Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych

957 odpowiedzi na ten temat

#521 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 14:19

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Ja uzytkowalem model 6.10 wiec mysle ze model 6.30 to bez mala to samo, jesli sie myle niech mnie ktos poprawi. Jesli chodzi o model 6.10 z mojego punktu widzenia byly uszczelniacze przedniego mostu potrafilo troche kapac olejem ale to groszowe sprawy tylko przy wymianie troche roboty jest. Po za tym nic wiecej zlego na niego powiedziec nie moge z reszta ja na dx85 ktorego posiadam do tej pory. Jedyna wada tych silnikow jest chyba ich odpowietrzenie raz zabraklo mi ON I zgasl to mordowalismy sie z tym godz. bez mala.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Dzisiaj, 21:34
  •  

#522 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 15:06

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Jak wyglądała u Ciebie kwestia spalania w 6.10?
Jak ze skrzynią - tu jest w pełni manualna - czy coś się działo z nią?

Widzę, że one mają z tyłu 2 wałki WOM - po co to?
Czy z przodu też jest WOM w standardzie, czy to jest raczej opcja?

Edytowany przez Xeon, 14 listopad 2013 - 15:07.

#523 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 15:58

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Jeśli chodzi o spalanie to jak wiadomo zależy od stylu jazdy ale oscylowało w granicach 8l-14l jak bardzo dostawał w du**. Ze skrzynią nie miałem najmniejszych problemów w obu modelach. Tak jest w pełni manualna może dlatego jest wytrzymała. Jeśli chodzi o wałki WOM te dwie prędkości obrotów które w innych modelach przełącza się z kabiny. Dla jednych to problem dla innych nie. Ja ze swojego przykładu mogę powiedzieć że to dla mnie nie problem z racji tego że raczej rzadko potrzeba aby podczas pracy z maszyną napędzaną WOM trzeba było zmienić obroty. Jeśli chodzi o WOM z przodu to jest opcja nie jest to w standardzie ja do swojego zakładałem go oddzielnie i WOM i TUZ.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#524 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 17:48

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Jak na razie wygląda to całkiem ciekawie. Deutz Fahr DX 6.30 jak na razie jest moim faworytem. Musze jeszcze dosiąść go pomacać, posłuchać, ...
Myślę, że byłaby to maszyna nowocześniejsza od polsko-czeskich 6-tek, a zarazem wygodniejsza, mniej paliwożerna i trwalsza (ale to już zależy jaki się trafi).

Dzięki za pomoc Panowie.

Gdyby ktoś chciał coś jeszcze dodać, to proszę.

#525 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 18:09

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Mogę dodać,że im więcej obejrzysz i się im lepiej przyjrzysz tym większe prawdopodobieństwo ,że złoma nie kupisz

#526 Share wasill20

wasill20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 18:18

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Witam,
Przymierzam się do zakupu ciągnika z napędem na cztery koła.
Jaki możecie polecić do 30tys. zł i mocy około 80-90KM?
Co sądzicie o JD 2140? Z tego co się orientowałem to można kupić w takiej cenie w niezłym stanie. Czy jest wart tych pieniędzy? Jak ze spalaniem w tym ciągniku, awaryjnością i ceną części. Może ktoś z użytkowników się wypowie?
Jeżeli nie ten to jaki inny możecie polecić?

Pozdrawiam

#527 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 16 listopad 2013 - 18:39

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Deutz Dx90 lub Dx85 idzie znaleźć w tych pieniądzach w całkiem przyzwoitym stanie - bo rozumiem że to ciągnik główny ma być?

http://otomoto.pl/de...90-A357482.html
http://otomoto.pl/de...92-A124582.html
http://tablica.pl/of...html#c283af76bf
http://tablica.pl/of...html#9e2b752953
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#528 Share ksynio79

ksynio79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 20:15

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Witam jestem w tej samej sytuacji czyli ciagnik do 30tys moge troche dolozyc ale to juz by musial byc naprawde w dobrym stanie. ogolnie padlo na john deere glownie model 2140tylko ze juz z tego co obejrzalem to nic sie nie nadaje do zakupu musisz sie pytac o wszystko czyli czy sprawna elektryka chydraulika i tak doslownie krok po kroku ja juz zrobilem duzo kilometrow i naprawde zawsze zawiedziony. Prosze goscia o zdjecia on mowi ze nie wysle bo nie umie jakis znajomy mu wystawil i nie darady wyslac jade ponad 200km a okazuje sie ze szyba w drzwiach stluczona dobrze a koszt 870zl do tego przed ma luzy nie na zwrotnicach a na swozniu, tlumaczy sie ze to tak bylo i ze poprzedni wlasciciel mial go w lesie i przy malym ruchukierownica chodzi caly most. Malo tego duzo srub wymienionych na nowe duzo bylo dlubane heheh ale przeciez nie u niego. Nastepny ciagniczek czwonie wszystko sprawne TAK a na miejscu leca z matka do odpalenia zapalony wszystko super a mowie zgasze go zabacze jak cisnienie trzyma a tu zadnych kontrolek powinny byc 4 a ogolnie chlew niesamowity w srodku. Jak znajdziesz ciagnik niech ci zdjecia wysyla jakie chcesz a jak nie to niech spadaja bo tylko wykrety a do przestrogi :::
http://tablica.pl/of...40-ID43QiJ.html a tu to juz normalnie szok cala instalacja zlom elektryczna
http://tablica.pl/of...ie-ID4a4J7.html stluczona szyba dzrzwi przednia os luzy i nadlubane ze hohoho
http://tablica.pl/of...40-ID465wX.html sprzeglo sie konczy raczej juz resztowka szyba tylna brak chalasujr troche na rozrzedzie takie dziwne odglosy

Jak gdzies cos obejrzysz to sie podziel bo czasem szkoda czasu i paliwa na wycieczki

#529 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 20:33

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych za takie pieniadze nie lepiej jakiegos ursusa poszukac ?
zagraniczne ciagniki beda stare a czesci drogie
ursus tez bedzie stary ale czesci wszedzie i tanio
jaki sens kupowac JD, df, same, case i inne z lat 70 czy 80 ?

#530 Share ksynio79

ksynio79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 20:44

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Moze i czesci tansze dostepnosc wiekasz ale nalezy wziasc pod uwage ze kazdy ursus przezyl jedno swoje zycie w PGR lub SKR a dopiero poszedl do normalnego rolnika a na zachodzie maja kilka ciagnikow ktore maja swoje przeznaczenie i to robia dlatego duzo z nich nie ma pneumatyki czy zaczepow roznie to wyglada. Druga sprawa paliwo ciezko porownac tak wiec trzeba sie zastanowic a jak jest utrzymany w dobrym szyku to nie ma co sie naprawde zastanawiac tylko szukac dobrego egzemplarzu i tyle. Ceny czesci napewno wyzsze duzo wiem na podstawie kombajnu claas ale czy jakas naprawa to jest przyjemnosci dostep przemyslane wszysto nie to co w bizonie ze ze wszystkim problem a silnik 6 perkins 10l na godz mlocenia to chyba taniej sie nie da:)

Edytowany przez KRISTOFORn, 01 grudzień 2013 - 13:42.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 20:56

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych ja uwazam ze tak stare ciagniki to wszystkie swoje przeszły, nie martw sie na zachodzie tez nie stały i swoje mtg maja, a na powietrze to zaden nie chce chodzic ... fakt faktem perkins pali mało, ale czy stary jd bedzie palił mniej od ursusa ? znowu te stare same czy df to takie jakies od siekiery robione, nic ciekawego...

#532 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 16 listopad 2013 - 21:00

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Gdybym miał taki dylemat to bym kupił mtza. Ruska siła i moc niezniszczalna. U nas mają i w polu robią i w lesie targają drzewa i wcale nie są awaryjne.

#533 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 21:17

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych a ja bym wolał 914 albo 1014

#534 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 listopad 2013 - 21:34

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Za granicą jelonkami 2850, 2650, 2140S jeździłem półtora roku, elektryka (zegary) w każdym się sypała, hitche w każdym luźne, pneumatyki żaden nie miał.
Palić paliły dobrze ale w UK to mniej niż -5 nie uświadczycie, fajnie się z turem jeździło.
Pamiętajcie że na tych ciągnikach też jeździli nasi polscy kierowcy to raz. Dwa to że w dobrym stanie nikt ciągnika nie sprzedaje. Trzy to to że handlarz kupuje i cofa licznik.
No i najważniejsze - w budżecie do 30tysia znaleźć taki ciągnik w dobrym stanie z pneumatyką i kompletem zaczepów to wątpię aby się komuś udało.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#535 Share wasill20

wasill20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 15:36

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych A jeżeli chodzi o komfort jazdy pomiędzy ursusem 914 a jd 2140? Podejżewam, że ten drugi jest pod tym względem lepszy, chyba, że się mylę?

#536 Share rob_1972

rob_1972

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 10:05

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych A wziąłeś pod uwagę następne 10 patoli, które będziesz musiał do tego niemieckiego papajca dołożyć??? Jakbym miał kupować 30sto letniego Deutza i takiego samego MTZ albo ursusa, to wolałbym dwa ostatnie. Do niemieckich ciągników części co najmniej 3x droższe. Niech ci handlarz nie wciska ciemnoty, że "pracował tylko dorywczo jako ciągnik pomocniczy...itp". Jasne. Jakby niemiec wiedział że jest to jeszcze dobry ciągnik to by go nie sprzedawał, a jak już, to nie kosztowałby 30, tylko 50 patoli.

#537 Share wasill20

wasill20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 13:07

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Jednak po przeczytaniu forum będę myślał chyba o ursusie. Cena i dostępność części jest lepsza. I przynajmniej budowa prostsza. Jak coś się zepsuje to jest duża szansa, że sam będę mógł naprawić.
Dzięki wszystkim za pomoc.

#538 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 14:20

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych w cenie do 30 tyś spokojnie możesz kupi MF lub Fiata
mam obie te marki i złego słowa nie powiem
fiat jest z 77 roku, godzin ma pewnie ze 20 tys albo i wiecej, wyglądał jak kupka złomu jak go kupiłem ale za to mechnicznie po zaglądnięciu do skrzyni czy tylniego mostu to mi szczena opadła i moim mechanikom, można powiedziec że zero zużycia.
Wszystko zalezy kto co lubi, ja go kupiłem za śmieszną kwotę, 4x4, tur 3 sekcyjny, nowe przednie opony ale cała blacharka do zrobienia, całe nowe oświetlenie, było sporo pracy ale ciągnik chodzi jak igiełka, ma 80 km, nie jest za cięzki ale 914 musiałby się nieźle spocić żeby go w polu dogonić, do tego jest oszczędniejszy od mf 675 którego też mam.

#539 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 grudzień 2013 - 17:15

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych

A jeżeli chodzi o komfort jazdy pomiędzy ursusem 914 a jd 2140? Podejżewam, że ten drugi jest pod tym względem lepszy, chyba, że się mylę?

1. przeczytaj to co napisałem jeszcze raz ale do końca.
2. tak jest ciut wygodniej ale nie na tyle aby przepłacać no chyba że ciągnikiem robisz dużo. MTZ952.3 i Z10145 które mam robią po max 250godzin rocznie więc do wygody i komfortu nie przywiązuje aż tak mocno uwagi.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 19:46

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Nikita_Bennet
Za granicą jelonkami 2850, 2650, 2140S jeździłem półtora roku, elektryka (zegary) w każdym się sypała, hitche w każdym luźne, pneumatyki żaden nie miał.
Palić paliły dobrze ale w UK to mniej niż -5 nie uświadczycie, fajnie się z turem jeździło.
Pamiętajcie że na tych ciągnikach też jeździli nasi polscy kierowcy to raz. Dwa to że w dobrym stanie nikt ciągnika nie sprzedaje. Trzy to to że handlarz kupuje i cofa licznik.
No i najważniejsze - w budżecie do 30tysia znaleźć taki ciągnik w dobrym stanie

Zgadam się za taką sume z zachodnich maszyn w tym wyposażeniu nic sensownego nie kupisz jeśli jest jakiś konkretny traktor trzeba zapłacić też konkretne pieniądze