Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgrabiarka V-RAKE

1 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmer0408

farmer0408

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 luty 2016 - 16:48

Zgrabiarka V-RAKE

Ciekawi mnie czy przy obecnie trudnej sytuacji na rynku mleka było by zapotrzebowanie na taki sprzęt jestem osobą która chciała by rozpocząć produkcję takich maszyn i potrzebował bym opini innych rolników co sądzą o takiej maszynie.

332628969_3_644x461_zgrabiarka-gwiazdowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrabiarka V-RAKE Dzisiaj, 17:50
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrabiarka V-RAKE Dzisiaj, 17:50
  •  

#2 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 04 luty 2016 - 20:15

Zgrabiarka V-RAKE

Po pierwsze zdjęcie jest baaardzo niskiej jakości i niewiele widać.

Po drugie brak opisu i specyfikacji.

Po trzecie podaj orientacyjną cenę, bo na to będzie przede wszystkim patrzył potencjalny nabywca.

Po czwarte zasada działania tej zgrabiarki była modna w latach 80-tych.

Po piąte w obecnych czasach proces technologiczny pozyskiwania paszy (w tym przypadku z trawy) uległ znacznym zmianom. Sposób zgrabiania (tworzenie tzw. "warkocza") jest nie do przyjęcia dla procesu zbierania materiału paszowego a taki warkocz powstaje po użyciu tego urządzenia. Dla prasy bardziej przyjazne jest luźne ułożenie materiału zgrabionego (bez skręceń) co zapewnia zgrabiarka karuzelowa (wirnikowa). Umożliwia to szybkie dosychanie pokosu i łatwy zbiór prasą.

Już nie będę wchodził w dysputy technologiczne, jakoby ta zgrabiarka mała niewiele wspólnego z dawną zgrabiarką gwiazdową. Niewątpliwie różni się, ale efekt pracy pozostaje ten sam.

Zapewne gospodarstwa 2-5ha byłyby w jakiś sposób zainteresowane, szczególnie te, w których materiał zbierany jest za pomocą przyczepy samozbierającej. Nie wróżę Ci wielkiego zainteresowania i popytu, niemniej życzę powodzenia.

*Zaznaczam to jest moja prywatna opinia.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.