Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Na 1 ha nie musisz mieć koniecznie darowizny. Wystarczy umowa dzierżawy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Teoretycznie była mowa o umowie spisanej dosłownie na kolanie. Ja pisałem swoim klientom umowy długoterminowe. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mark93    0

Witam, mam pewne pytanie. Czy mogę skorzystać z programu "Młody Rolnik" z marcowego naboru, jeżeli we wrześniu 2016 r. będę się żenił z dziewczyną która również korzystała z programu "Młody rolnik" tylko w naborze 2014 r. ze starego PROW-u? Rodzice jej zapisali gospodarstwo i mieszka razem z nimi. Po ślubie planuję zamieszkać razem z nią. Czy agencja nie będzie robiła z tego tytułu problemów? Pozdrawiam :)

Wie moze co w takiej sytuacji trzeba zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będą robić problemów :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

A jak to wygląda jak przepisane miałem 9lat temu 1,4ha na którym to postawiłem dom, reszta jest dzierzawiona przez teścia, on brał zawsze na to dopłatę. ale parę lat temu żona oplacala sobie KRUS z tej ziemi jak nie pracowała. Mam szansę na Mr czy juz nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Siema Pany.
Czy macie jakieś wieści odnośnie tego naboru? Ja nic nowego nie znalazłem ani moja Pani pisząca wniosek tez nic nowego nie ma.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek998    0

Przepraszam, że nie w tym temacie pisze, ale może ktoś się orientuje czy są jakieś unijne projekty dla rolników nieopłacających KRUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Jeśli średnia wojewódzka jest u mnie wyższa niż krajowa to punkty za ziemię liczyć od krajowej czy wojewódzkiej? w lipcu będę kończył szkolę i a wraz z tym wykształcenie za 5pkt czy mogę je już teraz sobie doliczyć czy dopiero w naborze za rok? a ten 1ha posiadany w dniu składania wniosku dyskwalifikuje mnie z tego bym mógł za rok wystartować jeśli teraz bym się nie załapał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Posiadane wykształcenie liczą a nie planowane.

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Daanny jeśli Twoja średnia wojewódzka jest wyższa niż krajowa to punkty liczymy 0,25 pkt za każdy hektar powyżej wojewódzkiej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

czyli to znaczy, że jeśli w moim województwie średnia jest wyższa niż krajowa to przekazane gospodarstwo musi mieć powierzchnię nie mniejszą niż średnia krajowa? i czy gospodarstwo może być przekazane w formie dzierżawy?

Edytowano przez Ksawery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rekfor    0

Dodatkowo do postu użytkownika @sumek666, w który wszystko jest fajnie podsumowane dodać można, że maszyny zakupione z premii nie muszą być młodsze niż 5 lat.

Wie ktoś czy rodzice mogą wydzielić i pozostawić sobie działkę (razem 30 arów) z domem, drogą dojazdową i około 20 arami gruntów, na które dotychczas pobierane są dopłaty i mogę nadal dostać „punkty za przekazanie gospodarstwa w całości”.
Oczywiście rodzice nie będą już prowadzić gospodarstwa ani produkcji zwierzęcej, a na te 20 arów nie będą brać dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

refkor to było w moim poście ale jest już nieaktualne... 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rekfor    0

Przepraszam za błąd, zmylił mnie artykuł, który musiał dotyczyć ostatniego naboru ze starego PROW. W takim razie tylko nowe maszyny.

A czy ktoś wie coś o sytuacji, w której rodzice pozostawiają sobie tylko dom z wydzieloną działką (razem 30 arów), która ze względu na powierzchnie nie będzie już się kwalifikować do dopłat i czy dostaje się wtedy punkty za "przekazanie w całości"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będzie punktów za przekazanie w całości. Musisz przejąć wszystkie elementy wchodzące w skład gospodarstwa.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Freetaxi pytanie do Ciebie. Czy ten 1 ha do urządzania ma być z tego gospodarstwa które przejmuje czy może być z innego?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
sumek666 punkty to są za wykształcenie za kwalifikacje (m1,m2,m43 lub kurs r3) jeżeli tego nie masz to owszem możesz uzupełnić wykształcenie , ale za tą dziedzinę punktacji masz 0 pkt bo nie masz w dniu składania wniosku wykształcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Przecież właśnie tak napisałem ;) może trochę chaotycznie ale o to mi chodziło ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ten 1 ha na urządzanie może być z przejmowanego gospodarstwa. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Obowiązku nie ma :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
    • Przez huard
      witam panowie mam takie pytanie moze ktoś pomoże otóż dostałem premie na młodego rolnika w 2015 składałem wniosek na wszystki działki na umowe dzierżawy w gminie i teraz moje pytanie czy po 3 latach od premii moge zamienić jedną działke tzn 1h za 1h?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj