Skocz do zawartości

Zdjęcie

Udoskonalenia zwykłej dwójki .

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 11:57

Witam. Chciał bym abyście pomogli mi trochę udoskonalić mój pług . Miałem kupić sobie dwójkę obracaną, ale jakoś nie ma nic rozsądnego w mojej okolicy, a jechać daleko to mi się nie widzi. Postanowiłem trochę przerobić moje radło. Więc :

Jakie ścinacze mu kupić , aby były bardziej wywinięte i robiły lepszą robotę, czy dospawanie listwy do końca odkładni, da jakiś lepszy efekt ? Kąt natarcia lemieszy trochę zmieniłem, powinno się lżej orać, bo lemiesz nie jest tak teraz w pionie.  Może macie jakieś zdjęcia jak macie poprzerabiane, 2,3,4 . 

Pozdrawiam Paweł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Udoskonalenia zwykłej dwójki . Dzisiaj, 11:12
  •  

#2 Share rolkam72

rolkam72

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 16:29

Robiłem znajomemu pług to odcielismy stare scinacze i z resora zrobilismy nowe.Nagrzaliśmy je i zrobiliśmy dłuższe i bardziej wywinięte.Teraz pług lepiej kryje a co do odkładni to dorobiliśmy z grubego płaskownika kawałki po 3 cm i jakoś róznicy większej nie widać.Może trochę lepiej odkłada ziemię na skibę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 01 luty 2016 - 16:03

dawniej to kowale kształtowali lemiesze, dziś to kawał prostej blachy, ja mam podłożony drut fi6 co zmieniło kąt natarcia lemiesza i lżej się orze . jak jest sucho to wkładam kawałek szyny kolejowej za tylną słupicę i wchodzi bez problemu (rędzina), ma tak na oko z trzydzieści parę kilo.