Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka odmianę wybrać?

1708 odpowiedzi na ten temat

#521 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 19:11

Jaka odmianę wybrać? Antoni1. Widzę, że zaczynasz powoli myśleć nad tym co napisałeś, aczkolwiek jeszcze tkwisz w błędzie. Problem polega na tym, że ktoś naopowiadał Ci głupot i Ty w nie uwierzyłeś. Często spotykam się z osobami, które opowiadają jakich to oni nie mają plonów i zysków. Pytanie w jakim celu to robią?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka odmianę wybrać? Dzisiaj, 16:23
  •  

#522 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 21:07

Jaka odmianę wybrać? No gdyby się tyle udało zarobic to by była bajka, jednak kolego nie zauważyłeś sporo kosztów podstawowych. Dajmy na to średni koszt uprawy kukurydzy to 2500 zł. Przyjmijmy plon 12 ton 30%. Jeśli chcesz suchą sprzedać to musisz wysuszyć, czyli przy plonie 12 ton mokrej to nie całe 10 suchej będziesz miała. Koszt suszenia u nas to 120 zł tona, czyli 12*120=1440 zł. Także już tutaj koszt wychodzi koło 4 tysięcy. Kwestia teraz transportu do suszarni i tak dalej. Kukurydza po 1000 była, ale czy kiedyś jeszcze będzie to nie wiadomo, była w tamtym roku klęska w USA i stąd ta cena, ale co roku tak nie jest. W tym roku dostałbyś koło 700 zł za suchą . 10 *700 = 7000. 7000 - 4000 = 3000 dochodu. Także kolego to nie taka bajka jak się wydaje.
Wracając do tematu to A79 o FAO 270 spokojnie pod koniec października ma wilg 30 i poniżej, także wysokie FAO nie jest złym rozwiązaniem :)

#523 Share gospodarz92

gospodarz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, prod. roślinna

Napisany 12 styczeń 2014 - 21:35

Jaka odmianę wybrać? Z tym FAO 270 to tak jest, bo miałem 2 lata temu i miała 29 z groszem przed końcem października, ale rok rokowi nie równy. Moim zdaniem jak by temperatura gleby pozwoliła to na 10 kwietnia trzeba taką siać i będzie ok. Ja w 2012 siałem 14.04 i chętnie jak rok pozwoli to na 10 bym siał, nawet denty.

antoni 1 z doświadczenia Ci powiem, że osiągałem już dość wysokie plony, nawet w zeszłym sezonie, ale na II-III klasie, prawie tona nawozu na hektar, odżywki, biostymulatory i przy obecnej cenie tą zwyżke to wychodzi, że musiałem sobie kupić, wiec czasami jak ktoś ma 10t/ha to nie znaczy, że ma mniej zysku jak ten co ma 14t/ha, ale rozumie to tylko ten co teorie połączył już z praktyką, wiec schyl głowę i posłuchaj co koledzy mówią, bo mają racje.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 styczeń 2014 - 08:09

Jaka odmianę wybrać? Kolega twierdzi że u niego koszta to tylko zakup nasion,nawozów,srodków,paliwa,podatek rolny ponieważ maszyny ma swoje a które i tak rdzewieją czy pracują czy stoją w garażu Taką stosuje ekonomię.Przecież w Polsce najwięcej mamy psełdo lekarzy i ekonomistów

#525 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 13:29

Jaka odmianę wybrać?

Kolega twierdzi że u niego koszta to tylko zakup nasion,nawozów,srodków,paliwa,podatek rolny

Ja powiedziałbym ze to jest Aż zakup ;) Wczoraj przyjechaly do mnie nasiona (koszt ok. 8000zł netto) nawozy ok. 15000zł a zamawiam na 14ha wiec nie wiem czy to tylko zakup. Pozdrawiam

#526 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 styczeń 2014 - 14:08

Jaka odmianę wybrać? No to mi się wydaje iż z tymi kosztami i zyskami to ja bujam w obłokach

#527 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hoduje bydło trzode i króliki

Napisany 13 styczeń 2014 - 16:27

Jaka odmianę wybrać? mam pytanie co sądzicie o odmiane wiarus lub fido ze smolic?

#528 Share maciej870323

maciej870323

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/maciej870323

Napisany 13 styczeń 2014 - 17:48

Jaka odmianę wybrać? Miał ktoś w tym roku odmiane Saludo bo przedstawiciel chemirolu bardzo ją zachwala?

#529 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 styczeń 2014 - 19:58

Jaka odmianę wybrać?

Mam 1 ha wolnej ziemi kl IV jaką odmianę posiać aby jak najwięcej dała zysku tj minimum 5 tys zł netto i więcej

Proponuje marihuanę :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#530 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 09:02

Jaka odmianę wybrać? Panowie co sadzicie o odmianie Ricardinio? Zamowilem 24 jednostki tej odmiany, warto?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share Umin

Umin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 19:50

Jaka odmianę wybrać? Witam,
Koledzy, co mi możecie powiedzieć o odmianie kukurydzy Limagrain LG 32.58 oraz LG 32.50, właśnie dzisiaj byłem i się pytałem o jakieś "dobre" odmiany kukurydzy i takie mi polecono, chciałem się tylko dowiedzieć tak dokładniej, co je charakteryzuje i na jakie typy gleb są one polecane, na jakich je sialiście, bo najlepiej się dowiedzieć od ludzi, którzy ją mieli i wiedzą, co potrafi dana odmiana.
Pozdrawiam i liczę na pomoc. :)

#532 Share SILWER

SILWER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 21:15

Jaka odmianę wybrać?

Panowie co sadzicie o odmianie Ricardinio? Zamowilem 24 jednostki tej odmiany, warto?

Jak już zamówiłeś to jak sen się pytać sprawdzisz za kilkanaście miesięcy:)

A tak na poważnie jak to jest z tym Ricardinio da radę na słabej glebie czy lepiej Ambrosini i jak z suszeniem która lepiej oddaje wodę?

Umin 3258 miałem w ostatnim roku plon przyzwoity ok 9 mokrej ok 29% jak na warunki pola 10 lat żyto i gnoju nie widziało 11(taka dzierżawa)

Edytowany przez SILWER, 15 styczeń 2014 - 21:21.

#533 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3230 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 21:18

Jaka odmianę wybrać? Ktoś z północno wschodniej części polski? Jakie odmiany na mozaike III-VI z przewagą IV i V.
Polecone zostały:
P8134 FAO 240
Laureen FAO 230
MAS 32.F FAO 260
MAS 22R FAO 240
30.229 FAO 240
ALVITO FAO 210
Miał ktoś styczność z którąś z odmian??
Z tego co się orientuję w zbożu czy rzepaku im słabsza gleba tym wcześniejsza odmiana, czyżby w kukurydzy inaczej?

#534 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 styczeń 2014 - 10:14

Jaka odmianę wybrać? Jeżeli jest susza to w kukurydzy znacznie lepiej sobie radzą odmiany z wyższym FAO na słabych glebach.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#535 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 10:26

Jaka odmianę wybrać? Panowie pytanie trochę z innej beczki, przyjechaly do mnie nasiona QQ i poukladalem worki na palecie i owinąłem szczelnie całość folią stretch. Czy dobrze zrobiłem czy nie powinno być to zamknięte szczelnie ?

#536 Share Nowy85

Nowy85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 styczeń 2014 - 11:05

Jaka odmianę wybrać? Panowie , chcialbym w tym roku pierwszy raz zasiac kukurydze na ziarno , i chcialbym sie poradzic jaka odmiane wybrac . Klasa ziemi od 3a do 4b od gliny do ziemi lekkiej , ph 5 - 5,5 . U nas w punkcie sprzedazy zachwalal odmiane BELMONDO o ile nie pokrecilem nazwy , prosze o pomoc

#537 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 21:09

Jaka odmianę wybrać? Odmianę Belmondo miałem 2 lata temu oddała ponad 12t z ha IV klasa wilgotność ok28%,8 paź.W tym miałem Falcone gdzie wydajność i wilgotność podobna ale młócona pod koniec października a i nasiona znacznie droższe

#538 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hoduje bydło trzode i króliki

Napisany 17 styczeń 2014 - 21:27

Jaka odmianę wybrać? witam siał ktoś odmiana glejt lub blask na ziarno jak tak to jaki plon i co o niej sądzicie?

#539 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 22:00

Jaka odmianę wybrać? siałem Glejt ,nadaje się na słabe ziemie ,dojrzewa dosyć póżno ,plon ok 10 t mokrej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 11:15

Jaka odmianę wybrać? na lepszych glebach to i 12 ton mokrej glejt oddal tylko ma taka wade ze sporo sie go lamie przy zbiorze duzo polamanych jest