Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas tucano 320 czy new holland tc 5070

43 odpowiedzi na ten temat

#41 Share grzegorz-w

grzegorz-w

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 31 maj 2016 - 23:53

NH TC5 jest wydajniejszy ok 10-20% od tukano320. W NH bęben duży z 8 cepami, Rotoseparator robią robotę lepszą. W moich stronach jest więcej NH i wszyscy je sobie chwalą w zbożu czy w kukurydzy. Kolega ma 320 tukano i miał kilka usterek których się nie spodziewał. Dla mnie claas jest przereklamowany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas tucano 320 czy new holland tc 5070 Dzisiaj, 03:28
  •  

#42 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 06:50

Jakie to niespodziewane usterki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#43 Share MASZLAND

MASZLAND

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, modelarstwo lotnicze,

Napisany 26 lipiec 2016 - 14:12

Tak czytam i czytam te wypowiedzi i można stwierdzić że każda swój ogonek chwali. Każdy pewnie ma pewne racje co do maszyn ale nie rozumiem jednego dlaczego niektórzy tacy zajadli są na CLAAS-a że przereklamowany a mam pytanie gdzie go tak reklamują a czy nie jest to wynikiem lat pracy tych maszyn w polach itd. Usterki się zdarzają no cóż maszyny robią tylko ludzie zresztą promy kosmiczne przez błędy techniczne też się rozbijały a jaka tam jest kontrola procesu produkcji!!

Co do wydajności to z tamtego roku opinia właściciela TC 5.70 z rotoseparatorem że żałuje że się namówił na ten separator a wiadomo żniwa upalne wszystko suche jak pieprz i separator dodatkowo rozdrabniał słomę co powodowało  duże obciążenie sit i trudności w czyszczeniu taka uwaga użytkownika no i wytrząsacze są wtedy krótsze. Dodatkowo przy zakupie dokładnie nie zapytał że rotoseparator nie jest prędkościowo zsynchronizowany z bębnem głównym ma dwie prędkości, osobiście nie wiem czy tak jest to pytanie do użytkowników.

Wydajność TUCANO 320 to zdaniem moich kolegów spokojnie 10 ton da się dojść do prawie 12 ale w optymalnych warunkach co doświadczeni kombajniści wiedzą co to znaczy.

Spokojnych żniw dla wszystkich użytkowników kombajnów bez znaczenia której marki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 21:21

Z mojego doświadczenia tucano 320 w jęczmieniu jarym ok 8t/h do max ok 15t/h w dobrej pszenicy.