Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka odmianę wybrać?

1655 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Filipooo

Filipooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 20:19

Jaka odmianę wybrać? Ja planuje posiac na kiszonke SUBITO...a na ziarno AMBROSINI z KWS i 32.58 z LG.... Ma ktoś jakieś doświadczenia co do tych odmian?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka odmianę wybrać? Dzisiaj, 11:29
  •  

#22 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 09:40

Jaka odmianę wybrać?

Mam zamiar posiać luigi z firmy caussade ale nigdzie niemogę znależć informacji od rolników którzy ją siali .Odmiana dopiero 2 lub 3 lata w sprzedaży .Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto siał luigi albo inne odmiany tej firmy .

Ja miałem w tym roku luigi. Plon ok15 ton suchej z hektara, dodatkowo miny sąsiadów bezcenne :). W tym roku też będę siał luigi i dodatkowo jeszcze jedną odmiane również z coussade ale jeszcze nie wiem którą. ale luigi mogę szczerze polecić

#23 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 10:02

Jaka odmianę wybrać? Ja mam zamiar posiac kws odmiana ricardinio,miałem ją w tym roku i plon był ładny.
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share zuber

zuber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 20:49

Jaka odmianę wybrać? PawelWlkp wielkie dzięki za odpowiedz, mógłbyś powiędzieć kiedy ją siałeś i kiedy zbierałeś oraz jak wyszła z wilgotnością.

#25 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 23:10

Jaka odmianę wybrać?

PawelWlkp wielkie dzięki za odpowiedz, mógłbyś powiędzieć kiedy ją siałeś i kiedy zbierałeś oraz jak wyszła z wilgotnością.

Siałem chyba 26 kwietnia. Zbiór koło 20 pażdziernika. Wilgotność 28% po deszczu dzień prędzej. Bardzo wyszklone ziarno które prawie wcale nie nasiąka wodą z opadów i mgieł. Kolba średniej wielkości, ale za to cała w ziarnie, nawet czubek na okragło z obsadzonym ziarnem.

#26 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 21:15

Jaka odmianę wybrać? wszystko zależy od warunków glebowych i opadów ( brakło jednego deszczu )
ja też miałem luigi i nie do konca jestem zachwycony ale nażekać też nie bede
siew 23 kwietnia zbiór ok 25 września wilg 28-30 %plon ok 10t
na innym polu nerisa podjedzona przez dziki plon ok 9,4 wiec podobnie
u znajomego na polu obok falkone 9,5 t
a w tamtyn roku nerisa 13 t falkone podobnie 13,5
tak naprawdę dobór odmiany to tylko 5 % plonu najważniejszy jest deszcz i nawożenie

#27 Share zuber

zuber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 09:19

Jaka odmianę wybrać? Moim zdaniem dobór odmiany to podstawa ,bo jaki sens ma sianie odmian które nawet w warunkach poletek i innych doświadczeń nie plonują powyżej 12t .W mniej sprzyjającym roku dobra odmiana odda to co inne odmiany ale jeśli trafi się rok o właściwym przebiegu pogody to wtedy potencjał plonowania daje o sobie znać .

Koledzy Pandanus i PawelWlkp może warto porównać poziom nawożenia , klasę gleby i ochronę herbicydową .

#28 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 16:33

Jaka odmianę wybrać? Sieje zawsze na oborniku lub gnojowicy. Do tego ok 250 kg mocznika w ziemie przed siewem. W podsiewacz 200 kg lubofosu do rzepaku( do kukurydzy akurat się skonczył a ten miał całkiem zbliżony skład a nawet tańszy był) u mnie zawartość fosforu bardzo wysoka, potasu wysoka, jedynie magnezu średnia. Ph lekko kwaśny, zalecane wapnowanie które zamierzam zrobić wiosną lub za rok jesienią. Oprysk kilka dni po siewie doglebowo adengo o ile dobrze nazwę pamiętam. Dwa razy odrzywka, mikro i makro elementy, troche siarczanu i mocznika.A rok przypasował wyjątkowo dla kukurydzy. Miałem ponad 2 tony na ha więcej niż w ubiegłym też bardzo dobrym. Myśle że nawet te pół tony o których pisze kolega to jednak 300 zł więcej na hektarze. Na 10 mamy 3000, można na fajne wakacje pojechać z rodziną :)

#29 Share kruger2005

kruger2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 23:33

Jaka odmianę wybrać?

Mam zamiar posiać luigi z firmy caussade ale nigdzie niemogę znależć informacji od rolników którzy ją siali .Odmiana dopiero 2 lub 3 lata w sprzedaży .Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto siał luigi albo inne odmiany tej firmy .

Ja tej odmiany nie polecam. Mam swój siewnik i siałem znajomemu tą odmianę i plonowanie było słabe około 8 ton mokrej z ha. Ja przy podobnej agrotechnice i nawożeniu uzyskałem 15 t z ha, ziemia klasy 4b.Polecam LG

#30 Share zuber

zuber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 20:49

Jaka odmianę wybrać? Kolego Kruger2005 , troszkę mnie zmartwiłeś ale chyba jednak spróbuję . Ppodejrzewam że u znajomego doszło do jakiegoś fatalnego zbiegu niekorzystnych czynników bo o ile plon około 10- 11 t mokrej można uznać za średni to 8t to już tragedia .Ja mam zamiar spróbować z czystej chłopskiej ciekawości .A tak nawiasem mówiąc lg bardzo dobra firma .Siałeś może 32.58?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 10:25

Jaka odmianę wybrać? A co powiecie na temat kukurydzy firmy Maisadour?
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

#32 Share zuber

zuber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 11:16

Jaka odmianę wybrać? Osobiście nie siałem ale widziałem kilka odmian maisadoura na poletkach i muszę powiedzieć że nie odstawały od reszty .
W tym roku bardzo ładnie wyglądał mieszaniec ziarnowo-kiszonkowy mas 29 h. Maisadour prowadzi bardzo dużo doświadczeń polowych które pozwalają dobierać odmiany do konkretnego regionu .

#33 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 11:21

Jaka odmianę wybrać? posiada ktoś już cennik Euralis Saaten?

#34 Share kondzio1579

kondzio1579

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 09:32

Jaka odmianę wybrać? posiada ktoś z was cennik monsanto saaten union

#35 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 12:29

Jaka odmianę wybrać? Panowie mam zamiar w tym roku zasiać 4 hektary kukurydzy na ziarno, w czwartek tata jedzie za znajomym na jakieś spotkanie z pioneer'a i można będzie już zamówić i chciałbym się zapytać jakie odmiany polecacie ziemia klasy 4 b część pola wywieziony obornik i zaorana gorczyca która była poplonem po żniwach??
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#36 Share michal71096

michal71096

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Przedewszystkim rolnictwo

Napisany 26 grudzień 2012 - 21:30

Jaka odmianę wybrać? Koledzy ja słyszałe że jak się chce kupic kukurydze to trzeba już zamawiać ponieważ będzie brakować ale nie wiem czy to prawda czy plotka

#37 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 19:07

Jaka odmianę wybrać? No właśnie dzisiaj tata był i zamówił już 2 worki PR39F58 i 3 worki CLARICA. Zobaczy się za rok czy warte swojej ceny
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#38 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 23:46

Jaka odmianę wybrać? Również słyszałem wcześniej plotki o tym że ma być rzekomo kłopot z nasionami. I co niektórzy moi znajomi pozamawiali już. A ja ze swoich źródeł wiem że nasion jest pod dostatkiem. Więc nie ma co się martwić, takie jest moje zdanie :) Ja myślałem o jakichś pionierowskich odmianach. Typu P8589, P8000, P8100 lub P8400 z tych najbardziej pasowały by mi pierwsza i ostatnia. A jak będzie zobaczymy :) Ewentualnie jeszcze się rozejrzę w innych firmach :)

#39 Share daniel10

daniel10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 14:01

Jaka odmianę wybrać? p 8400 już podobno brakło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 22:38

Jaka odmianę wybrać?

p 8400 już podobno brakło

Dowiadywałeś się??? Kurcze no i nie wiem co tu robić czy dzwonić po nowym roku i się dopytywać czy jeszcze gdzieś zostało?? hmmm mi to się na prawdę nie chce wierzyć że brakuje.