zetor7341turbo

claas tucano 320 czy new holland tc 5070

Polecane posty

Arek    218

Możesz podać jakie konkretnie spalanie wyszło na h czy na ha ?

Przez całe żniwa dokładnie notowałem każde tankowanie i ilość zrobionych ha i h więc też dokładnie mogę wyliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj teraz to nie podam bo już nie pamiętam 2 lata temu to było. Ale było skoszone taka sama szerokość prostokątnego pola i do clasa weszło więcej paliwa na koniec, a oba przy starcie były pod korek zatankowane. Tylko odstęp koszeniu to 2 tyg, więc chyba ciśnienie powietrza czy tam nawet wilgotność gleby i słomy aż takiego wpływu na to nie miały.

 

[galleryimg=522126]?st=10#commentsStart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Kiedyś na szkoleniu w hn rozmawiałem z chłopakiem, który kupował cxa mówił, że miał w540 na testach i spalanie mu wychodziło coś koło 30l/h.

Więc jak widać co osoba/konkretny model maszyny to inne spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na h w moim W540 to jeszcze nie sprawdzałem faktycznie z nalewaniem do pełna, ale komp pokazuje nawet do 50l/h A tak to przeważnie 40 - 45 l/h i w tym robi 2,5ha/h

 

Na teście JD i tucana 2 lata temu nie skupiałem się na wyświetlaczach tylko na pełnym baku. Class to wymyślił bo przyjechał z pełnym bakiem i kazał sobie sprawdzić, dlatego jak JD za 2 tyg później przyjechał na testy i nie miał pełnego baku to przed rozpoczęciem testu specjalnie lataliśmy do CPN z bańkami aby był pełny bak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stannis    0

Słabo sprecyzowałeś pytanie, czy ma być nowy czy używany i która wersja. Nie produkują już tc 5070 to było stare oznaczenie teraz jest tc5 80. Claas też ma być nowa wersja co wygląda jak mały lexion czy stary tucano?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

nh jest jeszcze na plus bo jest polski i dajemy miejsca pracy polakom ursus juz zatrudnia ponad 800 osób i znowu zatrudnił 52 osoby jak polak bedzie bogatszy to i więcej rolnik produktów sprzeda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

NH jest tak samo polski jak Opel.

Pracownicy fabryki kokosów nie mają a maszyna kosztuje tyle samo co wyprodukowana na zachodzie za dużo wyższe pensje.

Czyli maszyna zbudowana tanią siłą robocza daje większy zysk koncernowi a nie obniżenie ceny finalnego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

arek masz racię ale wiesz sam ze jak by upadł bizon to fabrykę by juz rozkradli i ludzie by poszły do domu na bezrobocie a tam ile ludzi dostało pracę na ursusa tez był kupiec tylko związki zawodowe nie mieli interesu i się nie zgodzili u nas wiele firm upadło przez związki zawodowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

nh jest jeszcze na plus bo jest polski i dajemy miejsca pracy polakom ursus juz zatrudnia ponad 800 osób i znowu zatrudnił 52 osoby jak polak bedzie bogatszy to i więcej rolnik produktów sprzeda 

 

Niech polak najpierw zrobi porządnie to potem pogadamy. Jak można brać takie coś pod uwagę przy kupnie jak praca polakowi? SZOK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

co kombajny są kiepskie nh sprzedaje najwiecej kombajnów w polsce myslisz ze zachodni są lepsze claas tak samo się psuje 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

HN sprzedaje najwięcej kombajnów czy ciągników bo ma najlepszą cenę. Nikt inny nie oferuje tak wiele za tak niewiele.

 

 

arek masz racię ale wiesz sam ze jak by upadł bizon to fabrykę by juz rozkradli i ludzie by poszły do domu na bezrobocie a tam ile ludzi dostało pracę na ursusa tez był kupiec tylko związki zawodowe nie mieli interesu i się nie zgodzili u nas wiele firm upadło przez związki zawodowe 

 

W pełni się zgadzam ale mogli by chociaż najmniejszym modelem zachować polską markę. To samo było ze starem jak przejmował ich man.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

co kombajny są kiepskie nh sprzedaje najwiecej kombajnów w polsce myslisz ze zachodni są lepsze claas tak samo się psuje 

 

Nie wiem czy kiepskie czy nie bo nie posiadam ani ciągnika ani kombajnu.

Wspomniałeś o ursusie, a to raczej pod złom podchodzi, względem zachodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

pierwszy model tc miał nazwe bizon ale zaraz było po nazwie i został nh to są bogate koncerny my z nimi nie mamy szans bytu ja teraz widzę ze duze firmy kupują fabryki z różnych państw i robią sie duże koncerny a te małe likwidują renówkę w franci kupił claas i renówki juz niema nie został przy marce renault widzę ze kombajny lawerda są produkowane jako fendt i massey ferguson był taki mały kombajn sampo teraz robi go john deer i rozsiewacze kuchn jest pod nazwą rauch pottinger tez kupił firmę co robiła pługi nie pamiętam nazwy i teraz nazywa się ta firma pottinger taki mamy czasy kiedyś unas był ursus zetor i mtz i polski sprzet i było dobrze kazdy robił czym miał a teraz jak sąsiad kupi nh ti ja muszę mieć droszy john deer a nstępny jak oni maą taki to ja fenda i banki z dilerami najwięcej zarabiają i sie smieją a rolnicy pracują nazekają i kredyty spłaczją bo ursus za 150000zł to nie bo nazwa kiepska a kupi za 300000zł zachodni i puzniej TOMEK90 pisze ze polak wszystko robi zle i polskiego niema co kupować bo to szajs ja jestem ciekawy czy tomek90 pracuje w polsce i czy robi taki szajc i nikomu by nie polecał tego co on produkuje i sprzedaj ciekawe z czego by zył


Nie wiem czy kiepskie czy nie bo nie posiadam ani ciągnika ani kombajnu.

Wspomniałeś o ursusie, a to raczej pod złom podchodzi, względem zachodu. 

tomek czemu myślisz ze ursus podchodzi pod złom myslisz ze zachodni jest taki dobre np zetor nh jd i inne firmy teraz wszystko produkują na sztukę ja mam 2 zachodnie ciągniki i tez mtslałem zachodni jaki to cudo ale jak kupiłem to wykonanie nie jest az taki ursusa jeszcze niebyło jak kupowałem mały ciągnik teraz napewno bym wziął ursusa niz zachodni zachodni są tylko dobre ceny jak kupujesz części to niewiedza ile brać filtry do paliwa stary ursus kupisz za 10łzł ado tedo 100zł filt oleju za 20 zł a zachodni 150 i 1 przegląd wychodzi 1500zł tona pszenicy 600zł i 3tont trzeba sprzedać na przegląd przyjedzie 2 serwisantów liczą po 120zł godzinę pokrecą sie 2 godziny i z dojazdem za robotę 400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz-w    0

NH TC5 jest wydajniejszy ok 10-20% od tukano320. W NH bęben duży z 8 cepami, Rotoseparator robią robotę lepszą. W moich stronach jest więcej NH i wszyscy je sobie chwalą w zbożu czy w kukurydzy. Kolega ma 320 tukano i miał kilka usterek których się nie spodziewał. Dla mnie claas jest przereklamowany.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

Tak czytam i czytam te wypowiedzi i można stwierdzić że każda swój ogonek chwali. Każdy pewnie ma pewne racje co do maszyn ale nie rozumiem jednego dlaczego niektórzy tacy zajadli są na CLAAS-a że przereklamowany a mam pytanie gdzie go tak reklamują a czy nie jest to wynikiem lat pracy tych maszyn w polach itd. Usterki się zdarzają no cóż maszyny robią tylko ludzie zresztą promy kosmiczne przez błędy techniczne też się rozbijały a jaka tam jest kontrola procesu produkcji!!

Co do wydajności to z tamtego roku opinia właściciela TC 5.70 z rotoseparatorem że żałuje że się namówił na ten separator a wiadomo żniwa upalne wszystko suche jak pieprz i separator dodatkowo rozdrabniał słomę co powodowało  duże obciążenie sit i trudności w czyszczeniu taka uwaga użytkownika no i wytrząsacze są wtedy krótsze. Dodatkowo przy zakupie dokładnie nie zapytał że rotoseparator nie jest prędkościowo zsynchronizowany z bębnem głównym ma dwie prędkości, osobiście nie wiem czy tak jest to pytanie do użytkowników.

Wydajność TUCANO 320 to zdaniem moich kolegów spokojnie 10 ton da się dojść do prawie 12 ale w optymalnych warunkach co doświadczeni kombajniści wiedzą co to znaczy.

Spokojnych żniw dla wszystkich użytkowników kombajnów bez znaczenia której marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Z mojego doświadczenia tucano 320 w jęczmieniu jarym ok 8t/h do max ok 15t/h w dobrej pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

W NH TC rotoseparator można kupić lub nie, jak się kupi to klepisko pod nim można popuścić. Widuję NH TC5.70, TC5.80 u innych i nikogo nie zadowolonego nie znam. Każdy chwali za więc kombajn udany.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cris10
      Hej. Mam do kupna Tucano 430, według katalogów wcale nie jest jakiś dużo większy niż mój obecny Dominator 88SL maxi. Chciałbym zapytać użytkownikow o wydajność takiego kombajnu. Mniej więcej o spalanie. I na co zwrócić uwagę? Wydaje mi się że dla niego 1.5ha/h to max. Możecie podzielic opinia na jego temat?
    • Przez aprochota
      witam przymierzam się do zakupu kombajnu na 80 ha do tej pory męcze to dominatorem 85 ale taki rok jak ten pokazuje że sprzęt musi być wydajny bo mało okienek pogodowych. myślę nad dominator 108.118 mega 204 .208.2018. kwota do 200 tys. oczywiście są to lata 90 ale tylko na to mnie stać 208 i 218 to już konkretne maszyny ale będą też bardziej wypracowane moje pytanie co byście polecili żeby nie było za dużo elektryki czy w wszystkich jest podobnie? co w nich najczesciej wysiada? a może ktoś ma do sprzedania to proszę pisać jestem z opolskiego
    • Przez Mateooo92
      Witam,
      Potrzebuje porady odnosnie kombajnu claas tucano 320 a mianowicie mam zamiar kupic kombajn z 2009 roku z hederem c600 i powiedzcie mi czy ten heder będzie pasowal do tego modelu kombajnu czy jednak będzie za szeroki i jeszcze jedno pytanie jaka jest długość rury wysypowej (hydraulicznej) ?
      W załączniku przesyłam zdjęcia kombajnu oraz hedera. 
      Czekam na wasze odpowiedzi. 
      Pozdrawiam 


    • Przez Daro85
      mam pytanie ile kosztuje obecnie claas tucano 320 ? bo chce sobie takiego kupić lecz nie znam za bardzo ceny.
    • Przez Marecki2922
      Panowie, po wyłączeniu hederu trochę za długo spływa olej z siłownika przez co heder ciągle pracuje około 10 sekund może  i więcej , podpowie ktoś co może być nie tak 
      Tak na wyczucie obstawiam że olej ma zbyt ciężki powrót tylko co może być powodem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj