Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych

957 odpowiedzi na ten temat

#641 Share BLV

BLV

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 maj 2014 - 09:46

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych zetor 7045 lub c-385 z badz landini 7550 same explerer z czego ja bym kupił landini :) dobre ciągniki w małej kasie

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Dzisiaj, 13:14
  •  

#642 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 04 maj 2014 - 14:54

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Ursus c-385 do sadu? człowieku zastanów się zanim walniesz durnotę :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#643 Share Barm03

Barm03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 06 maj 2014 - 15:27

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Poszperałem ostatnio i zauważyłem też fajny model MF'a a mianowicie 390 fajne mocne i wąskie

#644 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2014 - 19:20

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych ursus c360 jest lepszy a MF jest lekki i z pługiem 3 skibowym będzie miał ciężko

#645 Share Barm03

Barm03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 06 maj 2014 - 19:53

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych W porównaniu do mf 390 ursus c-360 przegrywa ponieważ przy takim samym momencie obrotowym uzyskują różną moc. Ursus 55 km a mf 90

A druga sprawa to c-360 waży około 2 tony a ferguson 3

#646 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 22:56

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Witam,
czy można znaleźć jakiś konkretny NOWY ciągnik do kwoty 40tys złotych? Miałby to być jedyny ciągnik w małym gospodarstwie (do 6ha).

Wiem, że na taki areał można by kupić spokojnie jakieś C330 za grosze, ale niestety nie ma na to kasy i nie ma szans odłożyć nawet tych 8-10tys. A traktor miałby być kupiony za pomoc dla małych gospodarstw.

Jest to pytanie zadane w imieniu znajomych, którzy dzięki tym pieniądzom mieliby szanse na postawienie swojej zacofanej gospodarki na nogi.

#647 Share Robert97

Robert97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 06:41

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Chyba farmtrac za te pieniądze mógłby byc chociaz nie wiem czy by sie zmiescil w 40k i ostatnio gdzies widzialem nowe ursusy 4512 i podobne produkowane chyba w turcji

#648 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 19 lipiec 2014 - 08:21

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Farmtrac też nie przejdzie bo to wydatek 60 czy 70 tyś. DO 40 nic nie ma chyba że jakieś chińskie maleństwa.
Po za tym o ile ci znajomi dostaną dofinansowanie to czy jest im sens kupować ciągnik jak gospodarka jest w rozsypce, tylko po to aby go kupić?

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#649 Share Kasia22

Kasia22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta
    Rolnictwo
    Muzyka:D

Napisany 19 lipiec 2014 - 11:03

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Co dzięki ciągnikowi chcą postawić gospodarkę na nogi?
Chyba powinni zacząć od czegoś innego a nie od zakupu ciągnika, od ciągnika nie postawią gospodarki na nogi :)
Za taką kasę to tak jak piszą Panowie wyżej, jakieś ''maleństwo''.

#650 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 21:18

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych To od czego mają zacząć, skoro nawet nie ma czym trawy dla krów skosić i trzeba najmować do tego ludzi za ciężkie pieniądze? Uwierzcie, że w ich sytuacji trzeba na serio myśleć o postawieniu gospodarstwa na nogi bo z niczego innego w ich okolicy po prostu nie da się wyżyć i pracy też w ogóle nie ma. Fakt, zrobili głupotę, że sprzedali krowy bo gospodarz dość dobrze zarabiał na czarno poza gospodarstwem więc uznali, że nie trzeba się męczyć z dojeniem i sianokosami... A teraz lament, bo robota się skończyła a gospodarki też nie ma, jednak ta pomoc dla małych gospodarstw może być dla nich zbawieniem.

Edytowany przez KlimekPL, 19 lipiec 2014 - 21:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share wiolka93

wiolka93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ,hodowla krów mlecznych ,weterynaria, motoryzacja , ogrodnictwo;)

Napisany 19 lipiec 2014 - 21:48

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych na jakis targach widziałam ciagnik prokmar i był w miare tani a wygladał sensownie jak na te pieniądze

Edytowany przez wiolka93, 19 lipiec 2014 - 21:49.

#652 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 20 lipiec 2014 - 09:17

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych ale na pewno nie kosztował 40 tysi.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#653 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1711 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 10:30

To od czego mają zacząć, skoro nawet nie ma czym trawy dla krów skosić i trzeba najmować do tego ludzi za ciężkie pieniądze? Uwierzcie, że w ich sytuacji trzeba na serio myśleć o postawieniu gospodarstwa na nogi bo z niczego innego w ich okolicy po prostu nie da się wyżyć i pracy też w ogóle nie ma. Fakt, zrobili głupotę, że sprzedali krowy bo gospodarz dość dobrze zarabiał na czarno poza gospodarstwem więc uznali, że nie trzeba się męczyć z dojeniem i sianokosami... A teraz lament, bo robota się skończyła a gospodarki też nie ma, jednak ta pomoc dla małych gospodarstw może być dla nich zbawieniem.

Narazie ta pomoc to jest tylko projekt ustawy na papierze nie wiadomo kiedy ruszy i kto ja dostanie, a jak już dostanie to pewnie bedzie takie warunki musiał spełnić ze nie bedzie im sie to opłacało dobrostan zwierzat i te inne sprawy jak sa to tacy dobrzy znajomi a ty masz sprzet to im pożycz a oni niech Ci odrobia praca fizyczna przy zwożeniu siana czy słomy czy w innych pracach a na poczatek to niech sobie kupia jakiegoś ruska t 25 lub c-330 za 5-6 tysiecy i im starczy na poczatek unia pieniedzy za darmo nie daje
ZETOR TEAM

#654 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 11:21

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych nowy ciągnik sam pracy nie zrobi i zacofanego gospodarstwa z ruiny nie podniesie ... a za te pieniadze nowego napewno nie będzie ... za jakikolwiek nowy 30 -40 KM to trzeba przynajmiej 60 tyś brutto wyłozyć ...

#655 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 20 lipiec 2014 - 13:41

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Za te pieniądze to chyba tylko takie wynalazki:
http://allegro.pl/be...4435736402.html
http://olx.pl/oferta...html#c85697928e

Każdy trochę wykracza ponad 40 000zł - poszukaj może ciągników po pokazowych z niedużymi przebiegami - zawsze kilka tyś. tańszy.
Kiedyś widziałem nowego Vladimirca T30a za mniejsze pieniądze ale to było kilka lat temu i nie wiem czy obecnie jakaś firma je sprowadza do RP.

Edytowany przez MgrLukash, 20 lipiec 2014 - 13:44.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#656 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 21:57

jak sa to tacy dobrzy znajomi a ty masz sprzet to im pożycz

Pewnie, że bym im pożyczył. Ale nasze gospodarstwa dzieli 50km. :( Już miałem jakoś organizować transport ciągnika do nich, aby wykonać u nich wszystkie prace od orki aż po siew tylko po kosztach paliwa, ale były różne komplikacje i się nie udało, więc musieli płacić obcym ludziom za usługi. A im jest praktycznie na dobry początek tylko ciągnik potrzebny, bo wszelakie maszyny to mogą sobie pożyczyć od sąsiadów. Niestety, nie są to na tyle dobrzy sąsiedzi, że pożyczyli by ciągnika czy porobili tylko po kosztach ropy.

Można by kombinować jakoś z kupnem ciapka, ale wyłuskać w ich przypadku te kilka tysięcy to jednak nie lada wyczyn. No cóż, staram im się jakoś pomóc bo grozi im wcale nie śmieszna nędza.

#657 Share hodowcamlody

hodowcamlody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza i hodowla bydła

Napisany 21 lipiec 2014 - 13:50

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Na razie bym sklecił jakiegoś sama za 2,3k typu most żuk, na to felgi od przyczepy i na to koła od mtz silnik jakiś dizelek + 2 skrzynie z żuka. Gdy to się sensownie porobi to to uciąg ma (daleki sąsiad ma sama na kołach z przodu od kosiarki a z tyłu, na 13.6r20 i 4x4 blokady to to idzie. Trzeba wziąć się do roboty a nie jakieś smuty walić

#658 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 26 lipiec 2014 - 13:20

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych 2-3 tys to nie dla wszystkich jest nic a żeby sama zrobić to trzeba maszyn mieć i trochę w głowie no ale może warto się spiąć i nawet im pożyczyć te 5-6 tys żeby na jakieś 4011 wystarczyło a to juz byłaby dobra podstwa

Szef wszystkich szefów  ;)

#659 Share miki1983

miki1983

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 18:45

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Witam,

Z uwagi na fakt, iż jestem nowy na forum chciałem wszystkich przywitać :) A teraz do sedna sprawy:)

Posiadam 12ha w miarę lekkiej ziemi w uprawie (klasa IVa, IVb). W chwili obecnej posiadam dwa ciągniki C330 i C360 (w zasadzie to C355 z 1970r.).

Chciałbym zmienić C360 na coś trochę mocniejszego, gdyż C360 wymaga już gruntownego remontu i trochę więcej KM by się przydało. Budżet jaki bym chciał przeznaczyć to maksymalnie 40 tys. zł.

Co byście polecili w tym budżecie ? Osobiście myślę o Ursusie 4512/4514, Zetorze 5211/5245, Massey Fergusonie 3050E. Moje wymagania odnośnie nowego ciągnika:

- główna siła pociągowa (chciałbym wykorzystać maszyny, które posiadam), dlatego interesuje mnie ciągnik tak do 75KM maksymalnie
- miałby współpracować z maszynami (pług 3-skibowy + kolczatka, agregat uprawowy 2.2m, prasa Simpa Z224/1, rozrzutnik 3,5t dwuosiowy, kosiarka rotacyjna 1,65m, talerzówka 1.9m)
- napęd 4x4 konieczny nie jest z uwagi na lekkie ziemie i brak wzniesień
- nie przewiduję tura do ciągnika
- małe zużycie paliwa
- w miarę tanie części zamienne

A może przeznaczyć 10-15 tys zł i wyremontować od podstaw C360 i jeździć ? :)

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 18:56

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Ursus i Zetor-fajny wybór, jeżeli chcesz na główny to myśl o 4x4, zawsze to 4 koła ciągnąp\chyba że naprawdę jest zbędny, Jakbyś dobrze trafił to możesz dostać C-362 z silnikiem Zetorowskim-trafiały się takie, ale niestety 2x4. Talerzówka ciut mała jak na ok 60KM-chociaz zależy jaka ziemia.Pomysł z remontem-szczerze nie wiem. Możesz dać silnik do generalnego remontu, kabinkę komfort, serwo, przegląd skrzyni. Do 10tys się zmieścisz. Częsci do 360- najtańsze. Wybór trudny.

Edytowany przez Tomazi3p, 10 wrzesień 2014 - 19:03.