Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey 3085

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adrianurban

adrianurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 02 luty 2016 - 15:25

Massey 3085

Witam Jestem posiadaczem MF 3085 i mam taki problem a mianowice że na zimnym oleju cięzko wchodzą biegi 1 2 3 4 bez względu czy to zakres A czy B  ale gdy włącze przyspieszacz to biegi dużo lżej wchodzą. Taka sytuacja występuje tylko na zimny oleju, gdy tylko ciągnik złapie troche temperatury to biegi wchodzą elegancko. Olej niedawno zmieniany, filtry również, olej z serwisu Masseya nie oryginał Fuchsa ale dobrej jakości olej. Wcześniej był zalany Agrolem U i też było tak samo. Moje pytanie czy ustawienie wybieraka od 1 2 3 4 może coś zmienić?? wydaje mi się że za dużo jest luzu na dźwigni czy opuszczenie kielicha na gwincie może pomóc??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey 3085 Dzisiaj, 09:23
  •  

#2 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 02 luty 2016 - 17:29

Massey 3085

na moje oko to albo sprzegło cos kiepsko chodzi albo łożysko miedzy wałkami coś łapie. A najpewniej to zdjąć pokrywe i zobaczyć jak wyglądają hamowniki synchronizatorów bo raczej wieczne nie są

Edytowany przez lukbold, 02 luty 2016 - 17:29.

#3 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 02 luty 2016 - 18:16

Massey 3085

Witam Jestem posiadaczem MF 3085 i mam taki problem a mianowice że na zimnym oleju cięzko wchodzą biegi 1 2 3 4 bez względu czy to zakres A czy B  ale gdy włącze przyspieszacz to biegi dużo lżej wchodzą. Taka sytuacja występuje tylko na zimny oleju, gdy tylko ciągnik złapie troche temperatury to biegi wchodzą elegancko.

Nie szukaj dziury w całym.Końcówka zdania mówi wszystko w temacie. Problem by mógł być gdy by działo się odwrotnie, poczekaj na wiosnę i lato to problem sam zniknie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 02 luty 2016 - 18:35

Massey 3085

Ja w masseyu 6290 w październiku zalałem nowym olejem fuchs 10w40 i jak w zimę odpaliłem, to biegu praktycznie nie wrzuciłem i kontrolki migały A i D bo gęsty olej i przepływu nie było.  Teraz jest plus 5 i biegi też ciężej chodzą, ale kontorlki nie migają, a po rozgrzaniu chodzi normalnie.

W lato problem zniknie. Nic w skrzyni nie grzeb ..  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share adrianurban

adrianurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 03 luty 2016 - 14:51