Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lucerna z trawą jednoroczną

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ZetorekxLS38

ZetorekxLS38

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 luty 2016 - 08:14

Witam, planuję zasiać na wiosnę 3 ha lucerny z jęczmieniem i trawą jednoroczną. Moje pytanie jest takie: czy trawa nie zadusi lucerny? wiadomo że ta trawa urośnie dużo szybciej i na tym mi zależy bo pasza potrzebna na wczoraj, ale czy nie wyjdzie to na gorsze? Planuję zasiać 60kg/ha jęczmienia 10kg trawy jednorocznej i 10-13 kg lucerny. Dodatkowo, czy przy zbiorze jęczmienia z trawą na kiszonkę lucerna się nie zniszczy? będzie jeszcze mała i nie wiem sam. Dziękuję z góry za odpowiedzi  ^^

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lucerna z trawą jednoroczną Dzisiaj, 07:43
  •  

#2 Share Dami147

Dami147

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 03 luty 2016 - 10:21

Lucerna z trawą jednoroczną Norma wysiewu lucerny zależy od warunków i wynosi ok 25 kg na 1 ha. W przypadku siejesz w roślinę ochronną w mniej korzystnych warunkach, należy wysiewać co najmniej 25 kg nasion na 1 ha. A jeżeli chodzi o trawę jednoroczna to licz się z tym ze ona po roku użytkowania wypadnie, wiec gdzie niegdzie mogą być braki a lucerna może być użytkowana 3 lata ;)

#3 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 03 luty 2016 - 10:24

Lucerna z trawą jednoroczną Ja w zeszłym roku zasiałem lucernę, z trawą dwuletnią, tyle że w czystym siewie bez zboża. Mimo suszy planowała przyzwoicie. Zebrałem 4 pokosy. Trawa nie zadusi lucerny możesz być spokojny, wręcz przeciwnie to lucerna rośnie dużo szybciej niż trawa. Ja dałem 19kg lucerny, i 4kg trawy na 1ha. Sasiad który posiał, że zbożem zebrał, w pierwszym pokosie jęczmień. Zaś potem lucerny zebrał tylko jeden, mizerny pokos i tyle.

Edytowany przez Skoczek1994, 03 luty 2016 - 13:37.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 03 luty 2016 - 10:29

W tej mieszance też bym jęczmienia nie dawał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share ZetorekxLS38

ZetorekxLS38

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 luty 2016 - 11:01

Zależy mi właśnie na tym, żeby w tym roku zebrać sporo paszy dlatego sieję z trawą jednoroczną, na następne 2 lata zostanie lucerna. Czyli zasieję 20 kg lucerny i gdzieś 10 kg trawy ;) Możecie polecić jakieś sprawdzone odmiany lub producentów?

#6 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 03 luty 2016 - 11:54

Ja jak dobrze pamiętam, to mam lucernę Verko. A trawa to chyba jest jakaś życica, ale nie jestem pewien. Brałem, z Ciechseedu jak, i wszystkie wcześniejsze trawy, i mogę ich polecić. W pierwszym roku, to nie spodziewaj się cudów, przynajmniej jeśli chodzi o lucernę. Ona dopiero pokaże,co potrafi za rok. Trawy nie dawał bym więcej jak 4-5kg na hektar, tak z resztą mi polecono. Skoro to i tak ma być tylko jednoroczne. A i lucerna spokojnie będzie rosła przez 5 lat, bynajmniej u nas tyle rośnie, a nawet i dłużej.

Edytowany przez Skoczek1994, 03 luty 2016 - 11:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 03 luty 2016 - 12:40