Skocz do zawartości

Zdjęcie

zbiornik na gnojowice czy pod rusztami

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share John6140r

John6140r

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 21:49

zbiornik na gnojowice czy pod rusztami witam. znajomy prosił mnie o pomoc bo nie ma konta na Af, więc zamierza modernizowac tuczarnie bo ma na ściółce, będzie ruszt i planuje dobudowac dalszą część budynku. suma sumarum chce tam mieć hm coś 800 sztuk na rzut. No i miał już spotkania z projektantem i mu zaproponował rozwiązanie takie że pełny ruszt, (kojce po 60 sztuk chyba ) i 80 cm kanału pod rusztami i zrobić przepompownie i zbiornik na zewnątrz. jeśli dobrze pamiętam ten zbiornik by pomiescil 680m3 cieczy. i co wy na to na takie rozwiazanie ? a i ma być mieszadło pod rusztami. kazał zapytać czy to dobry pomysł ? czy lepiej robić na 2,5 m -3 m wanny i wylać to po rzucie ? a jakby były te 80 cm pod rusztami i by się spuszczalo podczas tuczu jakby to było ze zdrowotnościa trzody ? bo ktoś mówił że jak się ruszy gowno i świnie w oborze to chorują. natomiast projektant twierdzi że te 80 cm będzie lepsze dla zdrowia rucznikow. priorytet to zdrowie zwierząt. zaznaczam że chce budować te obiekty z kasy z uni czy coś takiego i podobno spore zwroty będą. odnośnie wnetrzna, wygrodzenie lepsze z plastiku czy z bloczka ? dezynfekcja? będą tubomaty, ogólnie wyposażenie z wesstron. odnośnie wentylacji to nie pamietam, to może coś od siebie dopowiedzcie, aa i jeszcze projektant zaproponował mu zrobić takie pełne kojce, nie wiem sektory, takie zabudowane od góry do dołu, co o tym myślicie ? on od razu odmówił, ale kazał dopytać czy to ktoś takie coś ma. i to chyba tyle co zapamiętałem. z góry dziękuje za odpowiedzi. pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zbiornik na gnojowice czy pod rusztami Dzisiaj, 23:03
  •  

#2 Share RafaSadowski

RafaSadowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,produkcja zwierzęca
    konstrukcje maszyn itp.

Napisany 14 luty 2016 - 10:59

Mam kanały 75 cm i jest spuszczane w ciągu tuczu świne  nie chorują jak masz dobrą wentylację to wszystko będzie ok . co do sektorów to swój budynek  podzieliłem plastikowymi ścianami gr. 5 cm  fajne rozwiązanie i łatwo się  myje a co do wygrodzeń bierz plastikowe z słupkami w pełnej nierdzwce bo ocynk  zaraz złazi  sam zastanawiałem sie nad tą firmą ale ostatecznie wybrałem Hodowcę lepsze wyposażenie w podobnej cenie nawet paszociągi mam w pełnej nierdzewce . 

Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

#3 Share karolusw22

karolusw22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 18 luty 2016 - 23:40

Ja jestem w fazie pozwoleń, i plan mam taki by zrobić kanały pod rusztami na 1,8m głębokości, zapewni to pojemność na 2 cykle, więc na pół roku, bez żadnych przepompowni, bo to tylko więcej elementów do awaryjności, im mniej tym lepiej, a w chlewni wiadomo jakie są warunki, nie wspominając o agresywności gnojowicy.

w razie pytań -> priv

RafaSadowski

swój budynek  podzieliłem plastikowymi ścianami gr. 5 cm  fajne rozwiązanie i łatwo się  myje a co do wygrodzeń bierz plastikowe z słupkami w pełnej nierdzwce bo ocynk  zaraz złazi  sam zastanawiałem sie nad tą firmą ale ostatecznie wybrałem Hodowcę lepsze wyposażenie w podobnej cenie nawet paszociągi mam w pełnej nierdzewce . 

Też początkowo planowałem takie rozwiązanie, ale jest kilka "ale"

luzowanie się śrub od słupków, nie wierzę, że nie będzie to następować, a dokręcenie takiej śrubki to jest chyba jednak problem bo trzeba przytrzymać z drugiej strony kluczem,

cena takiego rozwiązania- na tuczarnię 600 szt wyliczyli chyba koło 40 tys zł....

zgadzam się, że zaletą jest utrzymanie higieny,  i estetyka, chyba że potraficie mnie przekonać by mimo wszystko postawić na takie rozwiązanie,

Jeszcze jedno, jakie automaty paszowe polecacie na kojce około 40 sztuk, najlepiej ze zraszaczami? te lejowe sprawdzają się? ma ktoś z Was jakieś doświadczenie z nimi? jakiej firmy najlepiej?

Jeśli chodzi o Wesstron, to szczerze mówiąc mam 2 paszociągi od nich, sama jakość prefabrykatów jest ok, ale serwis i montażyści - pożal się Boże! nie polecam, nie wiem jak oni chcą zdobyć europejski rynek...

podczas montażu 2 paszociągu pomylili się i zapakowali nie odpowiedni hopper, ekipa montażowa tak dospawała łożysko, że tylko czekam aż skończy się gwarancja by to poprawić, pomimo że spawaczem okrętowym nie jestem, ale zero profesjonalizmu z ich strony, 

po zamontowaniu paszociągu dostałem od nich telefon że : UWAGA: "Montażyści musieli rozciągać kable do zasilania silnika a to nie jest wliczone w cene i muszę dopłacić 200 czy ileś tam złotych za usługe montażu"  załamałem się.... w takim razie już nie wiem co oznacza MONTAŻ w ich wykonaniu

#4 Share RafaSadowski

RafaSadowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
    konstrukcje maszyn itp.

Napisany 23 luty 2016 - 20:46

no a te kable musisz kupić  sam przedstawiciel mi to mówił   na przepompownie nie narzekam  jest bezawaryjna  a deski sie nie rozkręcą bo są na nakrętki samozabezpieczające 

osobiście mam turbomaty Blue hox od roxela  straty paszy bardzo niskie mam wersje dla tucznika i warchlaka jakość powala  miska z polimerobetonu ma troszkę zakamarków które trudniej mujką wymyć ale straty paszy na bardzo niskim poziomie   z hodowcą sie dogadasz przedstawiciel super gość a kable masz wliczone w cenę . ukrytych kosztów zero jeszcze na koniec rozliczenie wyszło 12tys mniej to domówiliśmy linię z stali nierdzewnej do mycia  jedyne co troszeczkę przeszkadza to dość odległe terminy realizacji ponieważ firma ma masę pracy .    

Mój kanał na YT

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 12:02

z tubamatami sie zgadzam sam na tych pracuje troche sie miske zle myje ale praktycznie nie ma strat paszy na wysokiej misce tylko prosiak musi miec min 25 kg na wejsciu bo właża do misek i spią tam :)

#6 Share RafaSadowski

RafaSadowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
    konstrukcje maszyn itp.

Napisany 07 marzec 2016 - 18:37

racja też się zdarzyło ;)

Mój kanał na YT

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share lazik11441

lazik11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (produkcja zwierzęca, roślinna, mechanizacja rolnictwa, itp) Mechanika samochodowa, muzyka :3

Napisany 15 kwiecień 2016 - 22:43

zbiornik na gnojowice czy pod rusztami pod rusztami kanal jak bedzie 1.8 metra to przed wybranuem musisz mieszac bo pol roku to dlugooo.. bedzie kożuch