Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka odmianę wybrać?

1699 odpowiedzi na ten temat

#1201 Share Wojteslaw

Wojteslaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 00:26

Jaka odmianę wybrać?

Kolega często sieje n86 i faktycznie radzi sobie na piaskach ale trochę późna jest. w zeszłym roku fajnie też mu wyszła trochę wcześniejsza Perlej z LG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka odmianę wybrać? Dzisiaj, 15:03
  •  

#1202 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 13:37

Jaka odmianę wybrać?

Dzięki za wskazówki niedługo będę pytal co tam maja w sprzedaży czy jest w ogóle ta N86.

#1203 Share jeziu89

jeziu89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 22:10

Jaka odmianę wybrać?

Dzięki za wskazówki niedługo będę pytal co tam maja w sprzedaży czy jest w ogóle ta N86.

U niektórych dystrybutorów już się kończy,szczególnie w pasie południowej Polski gdzie ta odmiana całkiem fajnie wychodzi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1204 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 01 luty 2016 - 00:35

Jaka odmianę wybrać? Zna ktoś cene Kosyniera w tym roku? Pierwszy raz chce zasiać polską odmiane.Podobno ma kosztować ponad 200 brutto, nie wiem czy to nie za wysoka cena..W zeszlym roku mialem pioniera n86 na 5-6 klasie, plon ponad 4 tony.

#1205 Share przemo9939

przemo9939

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 02 luty 2016 - 11:20

Jaka odmianę wybrać? Witam. Czy odmiana P9175 (Aquamax) radzi sobie dobrze na slabszych ziemiach 4-5 klasa? Jak z jej plonowaniem, ktos mial w zeszlym roku ta odmiane? Panuje tez posiac N86, kilka osob juz mi ja polecilo, dobry plon z niej jest.

#1206 Share Wojteslaw

Wojteslaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 02 luty 2016 - 11:52

Jaka odmianę wybrać? przemo9939 widzę ze jestes z okolicy. Kolega spod Grabowa sieje dużo Pioniera i zawsze chwalił n86 na słabsze i A79 na trochę lepsze tej P9175 nie sieje FAO 280 to dla niego za dużo. W tym rejonie widziałam dwie kolekcje odmian 4-5 klasa ziemi właśnie u niego pod Grabowem i przy wylocie z Ostrowa na Poznań Michałków. W obu wyróżniał się Perley z LG, pod grabowem dobrze wyglądał tez n86 i Mas 22r

#1207 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1067 postów

Napisany 02 luty 2016 - 14:03

Jaka odmianę wybrać?

z racji ze chyba bede musiał częsc rzepaku przesiac i nie chce sie pchac w durze koszty to momyslałem nad polska kuku któras nada sie na nasiona na III kl http://www.hrsmolice...a/nasze-odmiany tam gdzie planowałem wczesniej kuku to zamówiłem pionnera

Rolnik z powołania :-)

#1208 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 02 luty 2016 - 14:31

Jaka odmianę wybrać?

N86 jednak odpada bo ma za duże fao szukam czegos do 230 fao.

#1209 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 02 luty 2016 - 14:42

Jaka odmianę wybrać?

Tez się kiedyś bałem Fao 270 przy N86. Ale jak porównałem wilgotność innych odmian z FAO240 i N86 i była mniejsza o 2-3% w tym samym dniu zbioru i tym samym dniu siewu  i tym samym polu to przekonałem się do tej odmiany. Sieje ją głównie na V VI klasie na płn Mazowszu.

#1210 Share mx_racer

mx_racer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 luty 2016 - 14:46

Jaka odmianę wybrać? Witam chciałbym się was poradzic jaką odmianę kukurudzy wybrać. Mieszkam na podlasiu tereny tu to równiny klasa ziemi na jakiej miałabybyc ta kukurydza to IV a i b. Kukurydza ta będzie przeznaczona na kiszonke więc zalezy mi na duzej ilosci zielonej masy. Czyli wolalbym odmiany które są wysokie. Myslalem nad Kresowiakiem. Co sądzicie o tej odmianie? Jakie wy siejecie na podobnych terenach i klasie co u mnie i jakie odmiany polecacie? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1211 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 02 luty 2016 - 15:10

Jaka odmianę wybrać?

Es cirrius -czołowa wczesna na ziarno. Kanonier w tym roku plonował lepiej od wielu odmian czołowych europejskich na ziarno jeśli chodzi o grupę  średniowczesnom. Ziarnówka późna z topu to odmiana DKC 3623 w tym roku plonowała na poziomie 104% wzorca według COBORU.

#1212 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 02 luty 2016 - 15:17

Jaka odmianę wybrać? Szopen ma racje, ziarno n86 jest suchsze od innych wcześniejszych odmian, ale ja tam już dziękuje w tym roku za późne odmiany bo skoro ma być sucho to może po prostu zabraknąć jej wilgoci do wykształcenia kolby i nawożenie nie pomoże no chyba że ktoś ma 5 klase a od spodem gline. Sieje Kosyniera, nie będe dokładał znowu do interesu na drogie nasiona bo nie ma sensu.

#1213 Share dachu127

dachu127

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 02 luty 2016 - 15:20

Jaka odmianę wybrać? Pajej może lepiej odmiany ekonomiczne z kws, na pewno będą pewniejsze niż ze smolic . aż głupio mi się to pisze bo jestem pro Polski ale taka jest prawda. kwinnsa kupisz za ok 220 netto za jednostkę 50 tys

#1214 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 02 luty 2016 - 15:20

Jaka odmianę wybrać? Polowałem na Kanoniera i nigdzie dostać nie mogłem, więc został Kosynier.

#1215 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 02 luty 2016 - 15:27

Jaka odmianę wybrać?

Procam chyba ma w ofercie kanoniera..

#1216 Share TolkienBC

TolkienBC

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Głównie hodowla trzody chlewnej, fotografia

Napisany 03 luty 2016 - 21:57

Jaka odmianę wybrać?

Witam Szanowne Grono Rolników!

Zwracam się juz z typową sprawą na tym forum..poradą rolników w sprawie siewu kukurydzy na ziarno... FAO 220-240, gleba, to przekrój od IIIA az do piachów (ot taka mozajka na 6 ha przy polu długości km)...dodam ze teren niezwykle podatny na suszę (w zeszłym roku odmiany firmy FarmSaat dały mi ok. 5t/ha mokrej). pod kukurydzę mam zamiar dać obornik, gnojowicę i nawóz w podsiewaczu (pewnie fosforan amonu) , a jeden przedstawiciel zaproponował mi Cirriusa - na pole wyjdzie 3144zł brutto lub Luigi za 3270 brutto na pole...zastanawiałem się jeszcze nad ES Crossman i DKZC 3203 lub też Barman firmy Misdour - co o tym myślicie??

pozdrwiam

#1217 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 03 luty 2016 - 23:55

Jaka odmianę wybrać?

cirrius napewno ,a tak na serio to przetestuj saxxofon z Ragt,jest to kiszonkowo-ziarnowa odmiana ,a naprawdę na ziarno jest ok i wielu ją poleca ,a cena to coś miedzy 210-230 za 50tys wiec warto. Ja i sąsiad co roku siejemy RAGT w 2013r r ,miał nadwyższke materiału i przeznaczył saxxofon na ziarno i mówił ze naprawdę grubo ponad 10t/ z h.A co do firmy farmSaat to jak się sprawdziły w tym roku???Jakie odmiany miałeś od nich i w jakich cenach? Słyszałem ze mają naprawdę dobre odmiany,ale w okolicy nikt nie ma to nie wiem jak się sprawdzają w praktyce i dlatego jestem zainteresowany info ..na nich temat.

Edytowany przez Eliot, 04 luty 2016 - 00:11.

#1218 Share TolkienBC

TolkienBC

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 luty 2016 - 07:27

Jaka odmianę wybrać? Cen juz nie pamietam do konca,porownywalne z wiodacymi odmianami innych firm...na polu pokazowym wychodzily bardzo ladnie,szczegolnie farmgigant czy farmfire...mi cos one nie wychodza...moze to przez brak zabiegow na motyle...ale jak odstawialem na skup to wielu, co mieli tej firmy chwalilo za dobre oddawanie wody w zeszlym roku...ale u mnie bylo wlasnie na odwrot...tak czy inaczej sprobuj kawalkiem najpierw jakby co...

#1219 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 04 luty 2016 - 16:41

Jaka odmianę wybrać?

W tym roku już mam załatwioną kukurydze.W przyszłym roku chyba spróbuje 4 jednoski farmfire, jak są pakowane po 50tyś czy po 80????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1220 Share TolkienBC

TolkienBC

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 luty 2016 - 17:32

Jaka odmianę wybrać?

W tym roku już mam załatwioną kukurydze.W przyszłym roku chyba spróbuje 4 jednoski farmfire, jak są pakowane po 50tyś czy po 80????

Farmplus na pewno po 50tys. bo mi został worek