Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka odmianę wybrać?

1692 odpowiedzi na ten temat

#501 Share gospodarz92

gospodarz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, prod. roślinna

Napisany 11 styczeń 2014 - 15:29

Jaka odmianę wybrać? Prawda jest taka, że krótkie FAO i słaba gleba to nie jest dobre rozwiązanie, więc z doświadczenia powiem że minimum te 240 musi być, a wyjdzie Ci i tak to samo z wczesnością co 210 na na dobrym stanowisku.
Jeżeli chcesz rzeczywiście coś wcześniejszego ze Smolic to Kosynier ładnie się przedstawia w wynikach COBORU jednakże jej nie kupisz bo nie została wprowadzona do sprzedaży na teren naszego kraju w tym roku- tak mi powiedział jakiś kierownik ze Smolic jak tam dzwoniłem kilka dni temu z konkretnymi pytaniami o tą odmiane, tj. preferowane stanowisko, MTZ, ilość rzędów itp. I ja więcej razy tam nie zadzwonię bo wyglądało to tak jakby mi wielką łaske robili, że ze mną rozmawiają.

A folderowo parząc tam na HR Smolice to jeszcze odmiana SKARB dobrze się prezentuje i jest dedykowana na słabsze stanowiska i ROSOMAK ale to już dłuższe FAO.
A wracając do wyboru tej odmiany Pioneera przeze mnie na słabe gleby to zamówiłem tego P8523AQUAmax.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka odmianę wybrać? Dzisiaj, 13:38
  •  

#502 Share adam18212

adam18212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 15:45

Jaka odmianę wybrać? Kiedy zamawiałeś tą odmianę P8523 AQUAmax ?

#503 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 15:57

Jaka odmianę wybrać?

Prawda jest taka, że krótkie FAO i słaba gleba to nie jest dobre rozwiązanie, więc z doświadczenia powiem że minimum te 240 musi być, a wyjdzie Ci i tak to samo z wczesnością co 210 na na dobrym stanowisku.
Jeżeli chcesz rzeczywiście coś wcześniejszego ze Smolic to Kosynier ładnie się przedstawia w wynikach COBORU jednakże jej nie kupisz bo nie została wprowadzona do sprzedaży na teren naszego kraju w tym roku- tak mi powiedział jakiś kierownik ze Smolic jak tam dzwoniłem kilka dni temu z konkretnymi pytaniami o tą odmiane, tj. preferowane stanowisko, MTZ, ilość rzędów itp. I ja więcej razy tam nie zadzwonię bo wyglądało to tak jakby mi wielką łaske robili, że ze mną rozmawiają.

A folderowo parząc tam na HR Smolice to jeszcze odmiana SKARB dobrze się prezentuje i jest dedykowana na słabsze stanowiska i ROSOMAK ale to już dłuższe FAO.
A wracając do wyboru tej odmiany Pioneera przeze mnie na słabe gleby to zamówiłem tego P8523AQUAmax.

Tylko w tym roku rósł tam Ambrosini, który ma stosunkowo niskie FAO , koszony koło 10 października a wilgotność 40-43 %. Musze ją maksymalnie skosić na początku października, bo jak ja nie skoszę to dziki się nią zajmą na dobre. Tam jest ten problem że na susze nie ma co narzekać, tam jest wiecznie wilgotna gleba.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 styczeń 2014 - 17:08

Jaka odmianę wybrać?

Mam takie pytanie.
czy mogę posiac na 4 i 5 klasie kukurydzę odmiany arobase z syngenty, z pionera H32 i A79? Chodzi mi o to że 2 pierwsze mają fao po 240/250 a a79 ma fao 270. I czy w miarę równo dojrzeja? I która lepsza?

FAO 270 na ziarno? Nie za dużo? Prędzej te odmiany o FAO 240 będą pasowały.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#505 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 11 styczeń 2014 - 17:24

Jaka odmianę wybrać? Właśnie się zastanawiam. Ponoć a79 na słabe ziemie jest dobra.
A jakie możesz jeszcze polecić odmiany na słabsze ziemie 4 i 5 klasa z fao 240/250????

#506 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 styczeń 2014 - 17:54

Jaka odmianę wybrać? Na ziarno czy kiszonkę? Bo już się zagubiłem.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#507 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 11 styczeń 2014 - 18:01

Jaka odmianę wybrać? ziarno

#508 Share Helenka12

Helenka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 18:23

Jaka odmianę wybrać? Ja mam cennik KWS na 2014 rok jak chcesz pisz na priv

#509 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 19:56

Jaka odmianę wybrać?

FAO 270 na ziarno? Nie za dużo? Prędzej te odmiany o FAO 240 będą pasowały.

Pytanie gdzie i jakie przeznaczenie ziarna. Może kolega ma niskie koszty suszenia.

@Bartek72511

W tym roku miałem 32.16, Fao niby 250. Kosiłem 29 września. Wilgotność KZK 35,3%

#510 Share gospodarz92

gospodarz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 22:36

Jaka odmianę wybrać?

Kiedy zamawiałeś tą odmianę P8523 AQUAmax ?

Dokładnie wczoraj z HaGe Polska.

Tomi1349 ja na taki gleby poleciłbym Ci ES Kongress z Euralisa FAO 230.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2014 - 10:06

Jaka odmianę wybrać? Mam 1 ha wolnej ziemi kl IV jaką odmianę posiać aby jak najwięcej dała zysku tj minimum 5 tys zł netto i więcej

#512 Share gospodarz92

gospodarz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 10:41

Jaka odmianę wybrać?

Mam 1 ha wolnej ziemi kl IV jaką odmianę posiać aby jak najwięcej dała zysku tj minimum 5 tys zł netto i więcej

Budyń i kisiel.... :lol: Zaznaczę, ze kolega powiedział minimum 5tys. zysku, a zysk to przecież..... przychód- koszty = ZYSK.
Z mojej strony życzę powodzenia i myślę, że koledzy z AF też się dołączą... :D

#513 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 12:07

Jaka odmianę wybrać? antoni1- musisz wejść w układy z genetykami aby wyhodowali odmianę , którą mógłbyś 6-7 razy w roku kosić i za każdym razem zbierać 14t/ha a nawet więcej :D :D :D :D :D

#514 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2014 - 12:20

Jaka odmianę wybrać? Kolega mi mówił że w 2012 roku kiedy cena kukurydzy była ponad 1000zł/tona to on miał 7tys zł na czysto z 1 hektara i ja mam nadzieję że w 2014 roku kukurydza będzie w cenie ponad 1000zł za tonę to przy plonach jakie uzyskują rolnicy na tym forum to jest jakieś 11-15 tys zł z ha brutto i po odjęciu nakładów około 2 tys daje to nawet 9-13 tys zł z ha na czysto To są wyliczenia na podstawie lektury na tym forum więc myślę iż są realne

#515 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 14:26

Jaka odmianę wybrać? Coś Ci się kolego pokręciło. Uprawa kukurydzy to minimum 3 tys/ha i to gdy pole jest w dobrej kulturze. W 2012 miałem 11t/ha przy 21 % wilg cena 550 +/- 15 zł za % od 30, w 2013 14ton 35% cena 450+/-10 zł. To ile zarobiłem mądralo :D ?
Wyniki z forum częso bywają podrasowane, a osiągalne są dla ludzi, któtrzy mają sporą wiedzę i trochę szczęścia. Ty ziemię masz średnią, więdzę też średnią lub mniej. jak nic średnia krajowa do osiągnięcia czyli 6 t/ha. JAK ZAROBISZ NA PODATEK, TO BĘDZIESZ MÓGŁ BYĆ SZCZĘŚLIWY. :P

#516 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2014 - 14:43

Jaka odmianę wybrać? jeżeli mam zarobić tylko na podatek to jaki sęs ją siać ,nie sieję kukurydzy i nie będę pracował tylko na podatki

#517 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 12 styczeń 2014 - 15:23

Jaka odmianę wybrać? Gdyby kukurydza przynosiła takie zyski to wszyscy by siali tylko i wyłącznie kukurydzę.

#518 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 17:24

Jaka odmianę wybrać?

Kolega mi mówił że w 2012 roku kiedy cena kukurydzy była ponad 1000zł/tona to on miał 7tys zł na czysto z 1 hektara i ja mam nadzieję że w 2014 roku kukurydza będzie w cenie ponad 1000zł za tonę to przy plonach jakie uzyskują rolnicy na tym forum to jest jakieś 11-15 tys zł z ha brutto i po odjęciu nakładów około 2 tys daje to nawet 9-13 tys zł z ha na czysto To są wyliczenia na podstawie lektury na tym forum więc myślę iż są realne

Kolega ile ma lat? Proponuję zasiać kukurydzę na tym swoim 1 ha i napisać post w grudniu i się pochwalić ile Panu zostało, a teraz proszę nic lepiej nie pisać bo się kompromitujesz pisząc takie posty.

#519 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 17:56

Jaka odmianę wybrać? antoni1.Dobry jestes jeszcze powiedz że mokra kukurydza po 1000zł,to wes sobie zobacz z tego 1 ha czy Ci wyjdzie 13 tys na czysto,widac że nie wiesz co to jest kukurydza
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2014 - 17:58

Jaka odmianę wybrać? Są rolnicy którzy zarabiają na uprawie kukurydzy 7 tys ,sa co zarabiają 2tys ,są co wychodzą na zero i są co dokładają a na to wszystko składa się wiele składników zależnych i niezależnych od rolnika oraz jakie stosuje kryteria do kalkulacji .Jeżeli ktoś twierdzi iż to niemożliwe widocznie ma rację a jeżeli twierdzi iż to możliwe ma rację ja nie jestem sędzią by którokolwiek ze stron negować