Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
greg1985    491

mam pytanie czy ten 1h nie można mieć dłużej jak rok.  I ta ziemia jest na moją żone kupiona . Czy ja będę mógł ubiegać o premie z tego tytułu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Może trochę to głupie pytanie, ale dlaczego ten 1 ha nazywany jest "na urządzenie"?


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie wnikałem w to dokładnie ale tego "urządzającego" ponoć mamy jako jedyni w całej UE :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma nawet projektu na legislacji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memonic    0

Czy będzie możliwość skorzystania z programu MR jak i MGR w naborze na marzec 2016?

 

Z tego co się orientuje przy składaniu wniosku na MR trzeba być urządzajacym gospodarstwo a składając wniosek na MGR trzeba być kierującym  potwierdzając to uzyskaniem dochodu i fakturą na 5tys netto na co najmniej miesiąc przed złozeniem wniosku jeżeli rozbieżność w czasie trwania naboru między jednym a drugim bedzie mniejsza niz 4 tygodnie wyklucza  to skorzystanie z dwóch programów chyba że nowelizacja ustawy zniesie kryterium co do niemożności bycia kierujacym przed złożeniem wniosku na MR. Chyba że coś przeoczyłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poczekajmy na terminy naborów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
memonic chodzi Ci o modernizację i młodego ? Jeżeli tak to odpowiedz jest taka, że nie można łączyć tych programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To nie chodzi o to. Kolega pytał o możliwość złożenia wniosku o przyznanie pomocy w ramach powyższych poddziałaniach w tym roku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli zmienią rozporządzenie w kwestii kierujących to sprawa otwarta. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

W sumie można mieć całą ziemię na Siebie składając wniosek na MR , jeśli nabór na MR będzie w marcu a na MGR w czerwcu można się na oba załapać źle myślę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak kolego. Tyle, że nabory będą w marcu a trzymając się aktualnych rozporządzeń to młody rolnik nie może być osobą kierującą a w modernizacji już tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Mi  Pan powiedział z doaradztwa najpierw na spotkaniu, że można składać i na modernizację i na młodego a później ten sam mojemu tacie kiedy indziej, że nie można i weź tu się dowiedz a pytałem się jasno. Czy można skorzystać z programów np młody na zwierzęta hodowlane a stodoła na modernizację On na to tak a tacie powiedział nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Czyli można pomału kompletowac papiery na MR? :) Wyposażenie w oborze wchodzi w grę nie? :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A to przypadkiem nie ma tak ze można złożyć 1 słownie: Jeden wniosek w roku kalendarzowym? Gdzieś czytałem że na wszelkie formy dofinansowania można złożyć jeden wniosek w roku więc z tego by wynikało że albo MR albo MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Coś takiego chyba jest bo powiedział,że mógł bym w tym roku brać młodego a za rok modernizację z tej samej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rekfor    0

Teoretycznie była mowa o umowie spisanej dosłownie na kolanie. Ja pisałem swoim klientom umowy długoterminowe. 

W takim przypadku nowy użytkownik nie będzie miał problemu z wnioskiem o dopłaty w 2016, ale z kolei w MR nie otrzyma się punktów za "przekazanie w całości",

I tu już mój domysł: sytuacja z punktami nie zmieni się nawet jeśli po decyzji o przyznaniu MR przerwie się umowę, a grunt (np. ten 1 ha), na który była ta umowa stanie się własnością młodego rolnika (np. darowizna), bo wcześniej w biznesplanie deklarowana była dzierżawa, a nie własność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Otrzyma punkty za przekazanie gospodarstwa w całości. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krismaj18    0

Witam ile dostane punktów za wyksztalcenie jak mam ukonczone technikum rolnicze bez egzaminu zawodowego i od kilku lat jestem w Krusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Jak musisz posiadać wykształcenie rolnicze to nie wiem czy wogóle będzie należało(M1,M2,M43 technikim zawodówka M1,M2 kurs rolniczy R3) Ci się przyznanie pieniędzy jeżeli drugi aspekt to to że jesteś na krusie od kilku lat czyli nie jesteś już młodym rolnikiem chyba nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

poziomka bez urazy ale weź przeczytaj poprzedni temat o młodym rolnika. Takie strzelasz teksty, że szok. Może kolega być na krusie ba nawet powinien bo jest to dowód na staż pracy w rolnictwie ale zarejestrowany jako domownik(najlepiej 2lata). Chyba, że jest prowadzącym gospodarstwo czyli np widnieje jego nazwisko i imię na wniosku o dopłaty bezpośrednie bądź np MGR.

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeżeli masz wykształcenie średnie to potrzebuje 4 lata stażu jako domownik w krusie i kwestię kwalifikacji zawodowych ma z głowy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
    • Przez huard
      witam panowie mam takie pytanie moze ktoś pomoże otóż dostałem premie na młodego rolnika w 2015 składałem wniosek na wszystki działki na umowe dzierżawy w gminie i teraz moje pytanie czy po 3 latach od premii moge zamienić jedną działke tzn 1h za 1h?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj