Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych

957 odpowiedzi na ten temat

#781 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 14 październik 2014 - 19:27

Tak ale solidne i sprawdzone więc mogę polecić jeśli chcesz oryginał to koszt 1700zł. Kolega zmieniał przy przebiegu 1960 mth tylko w dx120 więc w jego przypadku to koszt 2550zł bo koszt zestawy oryginalnego to 425zł.

Oryginał to ponad 1200zł na dziurę do 912, do 913 chyba 1800, daj namiar na te części? Ja za głupią szpilkę płaciłem jakieś 80zł 7 lat temu 

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Dzisiaj, 01:52
  •  

#782 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 14 październik 2014 - 19:29

To jeszcze weź pod uwagę to że na takiej części zrobi  kolejne tysiące motogodzin, a nie dziesiątki jak w Ursusie!

@corrado a MF 3060?

W MF-ach nie mam za bardzo doświadczenia ale wiem że części droższe niż do DF jeśli chodzi o MF to mam delikatne zastrzeżenia co do silników perkinsa niby oszczędne ale bardzo delikatne ( nie mówie że MF-y sa złe )  dla mnie w porównania MF vs DF, DF jest takim wołem roboczym który małe zaniedbania w razie czego wybaczy w porównaiu do MF-a.

Tylko realnie patrząc, co da jakość tych części skoro ciągnik będzie stał, bo kogoś nie stać na naprawę? Jak się trafi na dobry ciągnik i będzie się dbało o niego to przy tych godzinach co zrobi na tych kilku ha będzie śmigał wiecznie. Tylko, że mimo oględzin zawsze można na minę trafić...

Co do psucia się to wszystko się psuje tylko jak cos naprawiasz 3 razy a coś raz to cenowo wyjdzie to samo a nerwów i czasu sporo mniej. Takie jest moje zdanie. Co z tego żę kupie jakis polski nowy sprzęt do którego mam uraz bo juz nie raz się naciąłem a kupię zachodni używany i pracuje nim dłużej zanim coś wymienię niż w polskim nowym w którym coś psuje się juz na gwarancji a po gwarancji to już najlepiej wymienić cały bo szlag trafia jak co ruszysz to coś się dzieje i po robocie.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#783 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 październik 2014 - 17:32

To jeszcze weź pod uwagę to że na takiej części zrobi  kolejne tysiące motogodzin, a nie dziesiątki jak w Ursusie!

@corrado a MF 3060?

Nie napisałem przecież że te zębatki są z masła, chodzi tylko o to że jak trafi egzemplarz ze zużytą skrzynią to nie będzie się opłacało tego naprawiać. Chyba że używane części ale to zawsze ruletka. Co do skrzyń w Ursusie to nie ma aż takiej tragedii, największą bolączką jest to że obecnie sklepy są zalane tanimi zamiennikami o marnej jakość. Oczywiście nie ma co porównywać naszych traktorów do zachodnich.

miki1983 na twoim miejscu kupiłbym Zetora 7745, 73 KM powinno już Ci wystarczyć a ciągnik pod wieloma względami podobny do C 360, jakościowo lepszy niż to co masz a w razie naprawy zimny pot Cię nie oblewa.

Edytowany przez Kaszlak79, 15 październik 2014 - 17:33.

#784 Share miki1983

miki1983

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 15 październik 2014 - 20:53

Nie napisałem przecież że te zębatki są z masła, chodzi tylko o to że jak trafi egzemplarz ze zużytą skrzynią to nie będzie się opłacało tego naprawiać. Chyba że używane części ale to zawsze ruletka. Co do skrzyń w Ursusie to nie ma aż takiej tragedii, największą bolączką jest to że obecnie sklepy są zalane tanimi zamiennikami o marnej jakość. Oczywiście nie ma co porównywać naszych traktorów do zachodnich.

miki1983 na twoim miejscu kupiłbym Zetora 7745, 73 KM powinno już Ci wystarczyć a ciągnik pod wieloma względami podobny do C 360, jakościowo lepszy niż to co masz a w razie naprawy zimny pot Cię nie oblewa.

A może Zetor 8145 ? 

http://olx.pl/oferta...html#3b9710a1d9

Niedaleko ode mnie namierzyłem Deutz-a, co sądzicie ? 

http://otomoto.pl/de...ni-A453175.html

Edytowany przez miki1983, 15 październik 2014 - 20:57.

#785 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 15 październik 2014 - 21:11

Zetor jak zetor DF blachy malowane ale to nie szkodzi silnik już nie i cała reszta tez to najważniejsze wszystko widać będzie więc musisz obejrzeć odpalić przejechać się zobaczyć jak biegi wchodzą, czy nic nie zgrzyta nie puka ani nie stęka, czy wszystko działa czyli napęd najlepiej jak by się o coś zaparł np. drzewo, wałek czy ze wspomaganiem wszystko ok, podnośnik podnosi najlepiej jak by coś zapiął. Przed odpaleniem jeśli silnik zimny sprawdź poziom oleju czy jest stan.

#786 Share miki1983

miki1983

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 15 październik 2014 - 21:19

Zetor jak zetor DF blachy malowane ale to nie szkodzi silnik już nie i cała reszta tez to najważniejsze wszystko widać będzie więc musisz obejrzeć odpalić przejechać się zobaczyć jak biegi wchodzą, czy nic nie zgrzyta nie puka ani nie stęka, czy wszystko działa czyli napęd najlepiej jak by się o coś zaparł np. drzewo, wałek czy ze wspomaganiem wszystko ok, podnośnik podnosi najlepiej jak by coś zapiął. Przed odpaleniem jeśli silnik zimny sprawdź poziom oleju czy jest stan.

Pierwsze wrażenie ten Deutz robi dobre, ale deska rozdzielcza coś dziwnie wygląda, bo po lewej stronie gdzie jest kluczyk powinny być 4 przyciski (tak przynajmniej na zdjęciach innych ciągników jest) a są 2, jeden jest urwany a jeden zamaskowany. W sumie ciekawe do czego one służą :) Poza tym nie ma podanego przebiegu (nie mogę dostrzec na zdjęciu ile mth wskazuje licznik, chociaż cofnąć "szafę" to nie problem), zapewne będzie wysoki. Poza tym zapewne chodził w turze bo ma zderzak z przodu.

Edytowany przez miki1983, 15 październik 2014 - 21:21.

#787 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 16 październik 2014 - 15:39

W tym Zetorze opony z tyłu nie są jakieś węższe ?? DF ewidentnie wylizany do sprzedaży (czym Ci handlarze te opony czyszczą  :blink:  ), co nie dyskwalifikuje maszyny. W środku te dwa traktory dzieli przepaść a cena podobna.

Edytowany przez Kaszlak79, 16 październik 2014 - 15:40.

#788 Share miki1983

miki1983

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 16 październik 2014 - 20:47

Dzisiejsze wykopalisko moje :) :) :)

http://olx.pl/oferta...html#bd21e5d5b5

Edytowany przez miki1983, 16 październik 2014 - 20:47.

#789 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 październik 2014 - 07:17

Wszystko ładnie pięknie tylko że bez przodka :( a tak to cacy maszyna. A każdy Ci powie że różnica jest ogromna sam po sobie wiem bo nie raz doświadczyłem tego wystarczyło napędu nie włączyć i ciągnik szedł od razu w ziemię po włączeniu wychodził i jak gdyby nigdy nic.

#790 Share miki1983

miki1983

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 październik 2014 - 14:27

Wszystko ładnie pięknie tylko że bez przodka :( a tak to cacy maszyna. A każdy Ci powie że różnica jest ogromna sam po sobie wiem bo nie raz doświadczyłem tego wystarczyło napędu nie włączyć i ciągnik szedł od razu w ziemię po włączeniu wychodził i jak gdyby nigdy nic.

Napęd 4x4 przy tym ciągniku trzeba liczyć + 10 tys. zł , wiadomo, że by się przydał, ale w przypadku lekkich ziem, takie jak moje i małych obszarowo pól, nie wiem czy warto dokładać te 10 tys. zł. Za dodatkowe 10 tys. zł mogę kupić pług obrotowy 3-skibowy i większą talerzówkę przykładowo.

Edytowany przez miki1983, 17 październik 2014 - 17:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#791 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 październik 2014 - 17:47

To zależy również od tego czy planujesz powiększać areał jeśli tak to warto poszukać czegoś 4x4 ja też mam lekkie ziemie ale jak zdarzy się że jest mokro albo zapnę większy sprzęt bez przodka ani rusz dla przykładu ciągam Renówką 120.54 albo 133.54 zależy która jest wolna PHX 6 na lekkiej ziemi ale bez przodka nie bardzo to idzie jeszcze jak obornik jest dany to już zupełnie a z przodkiem już idzie. Tak więc jest to godne zastanowienia. 

#792 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 17 październik 2014 - 18:18

Napęd 4x4 to już dziś standard, nie ważne co robisz traktorem czy jakie masz gleby. Za te pieniądze znajdziesz uczciwy ciągnik 4x4 i dalej na pług Ci zostanie.

#793 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 17 październik 2014 - 18:55

W Polsce jest normą używanie zbyt dużych maszyn do mocy/masy ciągnika i stąd te przekonanie że bez napędu bida. U mnie w okolicy do zetorów 7245 kupują pługi 4x40 i z napędem czasami grzebie się na piasku a na glinie zdycha ale nie przetłumaczysz.  

#794 Share miki1983

miki1983

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 październik 2014 - 18:56

Napęd 4x4 to już dziś standard, nie ważne co robisz traktorem czy jakie masz gleby. Za te pieniądze znajdziesz uczciwy ciągnik 4x4 i dalej na pług Ci zostanie.

W cenie tego Renault 90-32 bez napędu (36 tys zł), ciągnik 4x4 o mocy ok. 80km bardzo ciężko znaleźć (mówię o dobrej maszynie a nie o trupie).

@pawel885 ma sporo racji :) Ja szukam ciągnika, który planuję używać z pługiem obrotowym 3-skibowym typu Lemken 90, broną talerzową 2,7m-3m a jednocześnie zapnę go do Sipmy Z224/1 :)

Areału nie planuję powiększać, bo raz że nie ma dobrej ziemii na sprzedaż, a dwa brak $$$ :)

Edytowany przez miki1983, 17 październik 2014 - 19:02.

#795 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:19

Więc jeśli czujesz że to Ci w zupełności wystarczy to problem z wyborem masz z głowy teraz tylko wyszukać dana zadbana maszynę.

#796 Share miki1983

miki1983

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:35

Jak myślicie, w polu lepiej będzie się spisywał Renault 90-32 o mocy 83KM ale 4x2, czy Renault 75.14 z 4x4 o mocy 75KM, taki :

http://olx.pl/oferta...html#0bbc561b90

Edytowany przez miki1983, 17 październik 2014 - 19:36.

#797 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:38

Bezapelacyjnie ten 4x4 mimo że ma mniej mocy odwdzięczy się napędem.

#798 Share mgr_inz

mgr_inz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 październik 2014 - 21:06

ja proponuję tego:

http://olx.pl/oferta...57-ID7snm7.html

#799 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 17 październik 2014 - 21:13

Na Twoje gospodarstwo i lekkie gleby ten mniejszy 75.14 w zupełności wystarczy :)

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#800 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 17 październik 2014 - 21:17

ta dzięwietsetka jest jest super, jeszcze bez napędu na wąskich kołach z przodu, nic tylko po asfalcie jeździć.

nie dosyć że ciężkie, to słabe i mółowate, ta renówka 75 km obleci te pascie 2 razy....

Zaraz pewnie będzie na mnienagonka ze dobre bo polskie, sorry mam to w nosie, jeździłem tym polskim sprzetem i nie chce tego, do tego 32 tysie  to lekka przeginka, za tyle to kupie dobrego mfa 3060  4x4.....