Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka odmianę wybrać?

1655 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 21:43

Jaka odmianę wybrać? Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka odmianę wybrać? Dzisiaj, 22:51
  •  

#2 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 22:11

Jaka odmianę wybrać? Ja też mam poddane ponownej ocenie w lutym 2008. Zaraz sprawdzę z kiedy są.
EDIT
Moje są zaprawiane w marcu 2006
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#3 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 11:02

Jaka odmianę wybrać? @Kizo Ja mam 3232 też z 2006 roku , dlaczego pytasz boisz sie o jakość ????? pisze powtórnie sprawdzana w 2008r

@deer jakie siejesz odmiany z Limagrain ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 11:08

Jaka odmianę wybrać? Rok temu miałem mały problem z Aribus zeszło ok 70% a inne odmiany na tym samym polu siane tego samego dnia ponad 90%. To patrzę że w tym roku LG bazuje na "Ponownie oceniono..."

#5 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 11:13

Jaka odmianę wybrać? dobra odmiana ziarnowa to był 3226 potem lg zeszło na psy.

#6 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 11:22

Jaka odmianę wybrać?

Rok temu miałem mały problem z Aribus zeszło ok 70% a inne odmiany na tym samym polu siane tego samego dnia ponad 90%. To patrzę że w tym roku LG bazuje na "Ponownie oceniono..."

Ja  dość często sieje  na 2 rok jak mi zostanie  nasion  i nie widzę  gorszych wschodów  

mam  jeszcze 2265 i asped  i te chyba są  swiże  a z tamtego roku mi został CYRKON

#7 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 12:26

Jaka odmianę wybrać?

@Kizo Ja mam 3232 też z 2006 roku , dlaczego pytasz boisz sie o jakość ????? pisze powtórnie sprawdzana w 2008r

@deer jakie siejesz odmiany z Limagrain ??

Z Lg to 3215 i 3225, kiedyś 3226.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#8 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 22:52

Jaka odmianę wybrać? Miał ktoś może jakieś problemy z kukurydzą z firmy Limagrain tzn LG ?

#9 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 06 czerwiec 2008 - 22:51

Jaka odmianę wybrać? my mieliśmy 22.44 ocenianą ponownie :f
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#10 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 11:53

Jaka odmianę wybrać? I jak z jej wschodami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 15:04

Jaka odmianę wybrać? Jak wschody? To nie jest tak łatwo wytłumaczyć bo na jednym polu wzeszło pięknie a na drugim jakieś 80 % :)
A u Ciebie?
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#12 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 18:59

Jaka odmianę wybrać? już 3 rok nie kupuje nic z LG.... podstawowym warunkiem zakupu nasion najwyższej jakości za wg ich adekwatne ceny jest to że producenci muszą zagwarantować ich najwyższą jakość, czyli to że będą to nasiona świeże. Niestety LG nie spełnia tego warunku. Bo nawet jeśli mówią że tak jest to tylko po to by je sprzedać.
Jak zwykle Polska jest krajem 3-ego gatunku. Najwyższa jakość do krajów zachodnich a na wschód reszta co zostanie.

A potem jak nie problem z wschodami to z jakimiś dziwnymi chorobami bądź innymi bliżej niezidentyfikowanymi powodami dla których ta sama kukurydza pomiędzy sobą różni sie czasami diametralnie. Ostatnio już nawet potrafią mieszać starą z nową (otwieram paczke a tu normalnie dwukolorowe nasiona). Oczywiście to wszystko jak zwykle odbija sie na plonie a w dalszej kolejności na wyniku finansowym.

Nie po to płaci sie spore kwoty za materiał kwalifikowany, żeby dostawać takie "coś".

To tak jak iść do salonu żeby kupić nowy samochód a dostać 3 letni oczywiście z jakimś przebiegiem (np 40% swoich możliwości) żeby było sprawiedliwe porównanie. Bo ziarno z biegiem czasu traci coraz więcej swojej zdolności kiełkowania. I jeszcze ktos bedzie twierdził że ten samochód jest taki sam jak nowy.

Sianie kilku paczek z zeszłego roku jak coś zostało na własne ryzyko, to nie to samo jak sianie kilkuset czy kilu tysięcy niepewnych paczek.

W tym roku tak zakombinował Ract i u niektórych i jak zwykle u mnie wschody były kiepskie, po prostu sami pracują na swoją opinie. Takie numery robi sie tylko raz. To już jest pazerstwo jak sie chce zarobić na niepełnowartościowym materiale tyle samo co na nowym. A już bezczelnością jest nieinformowanie i kłamanie w żywe oczy o takim fakcie.

Jak już chcą sprzedawać takie coś. To niech piszą na paczce że są to nasiona stare i zdolność kiełkowania jest ograniczona. Wtedy każdy będzie brał świadomie na własne ryzyko takie nasiona. Tylko nie bardzo chce mi sie wierzyć że ktos sie skusi je kupić za taką samą cenę jak te świeże...

ale i tak najwiekszy problem tkwi w tym, że dla producentów nasion nie trudno jest przepakować do nowych paczek z nowymi etykietami te same nasiona tak żeby to ukryć....

#13 Share Krystian93r

Krystian93r

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 19:19

Jaka odmianę wybrać? A miał ktos oszukane worki? Bo u mnie np. jeden worek jest o pół większy od drógiego :angry: oczywiscie jest w nich za mało...też juz nie bierzemy LG na 100%

#14 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 09 czerwiec 2008 - 23:22

Jaka odmianę wybrać? Na razie nie będę za dużo pisał bo sprawa jest w toku jednak faktem jest że wschody są słabsze robiłem doświadczenia na tacce z 3 odmianami i ta 3215 wypadła słabo na 50 nasion 8 nie wzeszło, powtórzyłem doświadczenie z nasionami z drugiego worka i identyczny wynik więc jak by nie patrzeć raczej nie spełnia ona wymogów kwalifikowanego materiału siewnego.

#15 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 06:55

Jaka odmianę wybrać? U nas w tamtym roku było tak samo ale z nasionami innej firmy... Nasz sąsiad siał kukurydze może godzinę przed nami i po wschodach patrzy a tu co druga wzeszła!!!! No i nic on dzwoni to tej firmy i mówi co się stało a oni na to że im na swoich poletkach doświadczalnych wzeszło bardzo dobrze :/ No i niestety sąsiad musiał przesiewać ręcznie :)

#16 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 15 lipiec 2008 - 20:08

Jaka odmianę wybrać? Ja siałem przez 2 lata kukurydze LG Anjou 290/ Gracja i byłem z niej zadowolony. Jakość super, wschody też.

#17 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 21 październik 2012 - 17:51

Jaka odmianę wybrać? witam, myślę że warto podjąc już ten temat , co polecacie

#18 Share krzysiekQ

krzysiekQ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 18:47

Jaka odmianę wybrać? ja juz dzis zamowilem pionierowskie odmiany F-58 N-86 i P8589

#19 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:56

Jaka odmianę wybrać? Po ile kolego za 1jednostkę???
O to cennik KWS i Pionner
http://www.agro-nas....ioneer_2013.pdf
http://arendacharbie...ona/cennik.html

Edytowany przez tespis17, 06 grudzień 2012 - 21:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zuber

zuber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 10:06

Jaka odmianę wybrać? Mam zamiar posiać luigi z firmy caussade ale nigdzie niemogę znależć informacji od rolników którzy ją siali .Odmiana dopiero 2 lub 3 lata w sprzedaży .Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto siał luigi albo inne odmiany tej firmy .