Skocz do zawartości

Zdjęcie

PRASA JOHN DEERE 590

100 odpowiedzi na ten temat

#21 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 01 marzec 2012 - 14:03

PRASA JOHN DEERE 590 Jaka jest różnica pomiędzy JD 590 a JD 580 i co sadzicie o Jd 580 rotor noże siatka jak się takie prasy sprawują ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PRASA JOHN DEERE 590 Dzisiaj, 22:10
  •  

#22 Share Przemo98

Przemo98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 kwiecień 2012 - 15:26

PRASA JOHN DEERE 590 @atomik w jakiej miejscowosci ogladąleś tą 580 z 99r ?

#23 Share borek1234

borek1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 16:15

PRASA JOHN DEERE 590 witam panowie mam problem JD 590 nie chce automatycznie odcinac siatki. czy ktos jest w stanie mi podpowiedziec???

#24 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 19:30

PRASA JOHN DEERE 590 pisz na PW... postaram Ci się pomóc.
Na początek napisz jak wygląda proces owijania. po puszczeniu siatki z automatu co się dzieje dalej
Wiesz jak Sprawdzic w Service Mode działanie siłownika do siatki, ile owinieć siatką, stan noża

Edit
Jeszcze napisz jaki masz sterownik
Mam JD od tego sezonu, ale chaiłem się zapoznać z działaniem aby nie mieć wpadek w sezonie

Edytowany przez emtecc, 30 czerwiec 2012 - 19:52.

#25 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 18:28

PRASA JOHN DEERE 590 Mam problem ze swoja JD 590. Konkretnie chodzi o regulacje wielkości snopka. Dajmy na to , ustawię wielkość snopka na 105 cm, to wychodzi 120 cm, i przez coautomatycznie tworzy się problem z owijaniem siatką, bo komputer daje siatki na 105, i przy ustawieniu 5 owinięc, wychodzi około 3,5. Orientuje się ktoś gdzie mozna to uregulować i w jaki sposób?

#26 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 21:41

PRASA JOHN DEERE 590 Po lewej stronie prasy jest potencjometr który można ustawić.

#27 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 13:53

PRASA JOHN DEERE 590 a jeszcze takie pytanie, jest możliwe zacięcie sie aparatu od siatki ? w sensie czy może dawać nie zależnie od wielkości snopka np 20 metrów siatki?

#28 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 21:56

PRASA JOHN DEERE 590 Czy wy też macie problem z prasowaniem słomy z jęczmienia bardzo suchej i kruchej, bo u czasami się zdarzy że sznurek spadnie z balota z prawej albo z lewej strony i balot się rozwala a zakładki ustawione są na 22, jak ustawię na więcej to przy krawędziach się rozłazi słoma, a i przy wyrzuceniu balota przez prasę sznurek się roztwija.

#29 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 21:41

PRASA JOHN DEERE 590 Dziś ( po 1700 belkach) w mojej 590 nagle przestało odcinać siatkę. Od samego początku miałem pewien problem z zasilaniem, bo podczas podawania siatki i odcinania jej zapalała sie dioda akumulatora na monitorze. Kupiliśmy nowy akumulator i problem nadal podobnie wyglądał, jednak w pracy to nei przeszkadzało. po tym problemie ciahnik od razu pod prostownik jednak to nic nie pomogło.Proces owijania sie rozpoczyna, jednak nóż wraz z hamulcem nie opada przez co siatka ciągle idzie. Gdzie można szukać przyczyny?

#30 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 15 sierpień 2012 - 14:01

PRASA JOHN DEERE 590 Wyjaśni mi ktoś jakie są różnice między serią pras JD 580 a 582?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share fento

fento

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 21:17

PRASA JOHN DEERE 590

Dziś ( po 1700 belkach) w mojej 590 nagle przestało odcinać siatkę. Od samego początku miałem pewien problem z zasilaniem, bo podczas podawania siatki i odcinania jej zapalała sie dioda akumulatora na monitorze. Kupiliśmy nowy akumulator i problem nadal podobnie wyglądał, jednak w pracy to nei przeszkadzało. po tym problemie ciahnik od razu pod prostownik jednak to nic nie pomogło.Proces owijania sie rozpoczyna, jednak nóż wraz z hamulcem nie opada przez co siatka ciągle idzie. Gdzie można szukać przyczyny?

Wymień kabel którym jest doprowadzony prąd do gniazdka od sterownika na grubszy i problem powinien zniknąć. Piszesz że od początku zapalała się dioda akumulatora więc obecny kabel mógł się już przegrzać i słabo przewodzi prąd a żeby proces owijania przebiegał jak należy musi być odpowiedni przekrój kabla.

#32 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 06:30

PRASA JOHN DEERE 590 Jednak okazało się że przyczyna leżała gdzie indziej. w tym tłoczku co jest wysuwany przes silniczek elektryczny, skruszała jedna z podkładek i opiłek ustawił się tak, że silniczek nie mógł pociągnąć tłoka:)

#33 Share slawek4711

slawek4711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 luty 2013 - 00:55

PRASA JOHN DEERE 590 witam pierwszy raz na forum wiec prosze o wyrozumialosc;p
interesuje mnie kupno prasy jd590, ceny zaczynaja sie od 20000 zł jakie sa wady i zalety, jaka jest przepustowosc maszyny z rotorem i bez, czy nie wystepuje problem zapychania sie podbieracza (np. przy slomie), na co zwrocic uwage przy zakupie, ceny i dostepnosc czesci zamiennych, dodam ze mialby to ciagnac u- 1614 prosze o ogolna charakterystyke maszyny pzdr.

Połączone

Edytowany przez razor275, 07 luty 2013 - 10:02.

#34 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 07 luty 2013 - 09:39

PRASA JOHN DEERE 590 ok to ja się wypowiem. kupić taki model prasy w dobrym wydaniu to tak jak znaleźć kopciuszka po pantoflu, dlaczego tak jest ? ano dlatego że 590 to model z zachodnich kołchozów tam prasy nikt nie kupuje by robić nią 50 czy 500 belek rocznie tylko robi ich grube tysiące. Ja szukałem prasy nie zniszczonej ponad rok grubo tak jak Ty ale napewno nie 20 a ponad 30 tysięcy minimum trzeba liczyć. Ja trafiłem na model 582 z 2002 roku 27 tys. bel zrobione zapłaciłem od handlarza 42 koła. Prasa ma rotor i noże oraz siatkępodbieracz 2 m, na szerokich kapciach nie ma centralnego sterowania i co najważniejsze odrzutnika bel(pochylni którą musze dorobić). Dobra prasa stoi kilka dni maksymalnie a tam gdzie się dużo ludzi przewija nawet na lawecie nieraz jest sprzedana. Zapotrzebowanie na moc bardzo małe, prasa nie wymaga dużej mocy ciągnika, jedynie co np. to im większa moc tym szybciej można prasować bo moja prasa waży 3 tony a 590 nieco więcej. Bez rotora a właściwie to noży bo rotor mocy nie zabiera i chodzi cały czas to wystarczy ciagnik o mocy 60 KM. Ja ciągam jd6210 90 KM i co prawda z nożami jeszcze nie pracowałem ale pierwszy pokos będę ciął. 100 KM to jest maksymalnie co potrzeba. Blea 60-155 cm zupełnie wystarczy. Siatka cover edge kupuję tą co zawija boki minimalnie droższa ale naprawdę warto. Co do przepustowości nic się nie zapycha prasa ma niewyobrażalną wcześniej dla mnie przepustowość nie zwalniam nawet zbytnio na kupach slomy po zatrzymaniu kombajnu łyka jak smok. Prasowałem słomę do 15 km/h bo tyle dymał mój ciągnik no i wazne jest to czy jest równe pole. Znajomy ciaga 6430 to słomę prasuje 20 km/h. Uwagę należy zwracać przedwszytskim na
- stan pasów (ilość spinek świadczy o przejściach pasów). dodatkowo jak się przyjzysz na pas i jego ząbki to powinny być 3 schodki na nich (progi) pierwszy próg zuzywa się po 30-35 tysiącach bel z tego co mówił serwisant to już o czymś świadczy.
- najlepiej jakby prasa była nie umyta co graniczy z cudem - ja swoją widzialem nie picowaną i widać wycieki ewntuane.
- stan zębatek i łańcuchów. zębatki często są tak wypracowane że ząbki są jak szpilki cienkie i ostre, łańcuchu powyciagane i nie ma już możliwości i brak jest mozliwości podciganiecia bo skończył się napinacz
- łozyska są 6kątne i często jak złapiesz za koło lub wałek można wyczuć luz
- przewody hydrauliczne czy nie są popekane nie ciekną
- czy nie była przerwana wiązka od komputera, czy nie jest sztukowana
- prasa po włączeniu powinna chodzić cichutko bez zgrzytów, piszczenia, szumów i stuków
- stan podnieracza i palców.
- wejdź wysoko na prasę i zobacz czy nie był gdzieś od góry spawana przedewszytskim na wieszakach komory (zawiasach)
- otwórz komorę zobacz czy nie ma nigdze obtarć np. siłownika o bok prasy - czasem trafiają się krzywe komory co może być najgorsze w tym wszytskim (leca łozyska, belka robiona ze stożka itd. same porblemy, zdarza się to jak urwie się mocowanie silownik akomory)
- po podłączeniu do ciągnika sprawdź liczbę bel ile zrobiła w życiu, na komputerze jest taki przycisk z cyframi 123 jak go klikniesz 5 razy to ostatnia liczba co na wyświetlaczu wyskoczy to suma wszytskich jej bel, przewaznie powyżej 30 000 bel prasy juz są bardzo znisczone w zaleźności jeszcze jak kto dbał i jeździł

napisałem co z grubsza, wszytskiego nie prześwietlisz najwazniejsze po wizulanym oglądzie jak już wstępnie się podoba przed kupnem podłączyć pod ciągnik i pod kompa, włączyć WOM i sprawdzić komputer. Czasem wyskakują kody błędów jak są jakieś styczniki zanieczysczone, nie ma na nich przejścia od brudu lub są źle wyregulowane.
ja w swojej prasie regulowałem dwa i jeden czyściłem bo miałem pełno błędow i piszczał sterownik co chwilę ale teraz już jest ok. dziś jak poprasowałem kilkaset bel wiem na co zwrócić uwagę w tej biżuterii i wiem o co w tym wszytskim biega bo jak sam się musiałem nauczyć to najpierw jeździłem w pole z książką.
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#35 Share slawek4711

slawek4711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 luty 2013 - 22:52

PRASA JOHN DEERE 590 dzieki za informacje dzisiaj ogladałem 2 sztuki jedna za 32... bez rotora (warta uwagi) a druga z rotorem i ta przeszła już duzo w swoim życiu.... jedno sie potwierdza za dobre trzeba zapłacić;p, pozostaje szukać do sezonu jeszcze troche;)

#36 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 07 luty 2013 - 23:31

PRASA JOHN DEERE 590 za darmo to można tylko w papę dostać, za 590 obecnie grubo ponad 30 trzeba szykować
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#37 Share Ramzes1987x

Ramzes1987x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 07 luty 2013 - 23:57

PRASA JOHN DEERE 590 Witam chciałbym tak z ciekawości zapytać bo słyszałem że Poznaniacy w moich okolicach którzy mają łąki od agencji mieli jakąś JD pasową i ponoć nie mogli ustawić wysokości snopka tylko raz robiło mały a raz duży i żeby to wyregulować to by musieli dokupić jakiś sterownik czy komputer za 7tyś do tej prasy możliwe takie coś?

#38 Share Adam8550

Adam8550

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 08 luty 2013 - 00:31

PRASA JOHN DEERE 590 takie pytanie do znawców: szaro-siwy nalot na pasach o czym świadczy? Już w kilku prasach to widzialem.

#39 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 08 luty 2013 - 08:55

PRASA JOHN DEERE 590

dzieki za informacje dzisiaj ogladałem 2 sztuki jedna za 32... bez rotora (warta uwagi) a druga z rotorem i ta przeszła już duzo w swoim życiu.... jedno sie potwierdza za dobre trzeba zapłacić;p, pozostaje szukać do sezonu jeszcze troche;)

Ale warto szukać tej prasy :) U mnie po pierwszym sezonie, 2000 bel 175 cm średnicy zrobiła. Zgniot bardzo dobry, każda belka ważyła u mnie 400 kg średnio, ale zdarzały się i okazy po 450 kg. Powiem Ci tak, nie patrz zbytnio na rok produkcji, ja też szukałem jakiejś 200X rok, a tu się trafiła z 1996 roku, od jakiegoś małego gospodarza, 8 tysięcy bel miała zrobione tylko. Z początku nie wierzyłem, ale jak popatrzyłem na inne prasy które mają po 30 tys to stwierdziłem że ta moja to realny stan. Ja mam bez rotora, chociaż troszkę żałuje. W słomie musisz powoli ruszać, idopiero jak się belka zacznie kręcić to możesz gaz do dechy, a z rotorem nie ma takich problemów :) Zapotrzebowanie na moc na prawde małe, u mnie lata z nią 100 KM , to nie czuje, a wcześniej jak miałem rollant 66 to potrafiła go zadusić. Od kupna włożyłem w nią jakieś 300 zł, bo wymieniłem dwa łożyska, niby jedno było walniete ale dla świetego spokoju drugie też wymieniłem , i kilka palcy do podbieracza wymieniłem :) Ogólnie prasa godna polecenia, wątpie żebym kupił kiedyś prasę innej marki niż John Deere :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 08 luty 2013 - 08:57

PRASA JOHN DEERE 590

Witam chciałbym tak z ciekawości zapytać bo słyszałem że Poznaniacy w moich okolicach którzy mają łąki od agencji mieli jakąś JD pasową i ponoć nie mogli ustawić wysokości snopka tylko raz robiło mały a raz duży i żeby to wyregulować to by musieli dokupić jakiś sterownik czy komputer za 7tyś do tej prasy możliwe takie coś?

albo z nich tacy znawcy albo najlepiej nakupić najdroższych części i potem gadać że prasa do bani. zazwyczaj w takiej sytuacji na sterowniku wyskakuje kod błędu ale bez kodu mogę teraz powiedzieć że jest to wina prawdopodobnie regulacji potencjometru od wielkości beli lub jest on uszkodzony i tyle w temacie. taką regulację przeporwadzi każdy według książki obsługi tam jest opisane co i jak postępować.
szary nalot o niczym nie świadczy może być od słońca i wody wyglaknięte jak stoją prasy pod chmurką, w ostateczności talk