Polecane posty

poziomka    20

sumek666 dobrze następnym razem nie będę się udzielał jak czegoś nie wiem. Pisałem tylko to co wiem ;) Wiem tyle że trzeba mieć teraz ziemię już przed czyli musi być na krusie. Ale skoro Pan mówił, że po 12 miesiącach od nabycia ziemi nie przysługiwało by mu premia to skąd miałem wiedzieć że On nie ma ziemi?.

Edytowano przez poziomka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartaKam    0

Tak, musi być min. 1 ha ziemi przed złożeniem wniosku na MR, ale można też mieć dzierżawę.

Edytowano przez MartaKam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartaKam    0

W MR jest jednak ten haczyk, że na własność należy mieć 70% ziemi od średniej krajowej (10,48 ha), czyli min. 7,34 ha. A jeżeli kupuje się poniżej 11 ha należy oddać 2% podatku od wartości ziemi, ten przepis obowiązuje podobno od 1 stycznia 2016 r.

Edytowano przez MartaKam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

A jeżeli otrzymujemy darowiznę to również musimy odprowadzić podatek 2%?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromlek    3

czy tą premię mógłbym przeznaczyć na wymianę/założenie dachu na oborze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartaKam    0

Te 2% dotyczy nabywania ziemi na własność i z tego co pamiętam to notariusz wspominała, że dotyczy to osób, którzy są gospodarzami poniżej 5 lat. W przypadku darowizn jest całkiem inna sytuacja. Wszystko zależy od grupy podatkowej, bo w każdej grupie są inne stawki. Jeżeli darowizna będzie od najbliższej rodziny np. od ojca (I grupa) to można ubiegać się o zwolnienie od podatku, ale trzeba w ciągu 6 miesięcy od dnia otrzymania darowizny zgłosić to do urzędu skarbowego. Jeżeli o tym zapomnimy to musimy zapłacić podatek wg stawek dla I grupy podatkowej (od 3 do 7% w zależności od wysokości darowizny). W przypadku III grupy i np. osoby są obce w stosunku do siebie podatek może wynieść nawet 20%.

Edytowano przez MartaKam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1029    0

Czy zakup śrutownika i mieszalnika kwalifikuje się do przyznania punktów za przetwórstwo a silosy za przygotowanie do sprzedaży ?

Może ktoś podać przykłady za co są pkt w przypadku: postępu biologicznego, organizacji produkcji, nowoczesnych technologii i innowacyjnego produktu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21damiano21    10

Mam pytanie odnośnie punktu ,, Coroczne przygotowanie planu nawozowego z uwzględnieniem analizy chemicznej gleby oraz jego stosowanie" To znaczy że co roku mam oddawać ziemię do badania z każdej działki czy tylko np. z jednej? Jaki jest koszt takiego badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odpowie ktos ,bo ja od niedawna w temacie, odnośnie kwesti 70% powierzchni gosp. jako własnośc bo pojawiły sie np. takie wpisy ,że:

-pow. gospodarstwa powyżej średniej woj. bądź kraju. Na własność 70% areału przez cały okres zobowiązania.

oraz

- W MR jest jednak ten haczyk, że na własność należy mieć 70% ziemi od średniej krajowej (10,48 ha), czyli min. 7,34 ha

 

jak to rozumiec?

 

Na moment składania wniosku musze posiadac 1ha jako własnośc a kiedy musze wykazac iz posiadam te 7,34ha (lub mniej w woj. o nizszej sredniej niz krajowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

masz mieć prawo do 1 ha. niekoniecznie własność. wystarczy dzierżawa. 70% własności chyba całych gruntów chyba, na pewno w ciągu 3 lat masz te 70% osiągnąć.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze jakies dalsze interpretacje?

 

Czy to 70% dotyczy gruntów gospodarstwa czy nalezy przekroczyc 70% sredniej woj. lub krajowej

 

Pojdzmy dalej czy dofinansowanie moze byc wykorzystane na zakup gruntów ktore wejda w skład tych  nie jasnych dla mnie 70%

 

pisac pisac pisac prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie wiem jak pierwsza część pytania. Na drugą część tak. Jeżeli Twoje gospodarstwo ma powierzchnię mniejsza niż województwa to MUSISZ uzupełnić ja do średniej województwa bądź karjowej (chyba;)) tak, pieniądze można przeznaczyć na zakup gruntów rolnych. Najlepiej przeczytać wcześniejszy temat o MR. link na pierwszej stronie tego tematu.

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt515    1

A jeżeli do wniosku zadeklaruje te 10,5 ha minimum  i jak w trakcie coś się pozmienia to bede mógł zmienić nr działek ?  i druga sprawa ile czasu bede miał na uregulowanie tych 70 % własności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Moim zdaniem to 70% musisz załatwić po otrzymaniu decyzji a przed złożeniem wniosku o płatność. Takie jest moje zdanie i tak słyszałem w odr. Tak ze kasę jak chcesz przeznaczyć na zakup ziemi to wtedy np będziesz miał swojego 75% a nie 70. Bo te 70% to minimum aby ubiegać się o premię i dotyczy gospodarstwa a nie średniej woj. czy krajowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

to jak? trzeba mieć 70%  ziemi na własność przed złożeniem wniosku o wypłatę pierwszej transzy dotacji? (80k pln?) 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Z tego co się dowiedziałem przy składaniu wniosku we wrześniu to trzeba mieć te 70%. Działki na własność złożone w biznesplanie muszą stanowić minimum 70%.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt515    1

Czyli chyba musisz mieć już nagrane minimum te 7.34 własności, dostajesz decyzje  idziesz do notariusza i spisujesz.  Czyli jak mi do tych 70 % brakuje 2 ha to najlepiej już teraz musze je kupić albo odpuścić sobie te 100 tyś. Bo w trakcie np w ciągu 2-3 lat nie bede mógł tego zrobić?

Edytowano przez Fendt515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to tak wracajac do pytania pierwotnego

czy to 70% ma sie do sredniej wojewodztwa lub krajowej?(czyli od sredniej krajowej 7,34ha)

czy  70% to min. udział własnosci w gospodarstwie?

bo konkretna odpowiedz nie padła.


Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020
(PROW 2014–2020) z 12 grudnia 2014 to rozporzadzenie aktualne?

 

a z niego wyrwane odnosnie premii dla mlodych rolnikow:

 

Gospodarstwo wskazane w biznesplanie:
- ma powierzchnię użytków rolnych równą co najmniej średniej krajowej, a w przypadku gospodarstw położonych w województwie o średniej niższej niż krajowa – równą co najmniej średniej wojewódzkiej, oraz nie większą niż 300 ha;

- przynajmniej 70% minimalnej wielkości, o której mowa w punkcie powyżej (część podstawowa gospodarstwa), stanowi przedmiot własności beneficjenta, użytkowania wieczystego lub dzierżawy z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub JST;

 

obowiazuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Chodzi o to że np mając 20ha minimum 14 ma być Twoja własnością. Reszta np dzierżawa z datą pewną na min. 10lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt515    1

Czyli marne szanse mam.  A na modernizacje dzierżawy 10 letnie od osób prywatnych przejdą? Muszę mieć też jakąś ziemie na własnośc czy można tylko na dzierżawach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na dzień składania wniosku o przyznanie pomocy beneficjent musi mieć tytuł prawny do minimum 1 ha. Pozostałe grunty zadeklarowane w biznesplanie trzeba przejąć przed złożeniem wniosku o przyznanie I raty premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
    • Przez huard
      witam panowie mam takie pytanie moze ktoś pomoże otóż dostałem premie na młodego rolnika w 2015 składałem wniosek na wszystki działki na umowe dzierżawy w gminie i teraz moje pytanie czy po 3 latach od premii moge zamienić jedną działke tzn 1h za 1h?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj