Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 95-14 problem z odpaleniem pilne

59 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 03 luty 2016 - 19:35

Wiadomo wszystko. 
Podłączyłem jak opisuje AlaCapone i sam też tak doszedłem. A odpowiedz o zmianie to odniosłem się do odpowiedzi izydora, który napisał że ma podpięta świecę pod nr. 50a ja zostałem przy podpięciu na nr. 19 świecy płomieniowej i uważam temat za zamknięty, żeby innym użytkownikom jak będą mieli taką potrzebę już nie mieszać w głowie nie potrzebnymi postami (post #31 użytkownika AlaCapone wyjaśnia wszystko na temat stacyjki i może się kiedyś komuś przydać). 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 95-14 problem z odpaleniem pilne Dzisiaj, 15:38
  •  

#42 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 04 luty 2016 - 11:16

bierzesz linkę i idziesz do gościa co robi takie rzeczy  ;)

z LBNa mogę podać namiar, ale wątpię żeby chciało Ci się tyle jechać

to zostawię dla potomnych:

Naprawa Linek Motoryzacyjnych 
Lublin, ul. Siemiradzkiego 61 - "Tachografy" 
Tel.: 508-778-628 

Edytowany przez izydor6280, 04 luty 2016 - 11:18.

Polska B

#43 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 04 luty 2016 - 16:16

Już znalazłem, gość w Zamościu podjął się dorobienia linki w star pancerz koszt ok. 30zł 
Jest ciepło to zabrałem się za przegląd Renówki i mam kolejne pytanie, a nie chce już latać po kolejnych tematach i pisać więc zapytam tutaj. Czy jest jakieś miejsce gdzie można na smarować sprzęgło? Strasznie ciężko mi chodzi a zwłaszcza to od drugiego stopnia chociaż i pierwszy stopień wcale lżej nie chodzi. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#44 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 04 luty 2016 - 22:30

Ja też z tym walczyłem, i do puki nie pękła linka, sprzęgło chodziło ciężko. Założyłem nową i miałem wrażenie jak bym wspomaganie założył ;)  Więc tam szukaj przyczyny, lub kup nową linkę bo smarowanie na długo nie pomoże.

PS Tylko nie pisz że założysz jakiś zamiennik, lub sam zakujesz w pobliskim zakładzie bo cie zjedzą...

Edytowany przez Wojtek987, 04 luty 2016 - 22:32.

#45 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 04 luty 2016 - 22:36

Linka chodzi lekko jak ją odpiąć, wydaje mi się że problem tkwi w środku sprzęgła ale jego się chyba nie da nasmarować tak jak jest np. w ursusach. Może coś w środku się dzieje i dlatego sprzęgło chodzi tak ciężko (niby działa normalnie, nie ślizga się, biegi wchodzą płynnie) ale żeby wycisnąć pierwszy stopień czy wyciągnąć drugi to trzeba już użyć siły sporej. 

#46 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 04 luty 2016 - 23:03

Niestety nie ma smarowania w postaci smarowniczek. Nastąpiło jakieś naturalne zużycie elementów ruchomych wchodzących w skład sprzęgła (kamienie, skrzydełka, przetarcia prowadnic, zabrudzenia na wieloklinie) lub nawet docisk - to tylko moje przypuszczenia.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#47 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 04 luty 2016 - 23:09

Czyli rozumiem że nie da się nic z tym zrobić i musi tak chodzić aż się rozleci. Dobra dzięki koledzy za odpowiedzi i cenne rady ;).

#48 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 05 luty 2016 - 09:11

A ja dalej obstawiam linkę.. Moja też lekko chodziła w rękach, ale jak dostawała oporu pod kątem (linka u mnie  w 110.54 zakręca ponad 90 stopni) to się przycierała. Wiem że nie powinno się smarować linek, ale na próbę nawal towotu do oporu i wtedy zobaczysz na 100% czy to nie to.

#49 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 05 luty 2016 - 10:23

wystarczy  że jedna się przerwie i już czepia o oplot, więc na początek też bym obstawiał linkę

jak Ci krzykną podobną cenę za taką linkę to nawet na próbę bym założył i zobaczył czy będzie różnica

Polska B

#50 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 05 luty 2016 - 11:12

Dzisiaj ją jeszcze raz wyciągnę i najwyżej kupię nową i zobaczę co się będzie działo. Chociaż wydaje mi sie że przyczyna tkwi w środku sprzęgła bo pierwszy stopień też chodzi ciężko, a nie jest na linkę tylko na dźwigienki. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 05 luty 2016 - 16:00

Renault 95-14 problem z odpaleniem pilne Nowa to koszt około 180zł. Mocowanie w kabinie ma na takiej skośnej blasze i pewnie dlatego taka cena. A co tam może stawiać opór? Albo łożysko przyciera się na wałku po którym się przesówa, lub ktoś grzebał i zmienił na mocniejszy docisk - jeśli jest taka możliwość? Lub właśnie ta linka...

#52 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 05 luty 2016 - 16:45

Zdaje relacje z dzisiejszej próby:
Linka wyjęta, przesmarowana i chodzi w pancerzu leciutko bez żadnego oporu. Założyłem z powrotem na sprzęgło i dalej ciężko, aż się dźwignia gnie :D obstawiam, że jednak przyczyna tkwi w środku bo przez przeciwwagę też ciężko chodzi pierwszy jak i drugi stopień ale dałem sobie z tym spokój do puki nic poważnego się nie dzieje tylko ciężko chodzi nie będę rozciągał Reni. 

#53 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 06 luty 2016 - 15:41

Renault 95-14 problem z odpaleniem pilne No cóż, jednak źle obstawiałem. Czyli najtańsza i naj mniej pracochłonna przyczyną odpada. Zostaje tylko rozjechać i oglądnąć docisk.

#54 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 06 luty 2016 - 16:59

To na razie zostawię, sprzęgło puki co działa dobrze więc szkoda go rozciągać i robić niepotrzebne koszty jak coś zacznie się dziać ze sprzęgłem wtedy go rozjadę (oby tylko nie wypadło w czasie największej pracy). 

#55 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 06 luty 2016 - 17:51

A powiedz kolego jedną rzecz: czy sprzęgło jest niskie, czy wysokie? (czy bierze na dole, czy na samej górze a może w połowie)

Druga rzecz, czy regulowałeś go? (nakrętka regulacyjna)

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#56 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 06 luty 2016 - 21:26

Renault 95-14 problem z odpaleniem pilne Sprzęgło zaczyna już wysprzęglać tak mniej więcej w połowie może nawet bliżej tak góry pedała. Nie regulowane wcale tymi śrubami od kiedy go kupiłem wcale nic nie regulowałem a sprzego tak chodziło od początku a teraz mam czas i chciałem zrobić żeby było lżej.

#57 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 06 luty 2016 - 22:00

Jeśli w połowie, czy coś koło tego to tarcza sprzęgłowa jest jeszcze do przyjęcia. Skoro od początku tak było i nie regulowałeś go to nie ma naprawdę czym się przejmować rok lub dwa wytrzyma z pewnością.

#58 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 06 luty 2016 - 22:07

Renault 95-14 problem z odpaleniem pilne Dzięki za odpowiedz. Dałem spokój już z tym sprzęgłem niech chodzi i trochę ciężej byle działało tak jak do tej pory.

#59 Share pawlox17

pawlox17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 luty 2016 - 20:16

Tylko daj do dobrego zakładu! Lepiej parę zł więcej zapłacić i mieć spokój. A po zrobieniu zdaj sprawozdanie jak działa!

Odebrałem pompę wtryskową od ciągnika zamontowałem i odpala idealnie,mechanik stwierdził,że się ona zapowietrzała.Ciśnienie było dobre tylko schodziło gdzieś z niej paliwo,po wymianie łożysk,uszczelniaczy,końcowych motylków zapłaciłem 260zł i jestem zadowolony.

Dzięki za odpowiedzi ! :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 11 luty 2016 - 12:39

Czyli trafiona diagnoza  :)  Fajnie że w nie dużych pieniądzach naprawiona usterka. Powodzenia