mouser

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych

Polecane posty

Pawel328    645

moim zdaniem to powinieneś sie zastanowić nad Ursusem C-385A lub Zetor 8045 to praktycznie te same ciągniki ale niektórzy wolą Ursusa a inni Zetora :) udźwig podnośnika wystarczający (siłownik wspomagający niektóre mają), spalanie to o ile dobrze wiem jak ktoś mi mówił z AF to takie jak C360 maja a moc i komfort o wiele lepsze :) w razie czego części praktycznie wszędzie dostaniesz i to niedrogo :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

A ja bym postawił na mtz-a ciągnik silny jak na swoją moc na dodatek idzie to w parze z przyzwoitym spalaniem komfort tez nie jest zły (w tych nowsych)

MTZ 82 1996/1997 (795882870) - Aukcje internetowe Allegro

MTZ 82 4x4 (794696780) - Aukcje internetowe Allegro

CiÄgnik rolniczy MTZ 82 4 X 4, 1996r., 81KM - otoMoto

Zwłaszcza że te 90+ juz kabinki mają bardziej wyciszone


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zet8011    0

ja rowniez polecił bym ci zetora sam uzytkuje zetora 8011 i wiem na co te ciagniki stac :D do porownania mialem zachodnie marki i to nie jest to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Według mnie dobrym wyborem byłby Deutz Fahr DX110 - DEUTZ FAHR DX 110 (794765232) - Aukcje internetowe Allegro , DEUTZ FAHR DX 110 AGROL BiaĹa (802131147) - Aukcje internetowe Allegro Super traktorek, u mnie też pracuje jako ciągnik główny. Bardzo dobrze sobie radzi. Komfort jest według mnie też bardzo dobry, ma dużą, przestronną kabinę dla 2 osób. Spalnie, przy gruberowaniu(2.60) wynosi ok. 7-8l Polecam go!! Naprawde dobry sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
... 20h z czego prawie połowa to lasy.

 

Połowa to lasy czyli potrzebujesz ciągnika na 10 ha ornych i 10 ha lasów.

Poszukaj tematów gdzie są opisane ciągniki których używamy w lesie.

Na 10ha ornych to byle c330, c360 czy 912 starczy.

 

Co do zakupu, ja bym sie wstrzymał lub szukał czegoś co sprzedają rolnicy korzystający z PROWu. Po prostu przeważnie dbali o sprzęt bo nie byli pewni kiedy wymienią na nowy więc będzie taki traktorek w lepszym stanie niż od jakiegoś handlarza który wymienił blacharkę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

ja rowniez polecił bym ci zetora sam uzytkuje zetora 8011 i wiem na co te ciagniki stac :P do porownania mialem zachodnie marki i to nie jest to samo :P

No ale ziomek,jak już coś to z napędem ;]


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

ale czy na te 10ha potrzebny jest napęd?? :( w ogóle nie wiem po co większy ciągnik od C-330 na taki areał ?? :P przecież taka 30 by spokojnie starczyła :P spalanie małe na te 10ha to w sam raz w dwie skiby to jakieś 3 dni orki. Sama przyjemność :( W lesie c-330 jest najlepsza bo mała i zwrotna wszędzie wjedzie :D poza tym przez rok chyba lasu nie wycinasz tylko sezonowo po parę drzew więc żaden większy z napędem do wyciągania drzew nie potrzebny :) takie jest moje zdanie :) no ale jeśli sie upierasz przy większym to wciąż podtrzymuję swoja wcześniejsza wypowiedz :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83
Proponuje Ursus 4514. Zwrotny do lasu, ma wystarczająco mocy jak dla Ciebie i na polu też swoje zrobi.

Nie znajdziesz takiego za 25k

w ogóle nie wiem po co większy ciągnik od C-330 na taki areał ??

Może ty chcesz męczyć się padłem całe życie, ja na 17ha z czego 5-6 jest ornego , mam mf 255 i uważam ,że jest za mały, z chęcia bym se kupił coś 60-80km 4 WD, bardzo mi się podoba MF 690 i takiego by doradził autorowi, komfortowa kabina , brak zbędnej elektryki ,prosta budowa no i marka słynąca z niezawodności. Za 25k kupi w dobrym stanie. Sam mam małego mf'a i jestem z niego zadowolony.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Według mnie 4x4 nie zależy od tego ile masz ha,tylko czy jest taka potrzeba,np podmokłe tereny ;}


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Ja bym polecil cos z zetorow 6045 lub 7045 do 25 tysi powinienies cos dobrego kupic.Ja do lasu wolalbym kupic takiego zetora niz zetora ursusa z ciezkiej serii bo te do zwrotnych nie naleza ;)A Zetory z tej serii sa zwrotne posiadaja naped i w miare niskie spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

@samczy1991 ale czy ja męczę się padłem jak ty?? ja mam 7 letniego Zetora i C-330 na około 45ha + usługi i nie narzekam jak ty że na byle 5-6ha piachu ferdek nie wystarcza :P


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Paweł dla mnie pracować na 14ha to udręka dwoma cięgnikami a ty piszesz o c330 :/ ehh chłopak chce kupić coś komfortowego by umilić pracę a taka c330 co ma?? nic!!! c330 to ciągnik taki przynieś wynieś pozamiataj i nic więcej... ja mam 7211 i c330 i do dopłatach kupujemy jeszcze jednego by jak najszybciej wszystko zrobić :P u nas na wiosce średnia to jest 3 ciągniki... a nikt 30ha nie przekroczy... Za tą kase kupisz spokojnie zetorka 7045 i na twoje potrzeby elegancko wystarczy :D szukałbym już nawet z kabiną od tych nowszych modeli bo nieraz były one bez kabiny a ludzie zakładali do nich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

jeśli potrzebuje komfortu to c-330 sie nie nadaje bo nic szczególnego nie ma :P osobiście na tyle hektarów bym nie zmieniał ciągnika bo to tylko koszt jest. Jak już pisałem wcześniej polecam Zetora 8045 jak chcesz z napędem :D a jak nie to Ursusa 385 , 902 lub 912 :P


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

ma duża kabinę, wspomaganie, ogrzewanie, wzmocniony podnośnik :P dostępne części w każdym sklepie :D no i te 80KM pod maska :P


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ok ok ale w środku tej kabiny nie idzie wytrzymać od hałasu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

może i jest w nich trochę głośniej niż w moim czy Twoim Zetorze ale chyba nie aż tak tragicznie :P pooglądaj filmiki na YT to jeszcze w niektórych radio gra :P


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

qazi nie gadaj?? Ile kurcze osób tyle teorii mi zawsze ludzie mówili że to są te same ciągniki tylko w innych kolorach co mf...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

a zetor czy taki ursus c902 to ma jakiś komfort?? :D Raczej też nie :P

 

Z tym to ja się nie zgodzę w c385. u :P 902 jest więcej komfortu niż c330 lub c360 kabinka szczelna podłoga nagrzewnica...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Ludzie w C385, 902, 912 komfort jest 15 razy lepszy niż w c330 i c360. Całkiem inna liga. W 80tce masz kabinę szczelną, pozamykasz i nie wieje, nagrzewnica jest ale często nie działa w starych ciągnikach np u mnie ( a w drugim jest wywalona kosztem orbitrola), bardzo ważna rzecz podłoga, i wygodne miejsce dla pasażera z tyłu, dużo miejsca na różne przyrządy i narzędzia w 60tce wszystko pogubisz bo ile do tej skrzynki zmieścisz, telefon wyleci z kieszeni i wpadnie pod koło:D, jechałem ostatnio C360 3p to dziękuję Bogu że nie mam takiego na podwórku. w 80tce drzwi otworzysz sobie na błotnik i masz przewiew dobry ( w zetorze trzeba kombinować bo drzwi nie w tę stronę się otwierają no i w 80takch i 902 masz miękki przód ! nie trzepie tak traktorem. Może w środku trochę głośno ale nie ma tego wycia jak w 60tce. No i jeszcze wspomaganie masz w 80tce ( lepiej lub gorzej działające)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

qazi nie gadaj?? Ile kurcze osób tyle teorii mi zawsze ludzie mówili że to są te same ciągniki tylko w innych kolorach co mf...

on z mf 690 to ma tylko wygląd podobny i silnik jest taki sam, oraz taka sama liczbę przełożeń co MF, ale wszystko inne jest inne wiem bo mam landiniego z tej serii i dośc dokładnie się mu przyjżałem :P

MF traktoreiden teknisiä tietoja

MF traktoreiden teknisiä tietoja

Landini traktoreiden teknisiä tietoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj