Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka odmianę wybrać?

1655 odpowiedzi na ten temat

#701 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 18:29

Jaka odmianę wybrać?

Ja caly czas mysle nad pozieleniem dawki nawozu, ale ciagle mam strach ze popale albo nie bedzie dobrych warunkow do wysiania. Dlategdn daje 250kg mocznika tydzien przed siewem i spokojna glowa.

Heh kolego dziwne masz obawy aczkolwiek dobrze że dbasz o uprawy. Od 5 lata siejemy kukurydze i co roku siejemy azot pogłównie pierwsze dwa lata saletre sialismy pogłównie obecnie mocznik. Nie masz sie czego obawiać. Bedziesz miał dużo czasu na posianie nawozu pogłownie pare tygodni nawet ponieważ różne prakryki sa stosowania pogłownie mocznika jedni sotsuja jak kukurydza zakryje międzyrzędzia inni w fazie 2-3 liści także dobierzesz sobie taki termin zeby kukurydza była sucha a za 2 dni deszcz upadł wtedy uzyskasz super efekt. Przez te 5 lat nigdy nie trafilismy na taka susze że azot wysiany pogłównie nie był wykorzystany zawsze jakis deszcz Ci spadnie nie bój sie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka odmianę wybrać? Dzisiaj, 19:18
  •  

#702 Share krzysiuzuzia

krzysiuzuzia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:muzyka, elektronika w rolnictwie

Napisany 25 marzec 2014 - 20:05

Jaka odmianę wybrać? dzis dojechala odmiana garni CS 210-220. 275 brutto jednostka w zeszlym sezonie 11 ton/ha 26% wilgotnosci koszona 05.10 bylem zadowolony pomimo ze byla zalana przez majowe opady

#703 Share Terry24

Terry24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 20:09

Jaka odmianę wybrać? W zeszłym roku cały mocznik dałem przed siewem(350kg) potem agregat i siew i było git!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#704 Share rk1

rk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 08:03

Jaka odmianę wybrać? wznawiam pytanie czy ktoś zna odmianę pionierra p8745 będę ją siał pierwszy raz i chciałbym się coś o niej dowiedzieć.

#705 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 14:42

Jaka odmianę wybrać? A jaki jest bsens dzielenia dawki?
Dwa lata temu zrobiłem próbę i połowie kawałka(4 ka) podzieliłem dawkę na pół a na drugiej połowie nie podzieliłem. Przy zbiorze nie zauważyłem żadnej różnicy. Wprawdzie nie ważyłem ale mierzyłem kilka razy na jakiej długości zapełni mi się zbiornik. Od tamtej pory nie dzielę azotu w kukurydzy. Idzie w całości od 200 do 250 kg mocznika plus azot w fosforanie i gnojowicy ok 15 tys l na ha.

#706 Share Terry24

Terry24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 19:03

Jaka odmianę wybrać? Mam pytanie słoma pszenna pocieta, gruber i siew gorczycy (zero azotu)ok 25 kg ha, poplon wyrósł ok 140 cm talerzowanie i orka.moje pytanie brzmi czy mozna odliczyc czesc dawki potasu jesli tak to ile?

#707 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 20:05

Jaka odmianę wybrać? Kolego po pierwsze nie ten temat, bo ten jest o odmianach kukurydzy a po drugie poszukaj w internecie,tam znajdziesz wszystko, ile zawiera , jaka przyswajalność itd.

#708 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 08:33

Jaka odmianę wybrać? Wie ktoś kto jest producentem nasion kukurydzy KIPARIS? bo znalazłem w doświadczeniach polowych wyniki plonowania a nie mogę namierzyć
nasion.

#709 Share brandys

brandys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:09

Jaka odmianę wybrać? odkilku lat daje przed uprawą sól potasową200na h mocznik 150na h polifoske 4 150 podczas siewu oczywiście obornik w ilości raz większej niż pod zboża i jest ok dodam żesieje odmiane glejt bo umnie się sprawdza . sprzątam całość 5h na kiszonke

#710 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 07:51

Jaka odmianę wybrać? witam jeżeli rzepak zejdzie w tym roku bardzo wczesnie z pola (początek lipca) to jest szansa żeby zasiać kukurydze odmiana pyroxenia fao 130 i żeby doszła na ziarno (lubelskie)
Dodam że rok temu zasiałem głównie do dopłat na kupionym odłogu jakąś polską odmiane fao 230 w połowie czerwca i doszła do zimy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 09:06

Jaka odmianę wybrać? Ciężko powiedzieć. W tamtym roku znajomy siał po jęczmieniu ozimym pod koniec lipca cośz polskich odmian 160 FAO. Urosła na jakieś 1,70 jednak kolba malutka i ziarno w listopadzie jeszcze było troche jak mleko. Ale jakbyś na początku lipca zasiał i FAO 130 to może się uda, ale na rewelacje w plonie nie licz.

#712 Share rk1

rk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 09:16

Jaka odmianę wybrać? Chce ci się tak kombinować przecież to duże nakłady a plon pewnie marny będzie, chyba że dostaniesz dwa razy dopłaty ale nie wiem jak jest z tym? Bo jak by dali dopłaty dwa razy to można na sztukę zasiać .

U mnie też w tamtym roku gościu zasiał kukurydzę tylko że na początku czerwca bo żyto ścioł na kiszonkę niby na wysokość urosła ale kolby miała małe. A co dopiero będzie jak zasiejesz na początku lipca to nie wiem ale jak chcesz to zaryzykuj i posiej nawet na próbę przypuśćmy z 1 ha żeby się nie sparzyć na tym interesie. Może się uda

#713 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 12:01

Jaka odmianę wybrać? tak koledzy macie racje. Nie planuje siać wszystkiego tylko właśnie z 1 ha może 0,5 dla własnego doświadczenia, jak pisałem wczesniej zasiałem w czerwcu i dojrzała, ale szału nie było niecałe 2 t z 0,7 ha.
A teraz z innej beczki co polecacie posiać jaką odmianę nie drogą strasznie i w miare stabilnie plonującą na glebe troche zaniedbaną kl V 3 ha. Teraz jest tam ściernisko z perzem po mieszance i owsie, skosiłem i miałem nie siać, a jednak jeszcze tyllko rok posieje, a może zboże?

#714 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 15:11

Jaka odmianę wybrać? U nas koleś zasiał 11ha qq na ziarno pod koniec czerwca. Efekt był taki, że dopóki jeszcze była zielona to wyganiał nią krowy. Reszta która dojrzała stoi do dziś.

Na późne siewy zalecana jest Wilga, na V klasie przy N100 P50 K50 oddała 8,5t przy 24%.
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#715 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 19:11

Jaka odmianę wybrać? ja w tym roku mam kilka odmian KWS. A odmiany agro yoko nie polecam w zeszlym roku mialem wyrosla przeogromna kolba wysoko i wiatr powalil 40% pola byl problem z zebraniem

#716 Share marekg23

marekg23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 10 październik 2014 - 14:20

Jaka odmianę wybrać?

siałem w tym roku almanse po życie, jestem bardzo zadowolony

#717 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 10 październik 2014 - 14:54

Jaka odmianę wybrać?

Ja mam kukurydze pyroxenie po jęczmieniu ozimym. 8 tydzień od zasiana wieche wyrzuciła.

#718 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 11 październik 2014 - 19:11

Jaka odmianę wybrać?

To dość późno siałeś. Masz może jakieś zdjęcia. Od trzech lat się przymierzam i zasiać nie mogę.

#719 Share wiesmak243

wiesmak243

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 18:01

Jaka odmianę wybrać?

Koledzy pomóżcie od lat uprawiam kukurydze na kiszonkę. Jednak w tym roku chce spróbować uprawy na ziarno na początek 1ha. Mam problem, są nim dziki o ile wiosną jestem w miarę spokojny o nie bo sieje w takim rejonie gdzie zazwyczaj ich nie ma ale gdy jesienia wszyscy zetną zostanie tylko moja wtedy moga zaczac sie schody i stąd nasuwa sie moje pytanie. Czy zasiać kukurydze o fao poniżej 200 i wymłócić wczesniej czy zaryzykowac i siac ok 240 fao. Mam gleby klasy V  i własnie tu małe fao nie jest zalecane. Prosze o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 19:35

Jaka odmianę wybrać?

powiem ci tak u mnie wiekszych problemów z dzikami nie ma póki co ale była omacnica i im dłużej stała i wiatr wiał todużo kolb spadało. Lepiej zasiej coś do max FAO220 i zbierz coś a dziki napewno się nią zainteresują