądy może będzie Pentax K10D jak trochę zmieni się cena :) 2400 :)

Można se poczytać: Co kupić

#24 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 17:05

Jaki wybrać

Jeśli w tej cenie to wybieraj z Olympusów Canonów i ew Nikonów ale z tego co słyszałem Nikon sobie trochę odpuścił jakość.

Właśnie myślałem nad jakimś Olimpusem, Canonem lub Nikonem.

#25 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 30 marzec 2008 - 20:39

Jaki wybrać

Prawie kupiłem kompakt super-zoom ale tak z ciekawości wziąłem w sklepie do ręki lustrzankę i to zmieniło moje poglądy może będzie Pentax K10D jak trochę zmieni się cena :P 2400 :P

Można se poczytać: Co kupić

Fajne podejście, po złapaniu aparatu natychmiastowa zmiana poglądów :-)
Jak chcesz kupić aparat na potrzymanie to kup jakąś pseudo lustrzankę (hybrydę), a jak chcesz jakiegoś super zooma to też zapomnij o lustrze (nawet za 3 tys.)
Bo lustro takie z hipermarketu (elektromarketu) to body + jakiś kit-owy obiektyw i nie czaruj się, że za 2400 to będzie lustro spełniało twoje oczekiwania (chociaż nikona D40 kupisz za 1400 zł) musisz pamiętać że lustro to w 70 % obiektyw a te to ceny zaczynają się od 2 tys (jak chcesz mieć lepszy obiektyw niż w kompakcie).
A poza tym jest parę funkcji które są dosyć istotne dla zwykłego śmiertelnika (nie koniecznie dla fotografa) chociażby podgląd tego co się dzieje na matrycy na wyświetlaczu (no chyba że kupisz sobie Sonika z LifeView ale to ponad 3 tys. + obiektyw / obiektywy).
A jak chcesz naprawdę ocenić lustra to skontaktuj się z jakimś właścicielem lustra (ew. wpadnij na jakieś forum) i zasięgnij trochę języka.
Zresztą podejrzewam, że jak będziesz chciał pojechać na wakacje, albo na jakąś impre, albo popstrykać fotki traktorów to sięgniesz po kompakta.
No to się narobiło...

#26 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 21:42

Jaki wybrać Ja to nawet nie myślałem o lustrzance mi wystarczy cyfrówka. @keram7719 właśnie o to mi chodzi aparatu będę używał na jakiś imprach typu wystawy, komunie, itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 20:09

Jaki wybrać Jak jestem na zakupach zonka cytuje Konfucjusz "Lepszy diament ze skazą niż zwykły kamyk bez niej." Natomiast ja se wymyśliłem że "Lepsza lustrzanka z kitowym obiektywem niż wypasiony kompakt." :P

#28 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 01 kwiecień 2008 - 12:20

Jaki wybrać oj, oj oj - pentaxowi sie udalo i ich kitowy 18-55 jest calkiem mocny, o niebo lepszy od tego co daje canon, kity z nikona tez sa niczego sobie 18-70 czy jak to sie u nich nazywa.
uwazam ze poki co moj kit musi mi starczyc - docelowo juz odkładam złotówki na spacerzooma Tamrona 17-50 ze stalym swiatlem 2.8

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#29 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 01 kwiecień 2008 - 20:27

Jaki wybrać ANSU - ale kamyk ze skazą można nosić i nie męczyć się, a z lustrem nie koniecznie - ale wybór należy oczywiście do Ciebie. Po prostu uważam, że lustro jest fajne ale jest to skarbonka więc albo musi na siebie zaraiać albo być to pasją użytkownika (albo oboje).

Patrick345 - tak myślę że do twoich potrzeb to chyba było by najlepiej rozejrzeć się za jakimś Canonem (można by coś z Olympusów, czy też Fuji ale tam są droższe karty xD - chociaż i ceny tych kart znormalniały). Chcę coś kupić żonie i chyba to będzie właśnie jakiś canon do torebki ale nie za tysiaka.

Oczywiście kupowanie nowego aparatu to całkiem fajna frajda niezależnie czy to kompakt, czy lustro.
No to się narobiło...

#30 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 20:56

Jaki wybrać Kiedyś prawie kupiłem Sony Cyber-shot DSC-H3 (650zł) mały z dużymi mozliwościami zmieści się w kieszeni.

#31 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 03 kwiecień 2008 - 15:55

Jaki wybrać A co sądzicie o tym aparacie? http://www.allegro.p...ty_bilgora.html
Olympus SP-510

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 19:09

Jaki wybrać W niedziele mam zamiar kupić aparat i zastanawiam się nad:

http://sklep.vobis.p...rshot_a570.aspx Canon PowerShot A570

http://sklep.vobis.p...p60_czarny.aspx Nikon Coolpix P60

Który wy byście kupili? Mi się bardziej podoba Nikon Coolpix P60 może nie jest tani ale mogę wydać do 1000 zł.