Skocz do zawartości

Zdjęcie

PRASA JOHN DEERE 590

100 odpowiedzi na ten temat

#61 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:45

PRASA JOHN DEERE 590 Witam, jak w waszych prasach podłączony jest zawór? które porty są do siłowników? Jeśli ktoś by mógł to proszę o zrobienie zdjęcia tylnej części zaworu. i na którym przewodzie do ciągnika jest ten zaworek ograniczający ciśnienie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PRASA JOHN DEERE 590 Dzisiaj, 09:04
  •  

#62 Share arekpl3

arekpl3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 08:46

PRASA JOHN DEERE 590 Prośba do użytkowników pras 580 590 z rotorem. Jak macie ustawiony nóż czyszczący na tym wałku, ile mm od listew na wałku?

Załączone pliki

Edytowany przez arekpl3, 01 sierpień 2014 - 08:47.

#63 Share jakub372

jakub372

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 październik 2014 - 12:48

PRASA JOHN DEERE 590

Witam, posiadam prasę jd 590 częstym problemem są pękające pasy, czym może to być spowodowane?? jak w tych prasach ustawia się docisk bel?

#64 Share AndrzejMikulewicz

AndrzejMikulewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 10 listopad 2014 - 17:26

PRASA JOHN DEERE 590 Witam. Mineło sporo czasu od założenia tematu wśród nas jest wielu nowych użytkowników pras John Deere. Myślę nad kupnem jd 580/590 powiedzcie czy to nadal dobry pomysł a może jest inna prasa warta uwagi. Prasowala by około 600 bel rocznie sianokiszoki slomy i pracowała z u-1014.

Andree94444

#65 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 08 luty 2015 - 11:49

PRASA JOHN DEERE 590

Witam, posiadam prasę jd 590 częstym problemem są pękające pasy, czym może to być spowodowane?? jak w tych prasach ustawia się docisk bel?

Docisk bel ustawia sięz przodu tu gdzie est ta półka na zapasową siatkę, tam otwierasz i jest taki zawór, jak go wkręcisz to maks dobija jak wykręcasz to słabiej. A pękaja ci na spinkach czy jak ? 

#66 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 27 maj 2015 - 20:05

PRASA JOHN DEERE 590

mam problem z owijaniem siatką, nie naciąga siatki, nie ma chęci jej wciągać a jak wciągnie to widac na belu taką kępe siatki i nie ma regularnej ilości owinięć, co może jej dolegac?

#67 Share flox

flox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 maj 2015 - 21:25

PRASA JOHN DEERE 590

DZIEŃ DOBRY SORKI PANOWIE MAM PROBLEM Z JD Z SIATKĄ PRZY PRASOWANIU POBIERA SIADKĘ RAZEM Z MATERIAŁEM OD POCZĄDKU MRUGA KONTROLKA OTWAREJ KLAPY I BATERJA JAK BY KTOŚ PODPOWIEDZIAŁ BUL BYM WDZIECZNY POZDRAWIAM

#68 Share AndrzejMikulewicz

AndrzejMikulewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 13:44

PRASA JOHN DEERE 590

czyściłeś wszystkie styki może coś zaśniedziało częsta przyczyna a co do siatki to dobrze Ci ją odcina ? Może nie docina do  końca zostaje dłuższy kawałek i łapie materiał.

Andree94444

#69 Share niutekTM140

niutekTM140

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Jestem z KPK Kumurun Team

Napisany 01 czerwiec 2015 - 20:17

PRASA JOHN DEERE 590

mam problem a mianowicie gdy włączam sterownik w pierwszym momencie wyskakuje mi symbol "575C". zaraz póżniej powinienem widziec rozmiar komory tzn jaka jest obecna średnica a poprostu tego nie widac. problem tez jest z ustawieniem ilośći obinięć siatki i czy ewentualnie sznurka i w przypadku sznurka gęstość owinięcia beli. wyjeżdzając z domu wyło wszystko dobrze a po zrobieniu 3 balotów pojawił się właśnie ten problem. prasa JD 590 z rotorem.

z góry dzięki za pomoc

#70 Share krzysztof898

krzysztof898

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 21:44

PRASA JOHN DEERE 590

Sprawdź krańcówki i czujniki później ogólny stan kabli w instalacji, masz na siatkę czy sznurek?

Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share piecka

piecka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 15:45

PRASA JOHN DEERE 590

Witam kupiłem prase john deere 590 i nie wiem jak podlaczyc komputer do ciągnika. dzięki  za odpowiedzi.

Jestem tu nowy wiec za gapy sory

#72 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 19:52

PRASA JOHN DEERE 590

Witam spodobała mi się prasaJohn Deere  590 , obecnie mam walcówke i ciągne ją ciągnikiem 73km i niestety ma co robić przy niej , czy te prasy 590 lekko chodzą ? czy   są opcje z rotorami i bez ? , czy mają one zamki na komorze ? czy wszytskie mają komputer :)?

#73 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 22:06

PRASA JOHN DEERE 590

A nas jeden ciągnie 550 ursusem c-360 i idzie dobrze a nawet sianokiszonke robi więc nie będziesz miał problemów, zmiennokomorowe idą lżej niż stałe. Prasy są z rotorami albo z podajnikiem widłowym, maja haki, 590 ma jako taki komputer na którym ustawiasz wielkość beli itd. Ja stałem przed dylematem jd 590 rok temu ale decyzja padła na Varianta i chyba był to lepszy wybór widząc w żniwa jak 590 nie radziła sobie z mocno posiekaną słomą

#74 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 19:19

PRASA JOHN DEERE 590

A nas jeden ciągnie 550 ursusem c-360 i idzie dobrze a nawet sianokiszonke robi więc nie będziesz miał problemów, zmiennokomorowe idą lżej niż stałe. Prasy są z rotorami albo z podajnikiem widłowym, maja haki, 590 ma jako taki komputer na którym ustawiasz wielkość beli itd. Ja stałem przed dylematem jd 590 rok temu ale decyzja padła na Varianta i chyba był to lepszy wybór widząc w żniwa jak 590 nie radziła sobie z mocno posiekaną słomą

A ten komputer jest potrzebny wogule czy nie musi go być wcale :) i co jak sie zjebi* :D ? ja słomy nie prasuje jak już coś to niedużo :) A jak ocenić pasy przy zakupie takiej prasy , jak ma już te złączki na pasach to chyba już nie dobrze :)?  jaki koszt takiego pasa :)?

#75 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 19:32

PRASA JOHN DEERE 590

Jak jest komputer to musi być bo ustawiasz na nim wszystkie parametry. Jak się zj**... to się naprawia :) Po pasach widać czy są zjechane mocno czy nie, jak są złączki to wcale nie jest źle, byle były dobre i nie było ich dużo albo co metr np. Ceny pasów są różne

#76 Share przemeko_p

przemeko_p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 luty 2016 - 15:18

PRASA JOHN DEERE 590

Witam

Posiadam John Deere 590 siatka sznurek. Mam problem ze zbijaniem beli. Wymieniłem uszczelniacze siłowników zgniotu, oraz zawór regulacji gęstości beli na nowy. Robię bele o średnicy 160 waga okolo 300kg do 350. Nie są one zbite jak należy. Prasuję tylko słomę. Czy podpowie mi ktoś jaki może być powód słabego zbijania beli?

Pozdrawiam.

#77 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 25 luty 2016 - 15:48

PRASA JOHN DEERE 590

Umiesz programować sterownik? Jaką średnicę rdzenia ustawiasz?

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#78 Share przemeko_p

przemeko_p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 luty 2016 - 19:43

PRASA JOHN DEERE 590

Nie ustawiam w ogóle funkcji miękkiego rdzenia. Tonie jest wina sterownika na pewno..

#79 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 25 luty 2016 - 22:04

PRASA JOHN DEERE 590

Powiedz w takim razie jak zachowuje się ciśnieniomierz? Po jakim czasie od rozpoczęcia prasowania wzrasta ciśnienie do nastawionego na rozdzielaczu prasy? Jakie ciśnienie ustawiasz?

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 13:42

PRASA JOHN DEERE 590 Koledzy a jak z zaczynaniem bel w suchej i krótkiej slomie w tej prasie?
Chodzi mi też w porównaniu z innymi prasami.