Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka odmianę wybrać?

1699 odpowiedzi na ten temat

#1441 Share tomek0303

tomek0303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:heh kobiety, sport, rolnictwo, i jak kazdy w tym wieku imprezy itp.

Napisany 05 marzec 2016 - 23:51

Jaka odmianę wybrać?

sial moze ktos RAGT KAWAXX ? jakie wraznia i opinie? mam do kupienia w dobrej cenie a troche pszenzyta wymarzlo wiec moze na to miejsce wcisnalbym wlasnie to

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka odmianę wybrać? Dzisiaj, 16:24
  •  

#1442 Share klosek

klosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 12:00

Jaka odmianę wybrać?

Zasiej Okato, albo Belmondo - obydwie sprawdzają się na mozaikach.. W zeszłym roku miałem średnią ok 7,5 t/ha.

Ja miałem Jawora na nasiona .Redutę miał sąsiad .Oby dwie odmiany omonica równo tnie .Słyszałem ,że omonica lubi kukurydzę ,jak jest mocno nawożona azotem i te pola atakuje .Pierwszy raz będę siał Redutę i się zobaczy ,co będzie .Ziemia 4a,b klasa mocna glina .

Jawor chyba teraz jest w Agrii, dawne Dalgety. Reduty nie siej na ziarno, lepiej dopłac i kup coś z singli pojedynczych. Będzie lepsza kolba i może do 2 t z ha więcej. Co do omocnicy wszystko zależy od presji i zawartośći skrobii w kuku. Owady leca do słodkiego niekoniecznie do odmiany.

#1443 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 06 marzec 2016 - 15:11

Jaka odmianę wybrać?

Zasiej Okato, albo Belmondo - obydwie sprawdzają się na mozaikach.. W zeszłym roku miałem średnią ok 7,5 t/ha.

To słabo .W zeszłym roku kukurydza mi sypała 10 ton z ha .W tym roku sieję Delitopa .Siałem już Delitopa w 20114 r i mimo ekstremalnej suszy w naszym regionie wydał mi plon 12 ton pięknego ziarna .Redutę sieję na kiszonkę .

I love salsa

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1444 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1068 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 16:20

Jaka odmianę wybrać?

a mi sie deilitop nie sprawdził dał ok 4t porazka całkowita. w tym roku ide w denty

Rolnik z powołania :-)

#1445 Share beeduin

beeduin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 16:49

Jaka odmianę wybrać?

To słabo .W zeszłym roku kukurydza mi sypała 10 ton z ha .W tym roku sieję Delitopa .Siałem już Delitopa w 20114 r i mimo ekstremalnej suszy w naszym regionie wydał mi plon 12 ton pięknego ziarna .Redutę sieję na kiszonkę .

Ekstremalna susza w 2014?? i w takiej niby suszy takie PIĘKNE ziarno miałeś??? w 2015 to sie działo!!!! u mne jak w 2014 po 15 ton było to w 2015 cieszyłem sie że 8t było. bo jak na moja okolice to na prawde duużo!!! 

#1446 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 06 marzec 2016 - 18:25

Jaka odmianę wybrać?

Dokładnie, 2014 nie był jeszcze taki tragiczny. Ubiegły rok w pełni pokazał czym jest susza, gdyby zboża też spaliło była by całkowita cienizna

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#1447 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 06 marzec 2016 - 18:32

Jaka odmianę wybrać?

Ekstremalna susza w 2014?? i w takiej niby suszy takie PIĘKNE ziarno miałeś??? w 2015 to sie działo!!!! u mne jak w 2014 po 15 ton było to w 2015 cieszyłem sie że 8t było. bo jak na moja okolice to na prawde duużo!!! 

Dokładnie u mnie w 2014 nawet na łące trawę wypalało ,gdzie normalnie woda ,co rok zalega .W 2014 roku była u mnie susza równie duża ,co w 2015 roku .Powtórzyła się 2 lata z rzędu .Najgorzej dostały kukurydze zarówno w 2014 roku ,jak i w 2015 .U sąsiada w 2014 roku odmiana z Pioneera sypała aż 1,5 tony .Niestety nie pamiętam nazwy .

I love salsa

#1448 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1068 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 18:48

Jaka odmianę wybrać?

kolego u Ciebie było wiecej deszczu niz u mnie w 2015roku. jak nie wierzysz sprawdx nasze rozmowy na PW ja narzekałem na susze a ty ze deszcze u ciebie przechodza

Rolnik z powołania :-)

#1449 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 19:21

Jaka odmianę wybrać?

Pajej cz masz  problemy z pamięcią ?.Deszcz  owszem padał ,ale wokół domu ,a pole z kukurydzą mam oddalone od domu 2 km i tam ledwo kilka razy kropiło od ten cały deszcz .Już to pisałem na forum wcześniej wystarczy poszukać .

I love salsa

#1450 Share PanStanislaw

PanStanislaw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 21:38

Jaka odmianę wybrać?

Kukurydza bez wody nie urośnie. Do wytworzenia kg suchej masy potrzebuje 300-400 litrów wody. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1451 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 06 marzec 2016 - 21:43

Jaka odmianę wybrać?

I to niestety prawda, nie potrzeba nie wiadomo jak dobrego stanowiska, solidne opady, ciepełko i db nawożenie, recepta na db kukurydzę, i wtedy raczej nieważne co posiejemy, bo i tak urośnie;)

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#1452 Share PanStanislaw

PanStanislaw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 21:53

Jaka odmianę wybrać?

Tak swoją drogą jak ktoś chce sprawdzić jaki i u kogo padał deszcz to polecam:

http://awiacja.imgw..../burzrad_p.html

Można sobie przewidzieć kiedy mniej więcej będą opady i o jakim natężeniu ^^

Edytowany przez PanStanislaw, 06 marzec 2016 - 21:54.

#1453 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3185 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 21:58

Jaka odmianę wybrać? Dla was jedyna woda to ta padająca z góry? Dla wielu suchy rok może być błogosławieństwem. Dużo zależy od poziomu wody gruntowej.

#1454 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 22:16

Jaka odmianę wybrać?

Po ostatniej zimie poziom wód był niski wszędzie, opadów też było mało, na wydmach niestety ale opady są bardzo ważne

#1455 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 22:58

Jaka odmianę wybrać?

To prawda u mnie też błotka są suche i na polu ,jak nigdy o tej porze można wjechać i się nie topić .Jak tak dalej będzie to zapowiada się nie ciekawie .

I love salsa

#1456 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 06 marzec 2016 - 23:44

Jaka odmianę wybrać?

odmiana dynamite na ziarno bedzie ok? co polecicie jeszcze na 4-5 klase?

#1457 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:maszyny /sport /muzyka / film/ kobiety

Napisany 07 marzec 2016 - 06:29

Jaka odmianę wybrać? Jaka odmianę wybrać kukurydzy na klasę ziemi 4-6 w dobrej kulturze. Odmiana ma być typowo ziarnowa. Zastanawiam się nad Lokata co o tym sądzicie?
Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

#1458 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3185 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 08:04

Jaka odmianę wybrać? Niektórzy z was chyba nie wiedzą co mają pod powierzchnią. Mam jedną działkę na której trawę zawsze wypaliło i nigdy nie rosła no bo za sucho. Gdy kładli wodociąg w środku lata(susza trwała od miesiąca) metr pod powierzchnią była woda. Kukurydza spokojnie z takiej wody korzysta a dookoła wszystko spalone od słońca.

#1459 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 08:38

Jaka odmianę wybrać?

Zgadzam się, że korzysta, ale w momencie kiedy w rowach nawet jest mało wody, to z czego ma korzystać wtedy? Poziom wód gruntowych nie dotyczy chociażby tego zjawiska? Kaj, poczytaj, wcześniej było pisane o lokacie

Edytowany przez yahooo777, 07 marzec 2016 - 08:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1460 Share beeduin

beeduin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 00:17

Jaka odmianę wybrać?

Ja jak już pisałem mam gospodarstwo tam gdzie dzaiła kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego a więc wód gruntowych u mnie nie ma. tylko to co z nieba popada. i najlepiej na słabych glebach lokata wypada. a tam  gdzie 3-4 klasa tam ricardinio. przy czym lokate kasują dziki a ricardinio omacnica strasznie męczy