Polecane posty

freetaxi    947

Do 20 dni od zakończenia naboru można robić ruchy w dokumentach aby dostać punkty.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek_22    0

Witam chciałbym się dowiedzieć czy do uproszczonej księgowości mogę wpisywać opłaty za prąd, wodę itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od którego dnia trzeba prowadzić księgę przychodów i rozchodów ?

czy trzeba zgłaszać to do us ?

czy można kupić ziemię od rodziców za premię MR ?

kiedy ewentualnie można zmienić biznesplan, przed czy po wypłacie pierwszej raty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Uwaga "dobra zmiana"
Wczoraj dostałem pismo z BP z którego dowiedziałem się ze mój wniosek będzie od lutego rozpatrywał oddział wojewódzki arimr.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Uwaga "dobra zmiana"

Wczoraj dostałem pismo z BP z którego dowiedziałem się ze mój wniosek będzie od lutego rozpatrywał oddział wojewódzki arimr.

Ja tam sie wcale z tego nie ciesze . Akurat ja jestem w miare zadowolony z współpracy z moim bp no i mam blizej niz do or

Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

ja też do powiatowego miałem 15km a teraz do regionalnego 130km + minimum godzina stania w korkach w godzinach szczytu "dobra zmiana"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Doradzi ktoś jak to jest, wniosek o płatność złożyłem miałem 12 ha na własność i 2 ha w dzierżawie .Teraz bym chciał wziąść w dzierżawę dodatkowe pole od rodziców i złożyć na dopłaty będę musiał pisać umowę i robić zmiany w Biznes Planie ?chciałem na nim zasiać hektar wysokobiałkowych bo akurat blisko domu. i jedno pole chyba na rok od znajomego ...  jak to najlepiej zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najlepiej zrobić zmianę do biznesplanu. Mogą potem zrobić krzyżówkę z dopłatami i ewentualnie wzywać do wyjaśnień jeśli tego nie zrobisz teraz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franek1995    0

Panowie jeżeli w roku 2016 miałem posiane 6ha jęczmienia 2 ha marchwi i 3 ha pszenżyta to w roku 2017 moge posiać obojętnie co byle by utrzymać wzrost 13 tys esu czy musze siać według struktury zasiewów np 8 ha zbóż i 2 ha warzyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Najlepiej zrobić zmianę do biznesplanu. Mogą potem zrobić krzyżówkę z dopłatami i ewentualnie wzywać do wyjaśnień jeśli tego nie zrobisz teraz. 

Zrobię zmianę do tej działki co mam sadzić wysokobiałkowe bo mam za to pkt we wniosku a ze słownych umów w agencji mówili że nie trzeba robić zmian tylko z długoterminowych o ile dobrze mówili... A jeżeli na tej działce od rodziców są budynki które oni muszą użytkować(produkcja zwierzęca) a ja nie to nie będzie problem wydzierżawić samo pole bez budynków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Całą działkę trzeba wydzierżawić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Witam, 

czy młody rolnik może startować do przetargu o dzierżawę z ANR?

czy ewentualna taka dzierżawa ma wpływ na posiadanie 60% gosp na własność czy te 60% to jest liczone od średniej wojewódzkiej?

:)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

nie trzeba byc vatovcem decyzja nalezy do cb w przypadku maszyn zwrot 23% przez urząd skarbowy na vat przechodzisz miesiąc przed zakupem maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Jak tam panowie/panie macie jakieś info z oddziałów regionalnych odnośnie MR? działają tam coś czy tylko wnioski złożone, leżą i się kurzą, pytam bo ostatnio nikt się nie chwalił co by mu wpadło na konto 80tyś lub też dostał jakieś pismo odnośnie korekty lub czegoś podobnego, samemu mija mi ok 50 dzień od złożenia wniosku o płatność i jak narazie cisza, myślałem że przeniesienie MR do oddziałów regionalnych coś przyśpieszy ale znając życie będzie odwrotnie i zamiast 90 dni będzie 120 lub więcej, bo ich przecież ustawy nie obowiązują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Miał ktoś już jakieś kontrole?

Brał ktoś prasę belujaca? Jakie by trzeba spełniać wymagania?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woobin    0

Cześć, miał już ktoś kontrolę maszyn? Jak wygląda taka kontrola? Chcialbym kupić kosiarkę dyskową 2,6m ale w biznesplanie mam 2,1 m (tylko taka mi przysługuje według tabelek), wie ktoś jaka byłaby kara, gdybym kupił tą wiekszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinio_10    0

a jak to jest z ewidencją przychodów i rozchodów? bo w okresie od decyzji nie miałem jeszcze gospodarstwa na siebie i wszystkie faktury w tym czasie przychodziły na tatę, zarówno te ze sprzedaży jak i kupna. czy normalnie umieścić te dane w księdze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy jako młody rolnik muszę składać dopłaty na wszystkie działki w gospodarstwie? bo mam kilka niewielkich powierzchniowo we współwłasności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
    • Przez huard
      witam panowie mam takie pytanie moze ktoś pomoże otóż dostałem premie na młodego rolnika w 2015 składałem wniosek na wszystki działki na umowe dzierżawy w gminie i teraz moje pytanie czy po 3 latach od premii moge zamienić jedną działke tzn 1h za 1h?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj