Polecane posty

pw34    0

Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dami147    18

nwm kolego czy się załapiesz bo przecież posiadasz gospodarstwo dłużej niż rok a w nowym PROW jest wyraźnie napisane:O premie może się starać osoba, która:

ma nie więcej niż 40 lat,posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe,po raz pierwszy rozpoczyna prowadzenie gospodarstwa rolnego jako kierujący gospodarstwem, co oznacza, że do dnia złożenia wniosku nie prowadziła gospodarstwa rolnego jako kierujący,stała się właścicielem  lub objęła w posiadanie gospodarstwo rolne przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy, lecz nie wcześniej niż na 12 miesięcy przed jego złożeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomiuk123    123

Ile powinienem mieć ha w dniu skladania wniosku? i czy może być to dzierżawa ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pw34    0

 

 

nwm kolego czy się załapiesz bo przecież posiadasz gospodarstwo dłużej niż rok a w nowym PROW jest wyraźnie napisane:O premie może się starać osoba, która:

 

ma nie więcej niż 40 lat,posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe,po raz pierwszy rozpoczyna prowadzenie gospodarstwa rolnego jako kierujący gospodarstwem, co oznacza, że do dnia złożenia wniosku nie prowadziła gospodarstwa rolnego jako kierujący,stała się właścicielem  lub objęła w posiadanie gospodarstwo rolne przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy, lecz nie wcześniej niż na 12 miesięcy przed jego złożeniem. 

 

czytałem iż osoby ktore składały w pierwszym naborze teraz tez będą mogły składać, co z krus? tu jest artykuł:                                                   http://www.agrofoto.pl/finanse/czy-mlody-rolnik-musi-byc-ubezpieczony-w-krus,60390.html

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelektryk    1

a jak wygląda sprawa ilości ziemii, w rozporządzeniu jest napisane że minimum 70% użytków rolnych musi być moja własnością, ale czy trzeba się tego trzymać przez 5 lat czy później mogę zwiększyć ilość dzierżawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57
Napisano (edytowany)

wie ktoś czy będzie można przekazać grunty które są zakupione na kredyt preferencyjny z arimr i jeszcze nie są spłacone. pozdrawiam

 

 

Edytowano przez Ksawery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083
Napisano (edytowany)

Chciałbym napisać kilka podstawowych info dla zainteresowanych a w szczególności tych leniwych i tych co ich wyszukiwarka gryzie.

Podstawowe linki z google. :
http://www.arimr.gov.pl/pytania-i-wnioski-do-arimr/mlodzi-rolnicy-pytaja-o-zasady-przyznawania-premii-w-2015-roku-arimr-odpowiada.html
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwj578yT-N7KAhWBhSwKHTC5DEgQFggfMAA&url=https%3A%2F%2Fwww.minrol.gov.pl%2Fcontent%2Fdownload%2F54204%2F298533%2Fversion%2F1%2Ffile%2FPROW2014-2020.pdf&usg=AFQjCNEwV5Iek8U5TWSWMWqvEa9c8_zyyg&sig2=FPLYMiQcdJRkSqeWdi1SPA&cad=rja
http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/informacje-dotyczace-kalkulatora-obliczania-wielkosci-ekonomicznej-gospodarstw-so.html

Na podstawie informacji zaczerpniętych z poprzedniego tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/

-pow. gospodarstwa powyżej średniej woj. bądź kraju. Na własność 70% areału przez cały okres zobowiązania.

-wiek do 40 lat

-odpowiednie wykształcenie i staż. Prawdopodobnie można uzupełnić w ciągu 3 lat

-po otrzymaniu pozytywnej decyzji minimum rok na KRUS'ie. po tym okresie w ciągu 60 dni dostarczamy do BP zaświadczenie o byciu na tym KRUS'ie. Po odbyciu roku KRUS możemy iść do pracy na ZUS. Wcześniej lepiej nie ryzykować.

-liczba wartości ekonomicznej gospodarstwa obliczana z roślin zbieranych w plonie głównym w roku składania wniosku (tutaj z tego co będzie zbierane w 2016 roku) oraz zwierząt ze stanu średniorocznego

-minimalna liczba punktów to 15 (planowane 12, póki co nie uchwalone) tutaj za co punkty http://basliparis.com.pl/%20http:/basliparis.com.pl/214-premie-dla-mlodych-rolnikow-za-co-otrzymasz-punkty
(nie biorę odpowiedzialności jeżeli ktoś sobie policzy wg strony i nie odstanie dotacji:))

-ważne co rośnie a nie kto jest właścicielem

-w dniu składania wniosku o MR musimy posiadać tytuł prawny do 1 ha ziemi uprawnej. Może być dzierżawa ale tylko pisemna.

-składając wniosek o wypłatę 1 transzy dotacji musimy być już kierującymi gospodarstwem oraz ubezpieczeni w KRUS z mocy ustawy.

-termin rozpatrzenia decyzji przez BP do 180 dni (wnioski do końca marca decyzja do końca września) następnie mamy 9 miesięcy na rozpoczęcie kierowania gospodarstwem (czerwiec 2017)

-w ciągu 3 lat musimy zwiększyć wartość ekonomiczną gospodarstwa o 10% i utrzymywać taki stan do końca zobowiązania (czyli przez 5 lat od daty wypłaty premii)

-do rozliczenia się potrzebujemy: faktury, polecenia przelewu jeśli płaciłeś bezgotówkowo.

-nabywając jakieś grunty, budynki musimy być ich jedynymi właścicielami. Żadnych współwłasności.

-rozliczamy się z 70% otrzymanej premii

-premia wypłacana w 2 transzach: 80% i 20%. Drugą część otrzymujemy po rozliczeniu sie z pierwszej.

To tyle co pamiętam z tych najczęściej pytanych spraw. Nie jestem ekspertem ani nie zajmuję się zaowodowo tematem dopłat. Ja również w marcu będę brał udział w tym przedsięwzięciu. Wielki szacunek należy się tutaj użytkownikowi @freetaxi http://www.agrofoto.pl/forum/user/65984-freetaxi//, który ma szeroką wiedzę w tym zakresie. Jeżeli popełniłem gdzieś błąd lub podałem informację nieprawdziwą bądź nieaktualną proszę o info. Te informacje każdy kto ma choć trochę chęci sam znajdzie na AF, ARiMR i google.
qui rogat, non errat - kto pyta nie błądzi

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sumek minimalna liczba punktów to w tej chwili 15 (według rozporządzenia). 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pw34    0

A nie wiecie co jest jeśli gospodartwo zostalo przekazane w pazdzierniku 2014 roku, i po tym czasie skladalem na pierwszy nabor na MR, czy teraz bede mogl skladac? Czytalem ze bedzie taka mozliwosc, wszystko co piszecie bylo z starych naborach nie macie info to co bedzie w marcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Inwestycja budowlana na gruntach stanowiących własność młodego rolnika 2punkty czy w licza się w to wymiana eternitowych pokryć dachowych budynków gospodarczych zakup blachy itp ?


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Jeszcze rozporządzenia chyba nie ma, więc nie wiadomo jak to potraktują...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

a czy wymiana dachu to modernizacja? zmienia funkcje budynku? nie. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

kolego @sumek666 piszeaz o tym, ze w momencie składania wniosku o wypłate 1 transzy trzeba mieć 1 ha, ale czy jak składam wniosek czy w ogóle się kwalifikuję do MR to czy już musze mieć przepisany ten 1 ha czy nie bo nie kumam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W momencie składania wniosku o przyznanie pomocy musisz mieć tytuł prawny do 1 ha. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mark93    0

Witam, mam pewne pytanie. Czy mogę skorzystać z programu "Młody Rolnik" z marcowego naboru, jeżeli we wrześniu 2016 r. będę się żenił z dziewczyną która również korzystała z programu "Młody rolnik" tylko w naborze 2014 r. ze starego PROW-u? Rodzice jej zapisali gospodarstwo i mieszka razem z nimi. Po ślubie planuję zamieszkać razem z nią. Czy agencja nie będzie robiła z tego tytułu problemów? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    50

a czy rodzice mogą mi przepisać ziemię na którą jest wzięty kredyt z dopłata do oprocentowania przez ARiMR i czy dostanę te 100tys ,czy będę zdyskwalifikowany przez ten kredyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

własnie mam takie samo pytanie jak kolega @redbull, wie ktos cos na ten temat albo jak bylo w poprzednich naborach, ewentualnie jak bede w arimr za tydz to się dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

W momencie składania wniosku o przyznanie pomocy musisz mieć tytuł prawny do 1 ha. 

 

Jak sądzisz ten punkt zostanie w wymaganiach, czy zostanie zniesiony?


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ponoć Polacy mają jako jedyni w UE odnośnie urządzania gospodarstwa przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

ten punkt jest troche bezsensowny bo wychodzi na to,  że teraz musze zapłacić notariusza za jeden przepis a potem znowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To trzeba wszystko na raz przepisać i masz jedną opłatę notarialną. Bo mając ten 1ha w następnym naborze nie wystartujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
    • Przez huard
      witam panowie mam takie pytanie moze ktoś pomoże otóż dostałem premie na młodego rolnika w 2015 składałem wniosek na wszystki działki na umowe dzierżawy w gminie i teraz moje pytanie czy po 3 latach od premii moge zamienić jedną działke tzn 1h za 1h?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj