Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka odmianę wybrać?

1668 odpowiedzi na ten temat

#401 Share robzombie

robzombie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 06:59

Jaka odmianę wybrać?

Ja na ten rok wybrałem Ambrosini, Ricardinio (KWS) n86 (pioneer) arobase (Syngenta) i 32.58 (limagrain) i szukam jeszcze jednej odmiany na taką glebe gdzie na wiosne jest mokro zas pózniej sucho. czyli czesciowo podmokła. Moze cos doradzicie?

Spróbuj F58 u nas na takich glebach się sprawdza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka odmianę wybrać? Dzisiaj, 14:02
  •  

#402 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 11:38

Jaka odmianę wybrać? siał ktoś odmianę Mas 15P?

#403 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 14:37

Jaka odmianę wybrać? Kupujecie nasiona zaprawione mesurolem? Różnica na worku 50zł.
co myślicie o odmianie DKC3790 z Monsanto?

Edytowany przez solek01, 18 grudzień 2013 - 14:40.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:hoduje bydło trzode i króliki

Napisany 18 grudzień 2013 - 18:03

Jaka odmianę wybrać? poczebuje pomocy która odmiana lepsza wiarus czy fido z firmy smolice bo niewiem którą z tych dwóch zamówić prosze o pomoc w wybraniu

#405 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 18 grudzień 2013 - 19:21

Jaka odmianę wybrać? Na ziarno nie polecam żadnej z tych 2.

#406 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:31

Jaka odmianę wybrać?

Witam. Ja również będe siał w nowym sezonie po raz pierwszy kukurydze na ziarno (rolnośrodowiskowe a nie che siać 25 ha jęczmienia z peluszką) wiec chce zasiać 12 ha. Jestem z kuj- pom. Stanowisko to głównie klasa IIIB z czego 6 ha było nawiezionych na jesieni obornikiem, przedplonem była pszenica ozima. Interesowała by mnie kukurydza z krótkim FAO, tak aby mózna było zasiać jeszcze po niej pszenice w nie jakimś ekstremalnie opuźnionym terminie. Czy faktycznie przy krótkim FAO potencjał plonowania znacznie spada? A i jeszcze jedno pytanie, jako że posiadam opryskiwacz samojezdny to do jakiego stadium można opryskiwać kukurydze odżywkami. Zakładam że do wypuszczenia wiechy tak?

Ja mieszkam trochę bardziej na zachód i w podobnym przypadku sieje nk ravello, ma bardzo małe FAO 210 i po niej jeszcze sieje pszenicę. W zeszłym roku pszenice po kukurydzy jeszcze we wrześniu posiałem. A plonuje dobrze, nie mam zastrzeżeń, no może poza tym że 21% wilgotności jak jest podane w ulotce nie udało mi się uzyskać.

Edytowany przez RAPSCASE, 18 grudzień 2013 - 22:32.

#407 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:hoduje bydło trzode i króliki

Napisany 18 grudzień 2013 - 23:00

Jaka odmianę wybrać? ma ktoś może odsprzedać kukurydze polską we workac może być z tamtego roku?

#408 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 23:03

Jaka odmianę wybrać? Mam jedną jednostkę wilgi (chyba), chwila, zaraz odpiszę czy to na pewno ta odmiana.

EDIT: odmiana rataj, fao 220-230, kiełkowanie 96% (luty 2013), zaprawa vitavax, jeden worek.

Edytowany przez eMWu, 18 grudzień 2013 - 23:08.

#409 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 23:59

Jaka odmianę wybrać? Czy Wilga (fao180) bedzie juz dojrzala i gotowa do skoszenia na kiszonke w koncu sierpnia/na poczatku wrzesnia ?
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#410 Share kornas

kornas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 12:51

Jaka odmianę wybrać?

Ja mieszkam trochę bardziej na zachód i w podobnym przypadku sieje nk ravello, ma bardzo małe FAO 210 i po niej jeszcze sieje pszenicę. W zeszłym roku pszenice po kukurydzy jeszcze we wrześniu posiałem. A plonuje dobrze, nie mam zastrzeżeń, no może poza tym że 21% wilgotności jak jest podane w ulotce nie udało mi się uzyskać.

Dzieki za odpowiedz, też własnie myślałem o nk ravello, bede musiał się zorientować który diler w okolicy ją sprzedaje. Jak plonowala?? Jeszcze jak ktoś by miał doczynienia z odmianami z podobnym FAO to proszę pisać;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 14:21

Jaka odmianę wybrać? Ja dwa lata temu zrezygnowałem z Ravella na korzyść Laurinio KWSu. Siałem oba razem na jednym kawałku i plon Laurinia był o 05-1 T większy. Co do Ravella to ma moim zdaniem dwie wady, po pierwsze jak jest dojrzałe to zbyt słabo trzymają się kolby i po ruszeniu przystawką potrafią polecieć na bok. druga wada, moim zdaniem większa to, że Ravello bardzo lubią dziki. W tym roku na kawałku 3,5 ha miałem zasiane 1 porcję Ravello bo zostało mi nasion z ubiegłego roku i dalej Laurinio, dziki w 80% zniszczyły Ravello, a w Laurinio straty były ok. 10%. Poza tym Ravello nie toleruje gleby słabej, na V klasie po prostu nie będzie plonu, a zdarzają mi się pasy piątki na polu z czwórką, Laurinio da mniejszy plon na piątce ale da. Dla mnie wadą Laurinia jest tylko dużo większa ilość zielonej masy i wysokość roślin. Trudniej jest taką masę wymieszać z ziemią, a od huraganu ubezpieczam z wszystkich odmian tylko Laurinio.

#412 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 19:41

Jaka odmianę wybrać? A porównywałeś może Laurinio z Ambrosini?
NAPIS ćWICZEBNY

#413 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 19:52

Jaka odmianę wybrać? To inne FAO, na inne gleby i inny poziom plonowania. Ambrosini sieje na glebach mozaikowych lżejszych od słabej IV do V , a Laurinio na mocnej IV z pasami V. Nie da się porównać tak różnych odmian z innymi wymaganiami.

#414 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 19 grudzień 2013 - 21:21

Jaka odmianę wybrać?

Kupujecie nasiona zaprawione mesurolem? Różnica na worku 50zł.
co myślicie o odmianie DKC3790 z Monsanto?

Ja kupiłem Ambrosini z mesurolem ślady dzików były na polu i w 4 miejscach tylko wsadził noś w ziemię i nie ruszył.Wydaje mi się że zadziałał.

Edytowany przez KRISS75, 19 grudzień 2013 - 21:22.

#415 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 17:16

Jaka odmianę wybrać? Słyszał ktoś o odmianie Tessali z Causade? bo w necie zero informacji
a tylko taką odmianę mają tam gdzie chce kupić nasiona.
Mam też propozycję cen nasiona które mnie interesują.

MAS 32.F - 315 brutto
MAS 22.R-315
Tessli- 304brutto
LG 30.240 300brutto
LG 32.32 -290brutto
LG 32.58 -308netto

myślicie że dobre ceny?

#416 Share gospodarz92

gospodarz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, prod. roślinna

Napisany 20 grudzień 2013 - 18:43

Jaka odmianę wybrać? solek01 A gdzie to takie ceny maja, na kosmosie ??? :lol: Drogo jak cholera.!

#417 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 20 grudzień 2013 - 19:58

Jaka odmianę wybrać? Co możecie powiedzieć o kukurydzy Arobase z Syngenty i H32 z Pioneera??

#418 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 22:26

Jaka odmianę wybrać?

solek01 A gdzie to takie ceny maja, na kosmosie ??? :lol: Drogo jak cholera.!

A gdzie mają taniej? bo w innym punkcie za nasiona MAS zaprawine
Mesurolem powiedział mi 400zł gdzie koszt zaprawy to 50zł worek.

#419 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 22:42

Jaka odmianę wybrać?

Ja dwa lata temu zrezygnowałem z Ravella na korzyść Laurinio KWSu. Siałem oba razem na jednym kawałku i plon Laurinia był o 05-1 T większy. Co do Ravella to ma moim zdaniem dwie wady, po pierwsze jak jest dojrzałe to zbyt słabo trzymają się kolby i po ruszeniu przystawką potrafią polecieć na bok. druga wada, moim zdaniem większa to, że Ravello bardzo lubią dziki. W tym roku na kawałku 3,5 ha miałem zasiane 1 porcję Ravello bo zostało mi nasion z ubiegłego roku i dalej Laurinio, dziki w 80% zniszczyły Ravello, a w Laurinio straty były ok. 10%. Poza tym Ravello nie toleruje gleby słabej, na V klasie po prostu nie będzie plonu, a zdarzają mi się pasy piątki na polu z czwórką, Laurinio da mniejszy plon na piątce ale da. Dla mnie wadą Laurinia jest tylko dużo większa ilość zielonej masy i wysokość roślin. Trudniej jest taką masę wymieszać z ziemią, a od huraganu ubezpieczam z wszystkich odmian tylko Laurinio.

No tu zgodzę się z kolegą, ravello za bardzo nie toleruje zanidbań, np złego odchwaszczania czy słabszego nawożenia, a glebą pewnie podobnie, choc nie miałem okazji jej sprawdzić na glebach słabych. U mnie dzików nie ma, na szczęście.

Co możecie powiedzieć o kukurydzy Arobase z Syngenty i H32 z Pioneera??

Z tego co się orientuje to chyba oba są z przeznaczeniem na alkohol. Arobase jest dość późną odmianą, nie wiem jak by się udałą na wschodzie. O odmianach pioneera za bardzo nie mam wiedzy, zbyt trudne nazwy tych odmian nawymyślali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share Mati171892

Mati171892

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 06:09

Jaka odmianę wybrać?

Słyszał ktoś o odmianie Tessali z Causade? bo w necie zero informacji
a tylko taką odmianę mają tam gdzie chce kupić nasiona.
Mam też propozycję cen nasiona które mnie interesują.

MAS 32.F - 315 brutto
MAS 22.R-315
Tessli- 304brutto
LG 30.240 300brutto
LG 32.32 -290brutto
LG 32.58 -308netto

myślicie że dobre ceny?

Ja bym ci polecił odmianę MAS 22 R . W tym roku ją siałem i jak na ten rok to całkiem nieżle dała w porównaniu do innych. W tym roku także ją zamówiłem i wyszła mnie po 320 zł i do tego trzeba doliczyć Mesurol tj. 45 zł do jednostki. Z tym że ja biorę pół na pół i mieszam. Może trochę drożej od cen podanych przez ciebie z tym że płatność na listopad 2014r .

Polecam także odmianę FISIXX 290 FAO z RAGT , oraz TIBERIO 235FAO