Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych

957 odpowiedzi na ten temat

#501 Share Moris7598

Moris7598

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:50

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Znajomi mi doradzaja 6430 . ale nie potrzebuje az tyle koni . Mam pług 4 skibowy Kuhna Multi master i agregat uprawowo siewny Z uni Group PLUS 700. Mysle ze 6330 podoła temu sprzetowi

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Dzisiaj, 18:56
  •  

#502 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 11:18

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Polećcie mi jakiś ciągnik 80-90 km do max 27-30 tyś

#503 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 13:17

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych za 30 tys znajdziesz 8145 zetora lub 914..moze cos znajdziesz z turbinka..sam posiadam 8045 to troche starsza wersja czesci dostaniesz wszedzie naprawisz wszystko sam bynajmniej muj ma 30 lat skrzynia smiga jak złoto....ja wyzuciłem servo i wstwiem orbitrol..prosta stara sprawdzona konstrukcja...jezeli lubisz mtz tez moze byc ale nie znam sie na nich

cokolwiek kupisz tylko z napedem 4x4...

#504 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 16:26

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Myślę nad kupnem coś ze stajni Reno. Szukam jakiejś okazji...

#505 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 15:56

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Witam,
Planuję zakup ciągnika używanego o mocy ok 110-120KM.
Do wydania mam jakieś 35 tys zł.

Liczę się, że w tej cenie kupię już leciwą maszynę, więc uważam, że każda zachodnia będzie już podjechania. A co za tym idzie konieczne będą remonty (kosztowne remonty). Dlatego celuję w Zetora 12145, ew. Ursusa 1224 (różnica w cenie jest niewielka, więc skłaniam się ku Zetorowi ze względu na trochę lepsze wyposażenie). Za kwotę jaką dysponuję ww. można kupić w dość dobrym stanie, a i ew. naprawy nie są bardzo kosztowne.

Jak Wy to widzicie, może jednak celować w inny ciągnik (jaki i dlaczego)?

Pzdr,

#506 Share AgroSlask

AgroSlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 16:35

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Za tą kasę też bym w to celował,bo to lubię - szóstki <3 A więc :

http://allegro.pl/sp...otoryzacjaUsers

http://tablica.pl/of...html#0386eba805 w tych 2 to masz niezłe kapcie :D

Wiesz może i Zetek lepszy,ale jak znajdziesz Ursusa w wersji eksportowej to bierz bezzastanowienia :)

#507 Share gelax88

gelax88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 16:48

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych No nie wiem czy kupisz za 35tys 12145 do jazdy , raczej do remontu

#508 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 18:25

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych w tej kasie to tylko szóstka a różnica to tylko w kabinie między zetorem a ursusem

#509 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3191 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 18:28

Za tą kasę też bym w to celował,bo to lubię - szóstki <3 A więc :

http://allegro.pl/sp...otoryzacjaUsers

http://tablica.pl/of...l#0386eba805��w tych 2 to masz niezłe kapcie :D

Wiesz może i Zetek lepszy,ale jak znajdziesz Ursusa w wersji eksportowej to bierz bezzastanowienia :)

Chłopie dolicz 15-20tyś za opony.

#510 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 13 listopad 2013 - 18:38

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych za to ursus nie będzie wogóle podjechany nawet moze i gorzej rok produkcji ten sam, ja bym uderzał w jakiegoś MF 3080, 3090, przemawia za nim oszczędny silnik i moc całkiem przyzwoita

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 18:43

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Czyli potwierdziliście moje przypuszczenia, że w tej sytuacji 12145, ew. 1224 będzie najlepsza opcją. Myślę, że za tę cenę nie będzie problemu ze znalezieniem godnego uwagi egzemplarza.
A gdyby nawet było ciężko trafić nic ciekawego, to lepiej kupić taniej sztukę, która wymaga remontu i odnowić go po swojemu. Przynajmniej wiem jak dany element zrobię i z jakich części.

@Przemko
Jak z ceną części w stosunku do ww zetora/ursusa?
Jak wygląda kwestia skrzyni - mam na myśli awaryjność i koszty napraw? Strzyna tam jest dużo bardziej zaawansowana niż w ww. 6-kach. Jeżeli wymiana jednego trybu ma pochłonąć 4000zł, to muszę podziękować.
Szkoda, że nie jest trochę mocniejszy ten MF.

Edytowany przez Xeon, 13 listopad 2013 - 18:50.

#512 Share damian1166

damian1166

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 18:51

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych A ja celowałbym np. w renault 110.14 czy 133.14 cenowo coś by się wybrało a wyrobiłyby sie w porównaniu do ursusa w o wiele mniejszej ilości paliwa. A jak dobrze poszukasz to nawet mniej podjechany egzemplarz znajdziesz niż ursusa czy zetora :)

#513 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 13 listopad 2013 - 18:51

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych awrayjność w tych ciągnikach jest kilka razy mniejsza niż w ursusie czy zetorze, kompetny remont skrzyni fakt troche kosztuje, ale sa tylko nieliczne przypadki kto je robił, mysle w ursusie kompletny remont tez bedzie kosztowal, i co najwazniejsze komfort pracy, zaden ursus nawet nowy nie ma takiego jak te MFy, nie chce tutaj nikogo obrażać ale Xeon widze ze sie boisz isc w technologie i siedziec w starym i zacofanym sprzecie

#514 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 19:16

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Teraz daliście mi zagwozdkę.
To fakt trochę boję się poważnej awarii zachodniego sprzętu (używanego). Ale to dlatego,że przy tak starych maszynach nie trudno wtopić i kupić odszykowanego rzęcha, który więcej będzie stał pod warsztatem niż zarabiał na siebie.
Gdybym miał do dyspozycji kwotę 3x większą, byłoby łatwiej się zdecydować. Sąsiad ma starego Case (nie pamiętam modelu), pół sezonu stał pod warsztatem, bo rozsypała się skrzynia (2 tryby) = koszt 5000zł i trudne do dostania. Także taki scenariusz nie jest kolorowy.

Z drugiej strony wiem, że wymieniony zetor/ursus, to już przeżytki i czasem bez młotka, to ani rusz - jak coś nie zgrzyta, to znaczy, że nie działa. O jakimkolwiek komforcie w nich, to nie ma mowy (tyle, że na głowę nie pada).

Trochę słabe te MFy - przydałoby się chociaż te 110, a najlepiej 155KM.
Nt. tej Reni133.14 muszę trochę internet zlustrować.

Edytowany przez Xeon, 13 listopad 2013 - 19:18.

#515 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 listopad 2013 - 19:35

awrayjność w tych ciągnikach jest kilka razy mniejsza niż w ursusie czy zetorze, kompetny remont skrzyni fakt troche kosztuje, ale sa tylko nieliczne przypadki kto je robił, mysle w ursusie kompletny remont tez bedzie kosztowal, i co najwazniejsze komfort pracy, zaden ursus nawet nowy nie ma takiego jak te MFy, nie chce tutaj nikogo obrażać ale Xeon widze ze sie boisz isc w technologie i siedziec w starym i zacofanym sprzecie

w zeszłym roku robiliśmy remont w swoim zetorze 16145. pierd... o tanich naprawach tych ciągnikach to świadczy tylko o braku wiedzy lub odpier**leniu remontu na odwal się. nasz zetor jest z importu wiec posiada wzmocnioną skrzynię ( z teko co wiem w zetorach było chyba 6 typów skrzyń)
wymiana około 5 trybów i łożysk to koszt 6 tyś ( sam zakup bez oleju i pracy mechanika) oryginalne części też kosztują a na niektóre trzeba było czekać kilka dni bo na zamówienie sprowadzane. polówa częsci dostępna na naszym rynku do tych ciągników to nic innego tylko chłam który nie powinien być dopuszczony do sprzedaży. gadanie że remont tani czy tanie części to dla mnie istna głupota. jesli ktoś lubi wiecznie przy nich grzebać to prosze bardzo niech kupują zetory czy ursusy ich sprawa.

#516 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 19:38

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Ceny części nie powinny zabijać, ale gorzej z ich trwałością. Ja proponowałbym Ci szukać czegoś do remontu w mniejszych pieniądzach. Kwestia, czy będziesz mógł zrobić to samodzielnie - robocizna kosztuje i to sporo :(
norweskie-lesne.pl

#517 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 20:34

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Musze temat mocno przemyśleć.
Mocno zaczął chodzić mi po głowie MF 3115 oraz MF 3125.
Co do ww. MF macie jakieś przeciwwskazania.
W sumie jeżeli chodzi o MF, to miałem do czynienia tylko z 255 - jakoś nic więcej z tej stajni nie wpadło mi w ręce.

Przy ew. zakupie 3115/25 na co zwracać uwagę, gdzie są najsłabsze punkty?

#518 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 13 listopad 2013 - 21:08

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Przeczytaj sobie to: http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/uzywany-massey-ferguson-serii-3000-awaryjny-czy-zle-obslugiwany,46614.html

Z całym szacunkiem ale mając maksymalnie 35000zł do wydania raczej na tego MF bym się nie zdecydował - po prostu będzie wyeksploatowany.
Jak już MF to raczej 699 - to stara seria ale za to za tą sumę będzie w o wiele lepszej kondycji...
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#519 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 23:32

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych A moze kolego cos ze stajni Deutz Fahr? Np. Model dx120 albo 6.10 o ile sie nie myle 110km silnik chlodzony powietrzem bardzo trwale maszyny. Sam do niedawna posiadalem dwa modele Deutz-a nie moglem narzekac,oszczedne maszyny trwale ceny czesci nie sa wcale takie z kosmosu jak to co niektorzy mowia.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 13:05

Ciągnik w przedziale 21-40 tysięcy złotych Ciekawa propozycja ten Deutz Fahr, ale model DX 6.30.
Użytkuje ktoś ten sprzęt - jak się to sprawuje, gdzie są 'najsłabsze ogniwa' całej zabawki?