Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka odmianę wybrać?

1664 odpowiedzi na ten temat

#1381 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 29 luty 2016 - 22:13

Jaka odmianę wybrać?

Ja siałem lokatę w ubiegłym roku, V klasa ziemi aczkolwiek na tym polu nigdy nie zapala qq ani zboża mimo suszy, sypneła 9 ton w ubiegłym roku przy wilgotności 21 %

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka odmianę wybrać? Dzisiaj, 07:00
  •  

#1382 Share beeduin

beeduin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 29 luty 2016 - 22:48

Jaka odmianę wybrać?

no to kolego takich plonów w  2015 roku to chyba wszyscy ci zazdrościli. ja na dobrej ziemi gdzie w 2014 miałem 15 ton w 2015 miałem z pr8134 i dkc 3790 lekko ponad 8 ton  i wydawało mi sie że super. chociaż my we wschodnnio- południowej wielkopolsce  susze mieliśmy jak cholera a więc kolejny dowód na to że polskie odmiany nie są takie złe    

#1383 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 29 luty 2016 - 22:56

Jaka odmianę wybrać?

Bardzo wcześnie posiana była, na kiszonke sieliśmy 12 dni później, mam gdzieś w galerii zdjęcia z wiosny jak to wyglądało. A zdjęcie lokaty mam w galerii przy belarusie i prasowaniu słomy, wyglądała dość ładnie. Nie wiem czy to zasługa odmiany czy pola, bo pierwszy raz tam kukurydza była siana, no ale wypadła nie najgorzej, ale i tak upieram się dalej, że gdybyśmy pola głęboszem na jesieni 2014 nie zrobili i nie dali wapna, takich plonów podczas suszy byśmy w życiu nie mieli

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1384 Share beeduin

beeduin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 29 luty 2016 - 23:02

Jaka odmianę wybrać?

no wapnowanie na pewno daje efekt. co do głęboszowania to nie wypowiem się. ale myśle że jak by to była zachodnia odmiana więcej też by nie sypneła na tej klasie ziemi przy tej suszy

#1385 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 29 luty 2016 - 23:05

Jaka odmianę wybrać?

Siałem w ubiegłym roku pioniera i LG, przez ost 3 lata z resztą, z obydwu rezygnujemy, LG w skrajnej suszy przeciętnie świetnie sobie radzi, to musze przyznać, ale dziki ją uwielbiają, w szczególności po siewie. Pionier w suszy nie radził sobie w ogóle... Aczkolwiek na IV klasie w 2014  sypał nam bardzo ładnie, ale nie odniosę go do żadnej innej odmiany na wtedy, bo tylko on był siany na ziarno

#1386 Share beeduin

beeduin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 29 luty 2016 - 23:08

Jaka odmianę wybrać?

jak w tym roku taka sama susza będzie to chyba na słabej ziemi saladera zostanie do siania;)

#1387 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 29 luty 2016 - 23:13

Jaka odmianę wybrać?

Oj, u mnie na razie wilgoci nie brakuje. A co będzie czas pokażę, w październiku pooceniamy ten rok;)

#1388 Share beeduin

beeduin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 29 luty 2016 - 23:18

Jaka odmianę wybrać?

no u mnie codziennie padać może i wilgoci za dużo nie będzie

#1389 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 01 marzec 2016 - 10:07

Jaka odmianę wybrać?

no wapnowanie na pewno daje efekt. co do głęboszowania to nie wypowiem się. ale myśle że jak by to była zachodnia odmiana więcej też by nie sypneła na tej klasie ziemi przy tej suszy

Śmiem się nie zgodzić ,co do wapnowania ,że jest tak dobre ,jak piszesz .Przez granicę na klasie 3a sąsiad jesienią(2014r) wapnował pole bardzo dobrym wapnem ,a ja nawiozłem pole obornikiem .Niestety u mnie okazało się ,że ziemia jest kwaśna ok 5,2 ph.Na tym wspomnianym polu sąsiada od wiosny cudowali sieli nawozy ,agregatowali,przeróżne odżywki w czasie wegetacji  ,a agronom ,co tydzień był na tym polu  etc .Zasieli LG odmiany dokładnie nie znam ...plon ledwo 4 tony z ha średnio .Moja sypała ok 10 ton z ha  i przypominam pole nie wapnowane ,spóźniłem się z zabiegiem herbicydowym .Do podsiewacza wsypałem 300 kg polifoski 6 na ha i na pole 200 kg mocznika ,druga dawka 150 kg mocznika .Dwa zabiegi z odżywkami ,mikro ,siarczan ,bor ,cynk ,PK .U mnie ziemia mozaika od 3a kawałek,przeważnie 4 a,b   do 5 kl.Na tym samym polu przed kukurydzą pszenżyto ozime sypało 8 ton z ha .Zdjęcia kukurydzy i zboża do wglądu w galerii .

Edytowany przez RafaKdziela, 01 marzec 2016 - 10:09.

I love salsa

#1390 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 11:04

Jaka odmianę wybrać?

Czyli śmiesz twierdzić, że wapno nic nie daje, wręcz psuje efekt tak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1391 Share beeduin

beeduin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 11:04

Jaka odmianę wybrać?

ale kolego nie wiesz jak mocno sąsiad miał zakwaszoną ziemie. i nieraz te,,bardzo dobre wapna" działają tak jak te tanie;-). no ja jestem zdania że wapno na pewno nie zaszkodzi tylko pomoże.. i jak dla mnie  nie było przyczyną tak niskich plonów u sąsiada

#1392 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 12:10

Jaka odmianę wybrać?

Zasiej na jednakowej ziemi kukurydze tylko ze jednej strony pola nie wapnuj przez kilka lat a zobaczysz jaka się ruznica już od samego wschodu.

#1393 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 13:00

Jaka odmianę wybrać?

Proste, że tak. My te durne kredowe wapno daliśmy, po pół tony na hektar i widze efekty, wcześniej wap mag sypaliśmy w dużych ilościach i to nic nie dawało. Jeżeli u niego po 4 tony sypało a u Ciebie po 10 to albo spalił swoją, albo mróz mu sieknął ją, albo nawożenie miał na prawdę słabe.

#1394 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 14:30

Jaka odmianę wybrać?

napisze ktoś coś o mas 26k? bo cena nasion niższa jak za polskie 185zl za 50 tys

#1395 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 01 marzec 2016 - 15:06

Jaka odmianę wybrać?

ale kolego nie wiesz jak mocno sąsiad miał zakwaszoną ziemie. i nieraz te,,bardzo dobre wapna" działają tak jak te tanie;-). no ja jestem zdania że wapno na pewno nie zaszkodzi tylko pomoże.. i jak dla mnie  nie było przyczyną tak niskich plonów u sąsiada

Ja jestem przekonany ,że to wapno było przyczyną tak słabego plonu .W czasie suszy kukurydza z pięknej plantacji wręcz pokazowej w oczach zasychała .A moja na kwaśnej ziemi była do zbiorów zielona kukurydza ,żeby nie mróz ,to chyba w grudniu bym kosił .

A jakie jest  Twoje zdanie ?

Ja nie twierdzę ,że wapno jest złe ,ale w tym przypadku przyczyniło się do efektu,(czyli spotęgowało suszę ) ,jaki zaistniał na tej działce i tak dobrej ziemi .

I love salsa

#1396 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 16:01

Jaka odmianę wybrać?

To nie była wina wapna, w życiu. U mnie dwóch większych rolników zamówiło z 4 lata temu samochód soli, luzem, dawki dali dość normalnę, co się okazało, sprzedali im sól drogową, która się zbytnio nie różniła od normalnej jeżeli chodzi o wygląd, rośliny były SPALONE, mimo że suszy nie było wtedy. Może i ten Twój sąsiad został oszukany, bo w życiu nie uwierzę w to, że dobre jakościowo wapno przyczyniło się do słabego plonu i podsychania kukurydzy, kolejna bajka-współczynnik FAO, o nim wielu nie pamięta przy doborze ziarna, więc nie porównuj zbytnio swojej do sąsiada, bo gdyby na obydwu było takie samo nawożenie i ziarno, można cokolwiek porównywać. I termin siewu. I kolejna sprawa na którą uczulony już jestem GŁĘBOSZOWANIE. Może już i tam jest potrzebne?

Edytowany przez yahooo777, 01 marzec 2016 - 16:06.

#1397 Share beeduin

beeduin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 16:26

Jaka odmianę wybrać?

mogło też zależeć też  od nawożenia. może azotu dał za dużo. albo czegoś kukurydzy brakowało

#1398 Share przemo9939

przemo9939

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:43

Jaka odmianę wybrać? Panowie co lepiej wybrać na kiszonke bo miałem próbować w tym roku jedną jednostkę Ułana bo bede potrzebował dużo masy z tego kawałka, ale zaproponowali mi też Opoke jak z jej wysokością i kolbą? Da się z niej wyciągnąć wysoką kukurydze o duzej ilosci masy i dostatecznej zawartości ziarna?

#1399 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 21:23

Jaka odmianę wybrać?

Kolego głęboszowania nie potrzeba ,bo i na co ? .Sąsiad ma super sprzęt to może w kolano przeorać i ,co jakiś czas głębiej ora .Tak więc o podeszwie płużnej nie ma mowy  .Jedno mnie zastanawia ,co mogło być przyczyną tak kiepskiego plonu tej kukurydzy ,bo nasiona kosztowały ok 600zł na ha w zeszłym roku .

Mam nadzieję ,że moja kukurydza na kiszonkę Reduta i na ziarno Delito dadzą radę :-)

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1400 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów