Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka odmianę wybrać?

1696 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Gospodarz28

Gospodarz28

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 17:11

Jaka odmianę wybrać? subitto bardzo dobra kiszonkarska odmiana ...a na ziarno zostawilem i mialem 13 t ....polecam te odmiane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka odmianę wybrać? Dzisiaj, 02:00
  •  

#142 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:47

Jaka odmianę wybrać?

@Kissmy: Ronaldinio kompletnie na ziarno się nie nadaje, plon jest wątpliwej wielkości i jakości (ziarno b. wolno oddaje wodę - typowy kiszonkowiec). 22.44 jest bardzo wierny w plonowaniu, dobrze oddaje wodę, ricardinio i ambrosini to najlepsze odmiany KWS na ziarno wg. badań

ostatecznie zamówiłem multitopa, eurostara, ambrosini i ricardinio

#143 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:54

Jaka odmianę wybrać? Też chciałem brać multitopa, tyle że nigdzie nie mogłem go dostać. I wziąłem ultra drogie DKC3790, zobaczymy jak wyjdzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share rybka2485

rybka2485

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 08:58

Jaka odmianę wybrać? ponoć Polskie Młyny próbują kontraktować qq na biodiesel, dając 500zł netto już na ten rok, inna firma Lechpol ale nie wiem czy napewno, też coś ma na rzeczy żeby zacząć kontraktację.w lubelskim coś Piaski zaczynają tematy na biogazownię ale co do ceny jeszcze nie wiadomo ale napewno nie będzie taniej niż w ubiegłym....szczerze powiedziawszy nie wiem co się kręci, ale będzie walka o QQ na jesieni albo robią taki chwyt marketingowy aby narzucić rolnikom sianie QQ aby potem obniżyć cenę.

#145 Share patryk3512

patryk3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2013 - 10:12

Jaka odmianę wybrać? JA zamówiłem Luigi 290zł netto Lg 32.16 ceny nie pamiętam Pioneer A79 490netto oraz Ambrosini 295netto.A Multitopa mają w chemirolu,bo wczoraj mi to oferował,szał był podobno na ES Cirrius

#146 Share beeduin

beeduin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 19:45

Jaka odmianę wybrać? MULTITOPA MAJĄ W CENTRALI NASIENNEJ W KALISZU. OPRUCZ NIEGO MAJĄ NIBY JEGO LEPSZEGO NASTĘPCE ODMIANE COOLER. ALE JAKOŚ CENA DO JAKOŚCI DO MNIE NIE PRZEMAWIA. WOLE KWS

#147 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 22:57

Jaka odmianę wybrać?

Też chciałem brać multitopa, tyle że nigdzie nie mogłem go dostać. I wziąłem ultra drogie DKC3790, zobaczymy jak wyjdzie.

Widzę że wspierasz Monsanto.
The Truth Is Out There

#148 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 23:18

Jaka odmianę wybrać? Tak, przelewam im co miesiąc rentę, reszta idzie do Torunia.

#149 Share cucek

cucek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 02 luty 2013 - 10:12

Jaka odmianę wybrać? witam.w uprawie kukurydzy jestem zielony, a chciałbym na próbę zasiać 1 ha(w przyszłości ok5-6ha) z przeznaczeniem na ziarno...kasa ziemi IV małą góreczka V...przedplonem był ziemniak na oborniku...proszę o poradę w sprawie doboru odpowiedniej odmiany...nie oczekuję jakiś niebotycznych plonów tym bardziej że, klasa ziemi jest jaka jest :mellow: interesują mnie odmiany raczej sprawdzone a nie nowości...dodam że omłot przeprowadzany będzie poczciwym bizonkiem bez przystawki do qq.pozdrawiam

#150 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 02 luty 2013 - 12:04

Jaka odmianę wybrać? Omłot bez przystawki, jeszcze w dodatku bizonem kiepsko mi się widzi. Jeżeli już to jakieś wczesne odmiany typu dent (łatwiejszy omłot): pioneer P8000, P8589, P8400; dekalb 3717, 3790 (tą w tym roku wybrałem na ziarno). Odmiany te raczej do tanich nie należą, ale wysiewasz 1 ha więc raczej nieco wyższych kosztów nie odczujesz. Maja FAO do 250. Zgaduję, że możesz mieć kłopot z suszeniem ziarna, ja bym się w ogóle zastanowił, czy warto siać, aby zbierać to kombajnem bez przystawki, może ktos w okolicy mógłby wykonać usługę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share cucek

cucek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 02 luty 2013 - 12:38

Jaka odmianę wybrać? ciężko o usługę bo mimo że kombajnów na okolicę jest sporo to nie znam nikogo kto by taką przystawkę posiadał a do tak małego areału nie opłaca mi się ściągać maszyny z daleka...jesli chodzi o suszenie to akurat z tym nie ma problemu...w przyszłości będę myślał o przystawce lub prędzej wymienię kombajn na wydajniejszy...a jak wygląda cenowo ta odmiana którą w tym roku wybrałeś eMWu?

#152 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 02 luty 2013 - 17:56

Jaka odmianę wybrać? Cucek
To będzie tragedia.
Poszukaj kogoś w nieco dalszej okolicy i zasiej ze 3 ha.
Bez przystawki to możesz kosić taką na 1,5 m. Inaczej odwalisz kaszane i kombajn zdezelujesz, a rozumiem, że chcesz osiągnąć w miarę dobry plon.
Skąd jesteś, od tego też by należało zacząć, by wybrać odpowiednie FAO.
Klasa ziemi jest bajka.

#153 Share beeduin

beeduin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 02 luty 2013 - 22:30

Jaka odmianę wybrać? też bym bał sie wjechać w kukurydze bez przystawki. mało tego że zamiast samych kolb na maszyne pujdzie twarda słoma z qq to nie masz przesłon na bebnie mlocącym co będzie sie wiązało ze strasznymi wibracjami no i klepisko do kukurydzy jest inne. takim do zboża bardzo dużo ziarna się uszkodzi

#154 Share stojanow

stojanow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 03 luty 2013 - 01:14

Jaka odmianę wybrać? nie warto bizonem popsujesz kombajn lepiej zasiac wiecej i poszukac czegos z przystawka najlepiej jak najnowsza bo jak bedzie zniszczona to sajgon na polu

#155 Share cucek

cucek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 luty 2013 - 14:37

Jaka odmianę wybrać? może uda mi się sprowadzić jakąś maszynę z przystawką bo lepiej bedzię zapłacić za usługę niż męczyć się własnym sprzętem odpowiednio nieprzystosowanym

#156 Share Gal

Gal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 luty 2013 - 22:54

Jaka odmianę wybrać? Witam. Czytam tak sobie wszystkie tematy, i nie za bardzo wiem o co chodzi. Ostatnio nie sialiśmy kukurydzy(strasznie dużo dzików). Ale jak tak bez kiszonki, nie znam sie na odmianach. Dopiero wdrażam się w tematyke rolnictwa, zawsze ojciec kupywał ziarno. Jaką odmiane polecacie na 3 klase ziemi dla krów mlecznych na kiszonke. A jeżeli ktoś się orientuje w ok.Siedlec gdzie można zakupić.

#157 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 04 luty 2013 - 09:53

Jaka odmianę wybrać? Kolego @GAL. Nie ten temat. Tu sobie poczytaj.
http://www.agrofoto....e/page__st__500

#158 Share Gal

Gal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 04 luty 2013 - 11:05

Jaka odmianę wybrać? Dzięki

#159 Share sawka71

sawka71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 04 luty 2013 - 20:56

Jaka odmianę wybrać? Witam.
Sprzedam MAXXWELL FAO 210-220 zaprawiona na dziki, ptaki itd. zamówiłem więcej a poletko mi wypadło więc sprzedam. sawka71@o2.pl

Cena 85 000 a więc jednostka 430 zł. Zaprawa Maxim XL035FS

Edytowany przez sawka71, 05 luty 2013 - 12:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 04 luty 2013 - 21:40

Jaka odmianę wybrać? czym jest zaprawiona na dziki?