Zaloguj się, aby obserwować  
jan2130

Streptokokoza

Polecane posty

jan2130    17

Witam panowie czym szczepicie prosieta przeciwko streptokokozie i na jakie choroby szczepicie swinie i jakie szczepionki podajecie i w jakim czasie


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

1. Jeżeli występuje strptokokoza, (tzw. kulawka, opuchlizna stawów) to trzeba niestety podać antybiotyk, jedyny jaki leczy tę chorobę to AMOKSYCYLINA.

2. Standartem w gospodarstwach hodujących trzode chlewną jest szczepienie prosiąt przeciw mykoplazmowemu zapaleniu płuc.

3. I jedną z najważniejszych spraw w hodowli jest odrobaczanie.

 

Nie będe wypisywał wszystkiego co, gdzie, jak i kiedy, bo tego jest full... Każdy poważny hodowca świń musi mieć pod ręką lekarza weterynarii. :(


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja ja kiedys mialem ale wyleczylem. Troche kosztowalo ale juz choroba minela :(


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Jak streptokoza się już pojawi w chlewni to tak łatwo się z nią nie wygra... Żeby ta chroba występowała jak najrzadziej, trzeba umiejętnie bez ranienia dziąseł obcinać kły prosiętom oraz podczas kastracji podać antybiotyk, bo jak wiadomo przez rany dostają sie bakterie... :(


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy Streptokokozie podstawą jest czystość zwłaszcza na porodówkach gdyż tam prosięta kaleczą sie najczęściej, a otwarte rany, obtarcia itp są jedyna droga wnikania streptokoków do organizmu. Najlepszy patent na tę chorobę jaki ze skutkiem stosuje u siebie to, po za dokładną dezynfekcją kojców porodowych przed wstawieniem nowego rzutu, sucha dezynfekcja kojców tuż przed porodem i później co tydzień aż do odsadzenia. Przy kastracji Amoksycylina domięśniowo, na odchowalnie tydzień po zasiedleniu też Amoksycylina z woda do picia i tak samo tydzień po wstawieniu na tuczarnie.

I jak do tej pory się sprawdza


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi    1

Zgadzam się w 100% ,najważniejsza jest profilaktyka,wiadomo że taniej jest zapobiegać niż leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie ja po lekturze artykulu z top agrar zamierzam zaczac szczepic przeciwko streptokokozie a co sadzicie o chorobie Aujeszkyego bylem na szkoleni i mowili ze w maju juz beda pobierac krew swinia jezeli zostanie wykryta na terenie danego gospodarstaw ta choroba to całe stado idze do uboju i pewie bedze jakis okres karecji podejzewam ze beda ztym jaja :(


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj