Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka odmianę wybrać?

1708 odpowiedzi na ten temat

#1401 Share Wojteslaw

Wojteslaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 21:30

Jaka odmianę wybrać?

Opoka jest wcześniejsza i na pewno da mniejszą masę, kolba raczej oki. Na szkoleniu jednej firmy widziałem zdjęcia z kuku Firebal. Grubo ponad 3 metry niby z 4 klasy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka odmianę wybrać? Dzisiaj, 14:35
  •  

#1402 Share przemo9939

przemo9939

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 22:00

Jaka odmianę wybrać? Pewnie zasieje Ułana tylko musze go poszukać gdzieś w necie bo w okolicznych sklepach mają tylko słabe odmiany.

#1403 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3191 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 22:05

Jaka odmianę wybrać? Rafał ciekawe masz teorie. Zmienna głębokość orki jest dobra, ale to i tak nie rozwiąże problemu podeszy płużnej. Głęboszowanie to nie tylko likwidowanie podeszwy, ale poprawienie podsiąkania wody. Korzenie roślin mają łatwiej się przedostać do głębszych warstw. Ciekawe co to za bardzo dobre wapno? To jakieś tlenkowe było? Na swoich polach mam doskonale widoczne różnice, gdzie różnią się poziomem wody. Pola w mam blisko siebie, na jednym kukurydza ładna zielona z dobrą kolbą a kilkaset metrow na innym już znacznie gorsza, podsycha itd.
Za dużo zmiennych by z góry zakładać jakieś teorie, że wapno złe, że głęboszowanie nic nie da.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1404 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 01 marzec 2016 - 22:31

Jaka odmianę wybrać?

a co powiecie na odmiane kukurydzy glejt na ziarno

Szkoda pola .

I love salsa

#1405 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 23:06

Jaka odmianę wybrać?

też myślę że glejt szału nie robi na polu

#1406 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 01 marzec 2016 - 23:19

Jaka odmianę wybrać?

No bo nie robi, to stara odmiana jak reduta, prosna czy san. To już się nie rodzi jak kiedyś niestety. Jest mnóstwo nowszych odmian w podobnych pieniądzach

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#1407 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 08:46

Jaka odmianę wybrać?

Rodzi sie tak samo hehe zes napisał,tylko ze dzisiejsze odmiany mają wiekszy potencjał genetyczny i tak samo bedzie za kilka lat ze topowe odmiany na teraz bedą wypadały słabo na tle nowych odmian ,choć nie które naprawdę utrzymują sie długo na rynku i to pewnie nie wielkość plonów a wierność plonowania w ruznych warunkach je trzyma w ciągłej sprzedaży.

#1408 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 02 marzec 2016 - 09:04

Jaka odmianę wybrać?

Hm, no ja bym troche polemizował, u mnie glejt inaczej wyglądał kiedyś, niż dwa lata temu, umiejscowienie kolby, ilość liści czy grubość roślin. Wg mnie, te rośliny mają zupełnie inny wygląd, inaczej się rozwijają więc dalej przy tym zostaje. Po to siejemy po 5, 6 odmian, żeby zaobserwować różnicę i wybrać tą DLA NAS optymalnie najlepszą. To są moje wnioski, nikt nikomu przecież tu niczego nie zabrania, no ale warto szukać, próbować, eksperymentować na własnych polach i samemu wyciągać wnioski, nieprawdaż?;)

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#1409 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 02 marzec 2016 - 10:40

Jaka odmianę wybrać?

Oczywiście każdy ma wolną wolę .Jednak nie polecam Glejta ,a to z bardzo prostej przyczyny .Sąsiad miał zasianą tą odmianę w 2014 roku to kolby ze świeczką szukać na roślinach .Sama plantacja też opłakana .Susza zrobiła swoje .Na 4 klasę mogę polecić inne o niebo lepsze odmiany np na ziarno Blask ,San  na kiszonkę Reduta ,Wiarus i Jawor bardzo dobra kukurydza uniwersalna na ziarno i kiszonkę .

I love salsa

#1410 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 13:42

Jaka odmianę wybrać?

To normalne ze inaczej sie zachowa ta sama odmiana np na mazowszu a i naczej w wielkopolsce ,dlatego widzieliście ze nie które firmy podają wyniki poszczególnie odniesione do danego wojewudctwa.YTrudno o taką samą kukurydze co roku bo kazdy rok ma inny przebieg pogody.W optymalnym wygląda znacznie lepiej niż w skrajnym to prawda.

Edytowany przez Eliot, 02 marzec 2016 - 13:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1411 Share beeduin

beeduin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 16:29

Jaka odmianę wybrać?

a co powiecie na odmiane kukurydzy glejt na ziarno

JA GLEJTA TEŻ ODRADZAM!!! TAK SAMO JAK PROSNĘ CZY WILGĘ

#1412 Share herbi2501

herbi2501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 17:13

Jaka odmianę wybrać?

panowie sieliscie nimbe na kiszonkie?

jak sie sprawdza na 5 klasie -wysokośc i kolba?

#1413 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1068 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 17:58

Jaka odmianę wybrać?

koledzy co polecacie z RAGT na nasiona, w sklepie mi radzili jakąś, ale xle zapisałem i nie mogę znaleśc...

Rolnik z powołania :-)

#1414 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 19:36

Jaka odmianę wybrać?

panowie sieliscie nimbe na kiszonkie?

jak sie sprawdza na 5 klasie -wysokośc i kolba?

Mój kolega miał nimbę ..powiem ,że całkiem dobrze sobie wyglądała wysoka i kolba też oki .Ale rok 2013 był dobry sporo wody .A w suszy nie wiadomo ,co zrobi .

I love salsa

#1415 Share krystian1982

krystian1982

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 20:03

Jaka odmianę wybrać?

ja również polecam nimbe w tym roku też ją siejemy stara dobra odmiana a inni niech mówią co chcą

#1416 Share jeary

jeary

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 18:19

Jaka odmianę wybrać?

Ja stosuję nasiona z KWS plony powyżej 55 t ziemi kl IV  okolice Mrągowa

Ja stosuję nasiona z KWS plony powyżej 55 t ziemi kl IV  okolice Mrągowa oczywiście kiszonka

Ja stosuję nasiona z KWS plony powyżej 55 t ziemi kl IV  okolice Mrągowa oczywiście kiszonka

Ja stosuję nasiona z KWS plony powyżej 55 t ziemia kl IV  okolice Mrągowa oczywiście kiszonka

#1417 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 18:46

Jaka odmianę wybrać?

koledzy co polecacie z RAGT na nasiona, w sklepie mi radzili jakąś, ale xle zapisałem i nie mogę znaleśc...

Saxxofon,xxilo,indexx,geoxx wszystkie stosuje od wielu lat.

Saxxofon,geoxx,xxilo,indexx na kiszonkę.

#1418 Share rolnikzlubelskiego

rolnikzlubelskiego

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika

Napisany 03 marzec 2016 - 19:33

Jaka odmianę wybrać?

od wielu lat? czyli są to stare odmiany?

#1419 Share situ14

situ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 20:08

Jaka odmianę wybrać?

Miałem saxxofona i bardzo polecam kukurydza dobra (idealna na kiszonke) wysokość od 2,8 do 3,3 metra bogato ulistniona i dobre duże 2 kolby. Klasa gleby od 3b do 4b.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1420 Share PRNH1

PRNH1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 20:11