Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych

957 odpowiedzi na ten temat

#701 Share miki1983

miki1983

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 19:22

Jeśli MF, to najlepiej zarejestrowany w Polsce, bo rejestracja, tłumaczenie dokumentów, itd. to dodatkowe koszty i problemy. MF oferuje komfort pracy i oszczędność (Perkins). Jeśli będzie pracował z maszynami, co C-360, to skrzynia spokojnie to wytrzyma.

Ursus ma za mało biegów. W prasie może to być zauważalne. Ciągniki proste, ale z wygodą krucho. Komfortowa kabina trochę ratowała sytuację, ale Koja i w pełni mechaniczne załączanie WOM-u (dźwignia jest pod siedzenie) czasem dobijają. Jedynym, ale dużym plusem tej kabiny jest dużo miejsca. Spokojnie 3 osoby się mieszczą. Dobrą rzeczą w Ursusie jest dolny zaczep Hitch. Kto miał, ten wie o co chodzi.

Jakikolwiek ciągnik masz zamiar kupić musi on mieć choć kilka obciążników z przodu i wszystkie tylne zaczepy.

A to skrzynie w tych MF serii 30xx są takie awaryjne ?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Dzisiaj, 09:33
  •  

#702 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 15 wrzesień 2014 - 19:27

Ferdek 3060 ma ehr jest to wygodne ale może być kosztowne w naprawie i  musisz uważać na mieszanie się oleju bo skrzyni to może zaszkodzić i oczywiście musisz lać olej z górnej półki nie to co w 60.Jednak jeśli ferguson będzie zadbany to będzie się dobrze sprawował i komfort w nim jest fajny

#703 Share miki1983

miki1983

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 19:32

Tylko jak tu kupić dobry używany ciągnik z zachodu. Niezwykle trudne. Z ciągnikami jest podobnie jak z autami, ceny robocizny na zachodzie są wysokie i zużytych/wyeksploatowanych maszyn nie opłaca się remontować, dlatego je sprzedają a Polak kupuje i się cieszy do pierwszej poważnej awarii :). Taki ciągnik może okazać się skarbonką bez dna a na 12ha wiadomo, że się nie przelewa i wydać kilka-kilkanaście tysięcy złotych na naprawę to jest problem. Wiadomo komfort w zachodnim ciągniku nieporównywalny do C360 ale ceny części zamiennych trzeba mnożyć x klika, niestety. Coś za coś, jak to w życiu ;)

#704 Share Gieru

Gieru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 19:55

Do tego sprowadzanie zachodnich ciągników to domena różnej maści handlarzy-przedsiębiorców, wypicują, położą farbę na silnik która powoduje wzrost ceny ciągnika o 75%. Do pierwszej głębokiej orki ;) Potem już tylko płacz i zgrzytanie zębów ;)

#705 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 20:18

Znalazłem 1 MF-a w niskiej cenie:

http://olx.pl/oferta...html#4d2dd0281c

Ma on skrzynie 32/32 co jest dużym minusem (4 półbiegi). Koszty naprawy tej skrzyni są kosmiczne. do tego brak obciążników.

Ursusy:

http://olx.pl/oferta...html#230355a1e4

Poprawiony wizualnie, ale za niezłą cenę z wąskimi i szerokimi kołami, ma wszystkie zaczepy.

Z eksportu, bez pneumatyki, ale ma duże koła. Opony oryginalne, mało zużyte, brak obciążników.

Cena wręcz śmieszna, ale i stan kiepski (przynajmniej wizualny). Wspomaganie na serwo, przynajmniej 1 tylna opona do wymiany, brak pneumatyki, nie wiadomo, czy ma górny zaczep, wizualnie do roboty.

#706 Share miki1983

miki1983

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 20:30

A takie zetory?

6245 - http://olx.pl/oferta...57-ID6p1EJ.html

Przebieg mało realny :)

7245 - http://olx.pl/oferta...html#67677d80b9

Edytowany przez miki1983, 15 wrzesień 2014 - 20:31.

#707 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 22:45

6245 był raczej sprowadzany, z takimi kabinami cała seria UR1 Zetora szła swojego czasu na eksport. 7245 może być krajowy, ale jeśli tak jest, to niech sprzedający papiery na to przedstawi. Poza tym od kiedy 7245 ma 72KM :wacko:. W tej cenie możesz szukać spokojnie czegoś o mocy 75-80 KM. A według mnie podczepianie maszyn od C 360 do Z 7245 uważam za nieporozumienie, nie wykorzystasz optymalnie mocy maszyny a potem bedzie płacz że dużo spalił. Wymiana maszyn i tak Cię więc czeka.

#708 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 16 wrzesień 2014 - 05:44

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych A czy na 12 ha potrzeba niewiadomo jakiego komfortu. Sam mam 14 ha i 3512 nie ma co robić. Komfort to jak ktoś codziennie po 10 godz spędza w traktorze to tak, a nie 3 na tydzień.

#709 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 16 wrzesień 2014 - 08:29

Popieram zdanie kolegi wyżej. Wymiana ciągnika w tak dużych pieniądzach na takim areale jest nieuzasadniona ekonomicznie. Już pod jednym z podobnych tematów wyraziłem swoje zdanie na ten temat i nie będę powtarzał całości jeszcze raz, co ciekawe po moim wpisie temat umarł. Ale jeżeli ktoś ma dużo pieniędzy i nie wie co z nimi zrobić proszę bardzo, ale te ciągniki podane w ogłoszeniach powyżej to są albo picowane na handel, albo poprostu rozwalone (np te wersje eksportowe). Wydać 40 tyś na coś i włożyć 5 czy 10 tyś to trochę nie halo. Do tego na 12 ha... Ale jak już mówiłem wcześniej, to już jest sprawa zakupującego.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#710 Share kowal1

kowal1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 08:29

Koledzy co myślicie o Fendt serii 280P ? np. http://olx.pl/oferta...html#27cdb81952

Może ma ktoś, jeśli tak to proszę o opinie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 16 wrzesień 2014 - 09:18

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Ja na te 14 ha mam u3512 który robi ok 100mtg rocznie i t25 który robi ok. 70 to 170 mtg na rok to nawet nie daje pół godz dziennie to po co tu komfort, aby nie wiało i łeb nie kapało, a to zapewniają podstawowe kabiny.

#712 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 10:12

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Raz, że zazdrościcie autorowi, że ma pieniądze na traktor a dwa to kto nie inwestuje ten się cofa.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#713 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 10:21

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Czego zazdrościć ja jak chciałem ursusa to sobie kupiłem i mam. A mfa bym nigdy nie chciał, bo nie gustuję w traktorach co wszystko uzależnione od prądu. Kabel się przetsze, lub mysz kąsnie i traktor stoi bo prąd biegi mienia. Dlamnie może sobie kupić i złotem malowany, tylko żeby potem nie płakał że jego utrzymanie pochłania wszystkie pieniądze wypracowane z gospodarki. To tak jak ja miałem poldka kupiłem volvo, skóra, tempmaty różne bajery i co tylko z klimy się korzysta, a reszta jest bo jest. A utrzymanie 2x droższe.

#714 Share rispekt

rispekt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 11:07

Kup sobie renault 75.14 i będziesz zadowolony , spalanie male , silnik nie do zdarcia i wygoda nie porównywalna do 360 :]

#715 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 16 wrzesień 2014 - 11:39

Raz, że zazdrościcie autorowi, że ma pieniądze na traktor a dwa to kto nie inwestuje ten się cofa.

Kolego, nigdy nikomu niczego nie zazdrościłem i nie zazdroszczę. Mówisz, że kto się nie rozwija ten się cofa- zgoda, ale kupując 25 czy 30 letni ciągnik nazwiesz rozwojem? To już lepiej swojego wyremontować na dobrych częściach i ma chodzić. Ja swoim mf-em obrabiam dużo pola, kiedyś zacząłem się rozglądać za czymś innym, ale jak podliczyłem sobie wszystko w miarę dokładnie, to operując większym sprzętem wcale nie wyszło, że będę to obrabiał taniej. Brałem pod uwagę również swój czas. Dałem sobie spokój. Mogłem sobie kupić coś większego, stać mnie było i jest ale zrezygnowałem przez rozsądek. Więc nie pisz, że komuś czegoś zazdroszczę. A doradzanie ciągnika 100 konnego na 12 ha to jest nieporozumienie.

Edytowany przez master20002, 16 wrzesień 2014 - 11:43.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#716 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 11:45

No to przestań się dziwić, jak Ci mało złomu z zachodu (samochody i teraz już traktory) do good luck and have fun w gospodarzeniu... (!!!) :D

to wyobraź sobie że mam zagraniczny samochód(Seat Alhambra), traktor(Ford 4610) i kombajn(Claas Consul) i na żadny sprzęt złego słowa nie powiem ;) Ford mimo 12 800mth na liczniku chodzi elegancko. Jedynie z mechanicznych rzeczy miał zrobioną głowice(komplet uszczelek 120zł i planowanie 100zł), zrobiona pompa paliwowa i wtryski, wymieniona pompa wody(z tego co pamiętam 270zł). Mam też 60-tke, ale to zupełnie inna bajka. Nie powiem bo sprawuje sie dobrze, ale w Fordzie mam biegi synchronizowane, szybką skrzynie, cichą kabine, wspomaganie kierownicy i długo można wymieniać. Nie rozumiem niektórych, co nie mieli styczności i narzekają na zagraniczny sprzęt. Albo kupili za "grosze" grata i sie spodziewają cudów. 

Ktoś wyżej pisał że na 14 robi 170mth na 2 traktory... To ja na 15 robie Fordem ponad 200mth, i 60-tka robi ponad 100. Wszystko zależy od tego co sie uprawia. My mamy krowy, zboża, tytoń, buraki. Ford sporo mth robi w prasie, ale krówki coś muszą jeść :P

Edytowany przez rafal4610, 16 wrzesień 2014 - 11:52.

#717 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 14:08

przy krowach ciągnikiem robi się więcej niż przy innych hodowlach, a jeśli w dodatku masz warzywa/owoce to ciągniki chodzą bez przerwy

u nas na 13ha C-330M robi rocznie ok. 250mtg, a C-360 koło 200mtg, mamy produkcję mleczną i trochę warzyw i sadu do tego

#718 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 15:13

Jeśli ma to być ciągnik tylko do produkcji roślinnej to 4512 wystarczy - mało spali, dobry skręt, park maszynowy bez zmian. Ziemie lekkie więc kokosów nie ma. Kolega chce przestać się mordować na polu i ja go rozumiem. Odradzam MFa z zachodu. Delikatna skrzynia droga w naprawie - słyszałem historię gdzie skrzynia w serii 30xx siadła po przyjeździe do domu - koszt remontu 30 tys zł a ciągnik kosztował 50 tys. Kolejny minus - korbanki nie sprzedają części oddzielnie tylko w zestawach co generuje kolejne koszty bo zamiast kupić część za 1300zł trzeba płacić 7 tys. Zachodnie sprzęty będą wymagały prędzej czy później remontów które nie są tanie. Jeśli miałbyś 15 krów to można o zachodzie myśleć a tak to sobie odpuść bo być może przyjdzie Ci tyrać 4 lata na remont. Ewentualnie 4514 - 66 km, czasem napęd się przydaje :)

#719 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 16 wrzesień 2014 - 16:07

Do ursusa można się przyzwyczaić ale osobiście ma dla mnie dwa minusy

-Dziwna pozycja za kierownicą siedzi się bardzo nisko

-Dziwna skrzynia biegów 3 przed 2

Ale ma też jeden duży plus który może przyćmić te minusy

-silnik perkinsa a jak wiadomo są one oszczędne

Ja bym ci polecił zetora typu 5340 i pochodnych następca serii 7245 itp ale jego cena przewyższa twój budżet,komfort w zetorze dużo lepszy jak w tym ursusie ale jak z 60 przesiądziesz się nawet na 4512 to też będzie kolosalna różnica 

Oczywiście nie mówię że ursus to zły wybór 

Edytowany przez jonek98, 16 wrzesień 2014 - 16:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 16 wrzesień 2014 - 16:36

Co by nie wybrał zasada jest prosta, zwiększasz moc ciągnika, wymieniasz do niego graty. C 360 ma 52 KM a np. taki U 4512 czy Z 7211 mają po 65 KM, niby te 13 KM mocy więcej to niewiele, ale prosto policzyć że jest to 25 % mocy sześćdziesiątki :blink:  . I teraz żeby taki ciągnik wykorzystać w pełni to twoje maszyny dobrze żeby o te 25% wzrosły. Inaczej cała zabawa pójdzie tylko w większe spalanie. Moim zdaniem w twoim przypadku lepiej będzie kupić za 30 tys. ciągnik a za resztę graty, C 360 będziesz mógł się pozbyć. Pomyśl nad czymś ok. 75-80 KM, chyba  że nie myślisz w OGÓLE o powiększeniu areału. Ale wtedy, jak napisali koledzy wyżej, nie ma za bardzo sensu wymieniać traktora <_< .