Polecane posty

freetaxi    947

Nie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie z innej beczki.

Czy ktoś z was może ma już nowe zasady obrotem ziemi lub chociaż się orientuje jak to będzie wyglądało.

Dokładnie chodzi mi o przypadek kiedy kończę szkołę rolniczą i mam zamiar zakupić ziemie ( obecnie nie posiadam nawet 1 ha) jakie wymagania muszę spełnić żeby mieć szanse zakupu ziemi z licytacji ANR


 

Edytowano przez KrzysztofZmysowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Ta ustawa ma już potwierdzenie ze tak będzie wyglądać? Połowa młodych rolników odpada na dzień dobry...

Podobno ok 10 marca mają ogłosić termin naboru wniosków. Na pewno w drugim kwartale.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usos22    0

Witam. Potrzebuje firmy które handlują bydłem mięsnym potrzebne mi są oferty do wniosku na młodego. Jak ktoś ma to proszę wysłać linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

pierwsze kolego skąd jesteś bo na 2 koniec polski nie będziesz jechał .
ją mam inne pytanie otóż mam wpisane uprawę lubinu i czy muszę go siać już w tym roku bo decyzji nie widać a siać zaraz będzie trzeba. ogólnie to miałem z tego rezygnować ale zanim będzie decyzja zanim rozpatrzą poprawkę to trzeba będzie już ten lubin zbierać.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21damiano21    10

Kolego robi57362 siew łubinu jest zaliczone pod rośliny wysoko białkowe tak? Ile trzeba tego siać to odnosi się do wielkości gruntów rolnych, czy jest jakieś minimum które trzeba zasiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert456    1

 Czy ten min 1 ha, na rozpoczęcie urządzania gospodarstwa który musimy posiadać przed złożeniem wniosku, można wydzierżawić na okres krótko terminowy np.5 lat nie potwierdzona u notariusza..??. czy musi być długoterminowa, i czy muszę taką działkę wpisać do wniosku o dopłaty, czy może to zrobić właściciel gruntu.??, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może być umowa krótkoterminowa aczkolwiek ja robiłem długoterminową od razu. Do dopłat może podać ją właściciel. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

Kolego robi57362 siew łubinu jest zaliczone pod rośliny wysoko białkowe tak? Ile trzeba tego siać to odnosi się do wielkości gruntów rolnych, czy jest jakieś minimum które trzeba zasiać?

trzeba go siać minimum 1 ha przez pięć lat

usos jedz do agrostaru jadlanka tam nie powinno być problemu bo te umowy to taki trochę pić na wodę . równie dobrze możesz pójść do jakiegoś znajomego handlarza coś powinien ci dać


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usos22    0

właśnie chciałem tak zrobić, ale później się okazało, że te oferty muszę mieć od firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

usos to możesz udać się właśnie do agrostaru albo wpisz w google firmy handlujące bydłem w lubelskim bo prawdę mówiąc sam nie znam więcej osobiście ale napewno nie jedna jest


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Czy to prawda że jak się przejmie gospodarstwo i skorzysta z MR to trzeba przejść koniecznie na VAT?? Bo u mnie słuchy takie chodzą...


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma takiego przymusu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też zapytam o te przekazywanie w całości. Sytuacja taka ojczulek mój ma mi przekazać swoje grunty budynki krowy, a ma mieć grunty jeszcze w dzierżawie oraz też parę krów i teraz pytanie jak to jest czy liczy się jako całość czy musi przekazać kompletnie wszystko maszyny inwentarz budynki i przestać gospodarzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będzie się liczyć jako całość. Zgodnie z art. 553 Kodeksu cywilnego, za gospodarstwo rolne uważa się grunty rolne wraz z gruntami leśnymi, budynkami lub ich częściami, urządzeniami i inwentarzem, jeżeli stanowią lub mogą stanowić zorganizowaną całość gospodarczą, oraz prawami związanymi z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Jeśli mówimy o przekazaniu  gospodarstwa w całości to tylko wtedy, gdy każdy z wymienionych powyżej elementów, o ile znajduje się w gospodarstwie, przechodzi na własność wnioskującego o premię dla młodych rolników.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Zgodnie z art. 553 Kodeksu cywilnego, za gospodarstwo rolne uważa się grunty rolne wraz z gruntami leśnymi, budynkami lub ich częściami, urządzeniami i inwentarzem, jeżeli stanowią lub mogą stanowić zorganizowaną całość gospodarczą, oraz prawami związanymi z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Jeśli mówimy o przekazaniu  gospodarstwa w całości to tylko wtedy, gdy każdy z wymienionych powyżej elementów, o ile znajduje się w gospodarstwie, przechodzi na własność wnioskującego o premię dla młodych rolników.

 

ok freetaxi jeżeli na działce jest po połowie lasu a połowa łąki, to ta część z lasem też powinna się wliczać do powierzchni gospodarstwa? tak na zdrowy rozum...

 


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Też tak na zdrowy rozum :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

to samo powinno się tyczyć nieużytków? bo w planie rozporządzenia nie znalazłem aby to liczyło się do powierzchni...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martin199    0

Nie będzie się liczyć jako całość. Zgodnie z art. 553 Kodeksu cywilnego, za gospodarstwo rolne uważa się grunty rolne wraz z gruntami leśnymi, budynkami lub ich częściami, urządzeniami i inwentarzem, jeżeli stanowią lub mogą stanowić zorganizowaną całość gospodarczą, oraz prawami związanymi z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Jeśli mówimy o przekazaniu  gospodarstwa w całości to tylko wtedy, gdy każdy z wymienionych powyżej elementów, o ile znajduje się w gospodarstwie, przechodzi na własność wnioskującego o premię dla młodych rolników.

 

Czyli tata nie może zostawić sobie nawet jednej maszyny z gospodarstwa np. ciągnika (gdy w gospodarstwie jest jeszcze inny ciągnik większej mocy) a ja kompletnie wszystko muszę wykazać w biznesplanie składając wniosek na MR? Czy w przypadku gdy dostanę pozytywną decyzje to mogę kupić np. stary opryskiwacz od sąsiada bez żadnej umowy (tylko transakcja ustna) czy raczej wszystko musi już być udokumentowane? z góry dziękuje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Poczytajcie rozporządzenie !! Tam nie ma  dużo tego a wszystkie najważniejsze informację są na pierwszych kilku stronach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszwd    20

Witam wszystkich.

Od 6 lat pracuję z firmie. Złożyłem wniosek na młodego rolnika. Wiem ,że mogę być zatrudniony ewentualnie na umowę o dzieło i moje dochody nie mogą przekroczyć z tego tytułu 800 zł miesięcznie. Nie chciałbym jednak tracić pozostałej części mojego wynagrodzenia a nie mam możliwości zostawienia pracy na okres roku ponieważ po mnie przyjdzie następny na stanowisko. Czy może ktoś z was orientował się jak otrzymywać pełne wynagrodzenie i jednocześnie być ubezpieczonym w Krusie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zawsze możesz pracować na czarno :) Pozostaje Ci dobrze skonstruowana umowa o dzieło ewentualnie umowa zlecenie do połowy najniższego wynagrodzenia brutto. Umowa o pracę odpada. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
    • Przez huard
      witam panowie mam takie pytanie moze ktoś pomoże otóż dostałem premie na młodego rolnika w 2015 składałem wniosek na wszystki działki na umowe dzierżawy w gminie i teraz moje pytanie czy po 3 latach od premii moge zamienić jedną działke tzn 1h za 1h?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj