Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej ze skrzyni przelewa się do silnika

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share devillod

devillod

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 luty 2016 - 18:53

Bardzo mi przykro, że kasa poszła na marne. Zawór zachowuje się prawidłowo, wyniki ciśnienia są poprawne.

Zauważyłeś kiedy wypycha uszczelniacze? - przy jakiej czynności lub po jakim czasie?

Druga rzecz, która przychodzi mi do głowy to zatkany filtr powrotny, być może ten w obiegu orbitrola (ogólnie przytkany powrót).

Dziwi mnie tylko dlaczego przez trzy lata nie było tego problemu!

Czy były przeprowadzane modyfikacje układu hydraulicznego lub coś w nim wymieniane?

Na koniec pytanie: Zapewne nie woziłeś rozdzielacza do sprawdzenia?!

Nie rozdzielacza nie sprawdzałem, przytkany powrót orbitlola to jak miało by to wyglądać bo wspomaganie chodzi leciutko, tak samo jak hydraulika z tyłu tuz ładnie podnosi na szybko złączach dobre ciśnienie a ciągle coś nie tak, dodam że wydaje mi się że gdy jeżdźę ciągnikiem to słyszę pompę jak pracuje chodzi mi o taki świst jak by turbina tylko że jest on słabo słyszalny. Jutro może mechanik jakiś przyjedzie jak się wyjaśni co powoduje ten problem to na pewno napiszę

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Renault 120.14 Pneumatyka przedni TUZ z Niemiec

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Renault
  • 42000.00 PLN
  • 25 wrz 2017
Renault 651 case international landini masseyferguson same zetor

• 21900.00 PLN
  • 26 wrz 2017
Renault 133.54 case mf fendt

• 49900.00 PLN
  • 26 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej ze skrzyni przelewa się do silnika Dzisiaj, 23:06
  •  

#22 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 14 luty 2016 - 20:04

To tylko moje przypuszczenia. Zresztą to pierwsze moje podejrzenie - zawór bezpieczeństwa było nietrafione.

Coś jest na rzeczy z tym wypychaniem uszczelniacza pompy i wszystko wskazuje na przytkanie... tylko czego?!

Mechanik musi posprawdzać poprawność połączeń przewodów hydraulicznych (może coś zostało zamienione) i porobić pomiary ciśnień

Byłoby super, gdybyś napisał wyjaśniając przyczynę tej awarii, gdyż rzadko zdarza się to na forum.

Życzę sukcesów w naprawie.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#23 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 997 postów

Napisany 16 luty 2016 - 08:43

I jak po wizycie mechanika??

Kolego zainwestuj jeszcze w trójnik i przejścia. Wepnij się w przewody od hydrauliki (zewnętrznej i tuza) zaraz za pompą, za filtrem idzie wąż i tam będziesz miał pokazane jakie jest ciśnienie na bieżąco. A na obwodzie od wspomagania i skrzyni wepnij się przed orbitrolem. Na hydraulice, jeśli jej nie używasz, nie powinno być żadnego ciśnienia (tylko opór przepływającego oleju). Natomiast na pompie od wspomagania powinno (nawet musi) być pomiędzy 25 a 30bar (jeśli nie kręcisz kierownicą).

Wtedy będziesz wiedział, jakie ciśnienie jest bezpośrednio na pompie, a nie na samym końcu obwodu. Ja zrobiłem sobie manometr (z takim trójnikiem do wpięcia w środek hydrauliki) na 50cm wężu, wtedy podczas jazdy wiesz jakie jest tam ciśnienie.

#24 Share devillod

devillod

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 luty 2016 - 13:55

Witam praca jeszcze w toku ale pierwsze naprawy prawdopodobnie naprawiły usterkę tylko później już nie sprawdzaliśmy czy ubywa oleju ze skrzyni a tu okazało się że teraz poszedł uszczelniacz z pompy paliwowej, za parę dni napiszę czy już wszystko w porządku. Ale na tę chwilę hydraulika jest w normie. Mierzyliśmy jeszcze ciśnienie na wspomaganiu to na wolnych obrotach przy gęstym oleju (bo dziś rano było-7) pokazało 120 bar na większych obrotach dochodziło do 150 bar. 

#25 Share PIOTREK79

PIOTREK79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 17 luty 2016 - 21:14

Kolego sprawdz jeszcze pompkę paliwa czy nie puściły membrany w pompce zasilającej to bardziej częstszy przypadek niż pompa wtryskowa.

#26 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 997 postów

Napisany 17 luty 2016 - 21:21

Ale to ciśnienie we wspomaganiu chyba podczas kręcenia, a nie bez ruszania kierownicą??

#27 Share devillod

devillod

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 luty 2016 - 19:28

Witam Ciśnienie wspomagania to tak oczywiści przy kręceniu kierownicą. Na razie poziom oleju w porządku więc chyba już wszystko rozwiązane a pompkę się zastanawialiśmy czy wymienić ale wydaje się w porządku jak by coś jeszcze było nie tak to tą pompkę wymienimy. 

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 997 postów

Napisany 21 luty 2016 - 21:32

Czyli winna była pompa olejowa. Na rozgrzanym oleju ciśnienie we wspomaganiu będzie podobne, zależy ono od tego jak ciężko mają skręcić koła.

#29 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 27 luty 2016 - 19:09

Witam przeczytałem wszystkie posty i coś mitu nie pasuje bo cały czas była mowa o przelewaniu oleju hydraulicznego z skrzyni biegów do  silnika a pod koniec tematu kolega devillod pisze że uszkodzona była pompka paliwowa .Proszę niech mi ktoś wyjaśni co ma pompka paliwa do oleju hydraulicznego

#30 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1069 postów

Napisany 27 luty 2016 - 19:14

Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie :blink:

:) :)

#31 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 27 luty 2016 - 22:13

ok Masz racje tylko dalej nie wiem co było powodem przecieku

#32 Share devillod

devillod

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 luty 2016 - 18:32

ok Masz racje tylko dalej nie wiem co było powodem przecieku

Witam i już wyjaśniam

Na początku winna była pompa olejowa ale tak jak pisałem wcześniej tylko na początku sprawdzaliśmy poziom oleju w skrzyni więc możeliwe że i ta używana pompa już problem naprawiła ale widocznie już wtedy przeciekało również paliwo i dopiero po jakimś czasie aż mechanik przyjechał dojrzał się że i ropka znajduje się w oleju silnikowym. I po wymianie uszczelniacza na pompie wtryskowej już wszystko było ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 21:35