Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa praca- zootechnik

67 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zmyslonaa

zmyslonaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 luty 2016 - 18:21

Nowa praca- zootechnik

D

Edytowany przez zmyslonaa, 03 luty 2016 - 18:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa praca- zootechnik Dzisiaj, 19:10
  •  

#2 Share Seba94

Seba94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 luty 2016 - 18:29

Nowa praca- zootechnik

Pogadaj z szefem o modernizacji gospodarstwa przedstaw mu swoje pomysły może mu się spodobają.A jak zobaczysz że z kolesiem nie idzie się dogadać to uciekaj z tej roboty.Po co masz się tam męczyć i nie być doceniana

#3 Share zmyslonaa

zmyslonaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 luty 2016 - 18:33

Nowa praca- zootechnik

jestem drugi tydzień, szefem jest 37 letni facet. Skąd mam brać pomysły jak się na tym nie znam? Nie mam skąd czerpać wiedzy. Od gbura z PRL-u? Nie mam pojęcia co robić, czy zootechnika jest przyszłościowa czy dam radę

Ten główny właściciel nawet mi powiedział,że nic się tam nie nauczę. Niby dyrektor chciał mnie wysłać do innej firmy. Na razie nic mi nie mówią.

#4 Share Seba94

Seba94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 luty 2016 - 18:37

Nowa praca- zootechnik

a możesz mi napisać co to za gospodarstwo czym się zajmuje? będzie łatwiej podpowiedzieć

#5 Share zmyslonaa

zmyslonaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 luty 2016 - 18:46

Nowa praca- zootechnik

Gosp

Edytowany przez zmyslonaa, 03 luty 2016 - 18:59.

#6 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 02 luty 2016 - 18:54

Nowa praca- zootechnik

A to na studiach nie mówili wam o czymś takim jak książki? :huh:  gdyby Cie to faktycznie interesowało, sama już dawno szukałabyś informacji, nowinek, choćby w internecie.
A co do samej pracy, najpierw "wkręć się" w zakład i zespół, a dopiero później rób rewolucje, chyba, że Cie szefostwo o taką rewolucje poprosi. Z resztą sama przyznałaś, że nie masz pomysłów, bo wiedzy brak. Więc najpierw zajmij się zdobywaniem własnych kompetencji, a później zmianami w produkcji, bo metoda prób i błędów w produkcji zwierzęcej i w dodatku na czyjeś konto, to proszenie się o kłopoty.

PS. za ciężki dla kobiety to jest zawód górnika pracującego "przy ścianie", zootechnik ma mieć przede wszystkim wiedzę

#7 Share zmyslonaa

zmyslonaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 luty 2016 - 18:58

Nowa praca- zootechnik

To ile byś się wkręcał w to towarzystwo? Książki a praktyka to 2 różne rzeczy ;p No tak,ale teraz mając tę pracę ja sama nie wiem czy chcę być zootechnikiem. Nie wiem czego chcę.

Może oni czekają ,aż się wkręcę zobaczę jak to wygląda?

#8 Share Palmiszon

Palmiszon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 luty 2016 - 19:00

Nowa praca- zootechnik

Dlatego same studia to dno , bo niby wszystko fajnie a później praca nie odpowiada ..to nie ma gdzie tej pracy znaleźdź i tak w kółko 

~ Palmusny

Masz pytanie ? -Uderzaj na P

#9 Share zmyslonaa

zmyslonaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 luty 2016 - 19:03

Nowa praca- zootechnik

Twoim zdaniem, co najlepiej będzie jeśli zrobię? Obserwacja ? Proszenie się o jakąś wiedzę? Ten facet nie ma zapału. Robi bo robi.

Dlatego same studia to dno , bo niby wszystko fajnie a później praca nie odpowiada ..to nie ma gdzie tej pracy znaleźdź i tak w kółko 

Lubiłam krówki koniki , przyrodę. Ale nie wiedziałam,że tak wszystko wygląda w realu;p

#10 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 02 luty 2016 - 19:11

Nowa praca- zootechnik

Ile bym się wkręcał? Do skutku. Myślisz, że ktoś lubi takich co ledwo umowę podpisali i już chcą każdemu w robotę się wtrącać, kiedy nawet do końca nie poznali jak zakład pracuje? Praca zespołu nie polega tylko na tym, że kilku ludzi w jednym miejscu wykonuje odpowiednie czynności, trzeba ludzi poznać i przynajmniej w pewnym stopniu zdobyć ich zaufanie, w przeciwnym wypadku i tak Cie będą mieli w 4 literach, zwłaszcza że nowe standardy w produkcji zwierzęcej, to przeważnie więcej pracy i obserwacji, bez żadnej olewki.
Nie proś sie o wiedzę tylko sama ją zdobywaj, również przez obserwację. Książki i praktyka to dwie różne rzeczy? Skąd pewność, skoro nigdy tego nie sprawdziłaś? Książkę przeczytać potrafi niemal każdy, zrozumieć treść potrafi znacznie mniej ludzi, a przekuć zdobytą wiedzę w praktykę potrafi tylko ten który tę wiedzę posiada, ma chęci i próbuje to robić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zmyslonaa

zmyslonaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 luty 2016 - 19:19

Nowa praca- zootechnik

Mogę prosić o Twój kontakt gg ? Obserwuję słucham dopytuję się. Tego starego zootechnika pomijam ,bo tylko unosi głos , denerwuje sie jak sie pytam o cos. 

Okej, zdobywaj wiedzę ,ale jak jeszcze? Byłam u wujka, który od 30 lat pracuję z krowami.

#12 Share zenekkrasowski

zenekkrasowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 02 luty 2016 - 19:25

Nowa praca- zootechnik tak jak kolega wyżej pracuj z nimi jak równy z równym poznaj ludzi i niech oni poznaja Ciebie jak juz sie wdrozysz to wiedza sama przyjdzie nikt nad nowym rozczulal sie nie bedzie musisz sie praca pasja i checiami wykazac chodzic pytac interesowac sie to nie szkola tu na wiedze trzeba zapracowac
a agro foto to kopalnia wiedzy wystarcza checi a odpowiedz znajdzesz na kazde pytanie do tyczace gospodarstwa i krow

#13 Share zmyslonaa

zmyslonaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 luty 2016 - 19:46

Nowa praca- zootechnik

Pytam się , doje krowy, karmie cielaki, daje zastrzyki, obornika nie wyrzucam,ale miałam taki pomysł. Zapytam się czasem lub szukam w necie. Rozmawiam z pracownikami.

#14 Share zenekkrasowski

zenekkrasowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 02 luty 2016 - 19:48

Nowa praca- zootechnik agrofoto kopalnia wiedzy znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz na temat krow i rolnictwa

#15 Share zmyslonaa

zmyslonaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 luty 2016 - 19:49

Nowa praca- zootechnik

A z tym starym zootechnikiem co mam zrobić ? On nie chce przekazać wiedzy, nie chce mu się. Bardziej ze mnie się śmieje i ma ubaw. Może dla niego kobieta to tylko do garów się nadaje. 

#16 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 02 luty 2016 - 19:52

Nowa praca- zootechnik co ty wgl kobieto gadasz poszlas do pracy a nie wiesz co w niej robic ,to co ty tam robisz . i co z ciebie za student jak nie wiesz co robic to nie praktyki ze ci palcem wskaże co i jak tylko praca . więc albo pracuj i rozpychaj sie lokciami albo do domu

#17 Share zenekkrasowski

zenekkrasowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 02 luty 2016 - 19:52

Nowa praca- zootechnik z obornikiem sobie daruj :) a pozatym wszystko ok robisz jak należy z czasem wszystkiego sie dowiesz czesc sama zaobserwujesz a jak masz pytania pytaj tutaj sa chlopaki co maja potezna wiedze ktora sie chetnie dziela

#18 Share zmyslonaa

zmyslonaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 luty 2016 - 19:53

Nowa praca- zootechnik

Traktować go neutralnie, nie brać go pod uwagę. Mam 22 lata i niektórzy nawet mnie traktują jako słodziaka z gospodarstwa ha ha

#19 Share zenekkrasowski

zenekkrasowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 02 luty 2016 - 19:54

Nowa praca- zootechnik a starym sie nie przejmuj w kazdej pracy jakis ch...j sue trafi rob swoje nie patrz na niego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zmyslonaa

zmyslonaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 luty 2016 - 19:55

Nowa praca- zootechnik

co ty wgl kobieto gadasz poszlas do pracy a nie wiesz co w niej robic ,to co ty tam robisz . i co z ciebie za student jak nie wiesz co robic to nie praktyki ze ci palcem wskaże co i jak tylko praca . więc albo pracuj i rozpychaj sie lokciami albo do domu

YYY nie mam dośw. szukam ? Szukam miejsca w swoim życiu? Co w tym złego? 

Bez urazy,ale pewnie pochodzisz z gospodarstwa i od najmłodszego jesteś kształtowany w tym środowisku.