Skocz do zawartości

Zdjęcie

Herbicyd na pszenice

2016 odpowiedzi na ten temat

#1881 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2254 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 23 kwiecień 2017 - 22:42

Herbicyd na pszenice

Chłopaki czytam ten cały temat i wszyscy wiosną walczą z chwastami ja proponuję jesienią dać maratonu +glin i pola są czyste kilka ładnych lat męczyła mnie miotła a od 3 lat spokój jedyna wada wszystko dosłownie wszystko jest żółte i ciężko zmyć nawet na świeżo

Też od 3 lat skutecznie zwalczałem jesienią chlorotoluronem i diflifenikanem ale w tem roku nie było warunków na zabieg, ciągle padało i z rędziny można nie wyjechać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Herbicyd na pszenice Dzisiaj, 17:33
  •  

#1882 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4166 postów

Napisany 24 kwiecień 2017 - 04:39

Herbicyd na pszenice Czy można zmieszać Axial 50 z Linturem na pszenice ozimą ?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#1883 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Zainteresowania:jak małe dziecko

Napisany 24 kwiecień 2017 - 06:00

Herbicyd na pszenice

Też od 3 lat skutecznie zwalczałem jesienią chlorotoluronem i diflifenikanem ale w tem roku nie było warunków na zabieg, ciągle padało i z rędziny można nie wyjechać

A propos  jesiennego odchwaszczania czy zestaw   diflufenikan - 100 g, penoksulam - 15 g, florasulam - 3,75 g jest w pełni skuteczny czy można do niego dorzucić chlorotoluron? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1884 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2254 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 24 kwiecień 2017 - 07:48

Herbicyd na pszenice

Bizon? Może lepsze będą 2 szybkie żubry? Niektóre odmiany są wrażliwe na chlorotoluron. Będę miał hondie a podobno ta odmiana jest wrażliwa. Jak będą warunki pojade prosulfokarbem z diflufenikanem na 3 liście

#1885 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1624 postów

Napisany 24 kwiecień 2017 - 07:59

Herbicyd na pszenice Nie mieszajcie axiala a sulfonomocznikami i działającymi na zasadzie regulatora wzrostu.
a propo axiala jaki jest jego zakres temperatur jeśli chodzi o stosowanie bo dzisiaj jest ładnie ale szału z temp nie będzie

#1886 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 24 kwiecień 2017 - 18:28

Herbicyd na pszenice

Mam pytanie odnośnie herbicydów Mam kupiony atlantis z sekatorem na pszenicę ozimą.Ale mam a polach bardzo wyrośniętą przytulię i się zastanawiam czy mogę do tych środków dodać Grodylu? Jeśli tak to jaką dawkę? 5 g wystarczy? Proszę o pilną odpowiedz.

Możesz dodać 5-10 g Grodylu (10g na baaaardzo wyrośniętą), dobrym rozwiązaniem na przytulię jest też Mustang Forte i Starane (tylko te niskie temperatury, fluroksypyr potrzebuje ciepła).

#1887 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1510 postów

Napisany 24 kwiecień 2017 - 20:40

Herbicyd na pszenice Ja dzisiaj pryskalem Axial + Lintur i mieszam to razem 2 lata temu też mieszalem i nic się nie działo także jak dla mnie to można mieszać ale decyzja należy do was.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#1888 Share waldeko

waldeko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 24 kwiecień 2017 - 21:13

Herbicyd na pszenice

W jakich dawkach?

#1889 Share AS2

AS2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 24 kwiecień 2017 - 23:24

Herbicyd na pszenice

Nie mieszajcie axiala a sulfonomocznikami i działającymi na zasadzie regulatora wzrostu.
a propo axiala jaki jest jego zakres temperatur jeśli chodzi o stosowanie bo dzisiaj jest ładnie ale szału z temp nie będzie

Takie rzeczy Syngenta pisze na etykiecie "zwykłego" Axiala. A następnie nie stosuje się do własnych zaleceń i wypuszcza Axial Komplett Pak, czyli: Axial + Pike (sulfonylomocznik). Ot, paradoks.

W Axialu minimalna temperatura to 1-2 oC.

#1890 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1510 postów

Napisany 25 kwiecień 2017 - 08:49

Herbicyd na pszenice

W jakich dawkach?

0.7L/ha Axial + 150g/ha Lintur. Tylko że w nocy był lekki przymrozek i teraz mam obawy o działanie i nie wiem czy jednak nie trzeba było dać lekko większej dawki.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1891 Share bizonlukaszZ056

bizonlukaszZ056

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 25 kwiecień 2017 - 10:18

Herbicyd na pszenice

co byście powiedzieli na huzar 1l + 0.4 galapera? robił ktoś taki zabieg?

#1892 Share srubaja

srubaja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 kwiecień 2017 - 14:45

Herbicyd na pszenice

Witajcie
Czy można mieszać Axial + Mustang + Starane?

#1893 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 25 kwiecień 2017 - 15:55

Herbicyd na pszenice

A propos  jesiennego odchwaszczania czy zestaw   diflufenikan - 100 g, penoksulam - 15 g, florasulam - 3,75 g jest w pełni skuteczny czy można do niego dorzucić chlorotoluron? 

Na jesieni robi sie miotłę i jak najwięcej dwuliściennych po jak najnizszych kosztach. Expert met + dff, prosulfokarb + dff ewentualnie CTU + dff by nie wyszło więcej jak 80-90 Pln. Na wiosne idzie poprawka na dwuliścienne za 30-40 Pln i cała filozofia. Nawet jak zrobisz jesień "z górnej półki" to nigdy nie masz gwarancji że będzie bez poprawki więc jak dla mnie nie ma to sensu. Do tego penoksulam  jest chyba kolejnym inhibitorem ALS wiec nie zawsze bedzie działał poprawnie.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#1894 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 25 kwiecień 2017 - 19:09

Herbicyd na pszenice

na jesieni część pszenicy zrobiłem CTU w dawce 2,5 l?ha  , na niektórych kawałkach wschodzi nowa miotła , na innych jest czysto od niej

#1895 Share wiki21

wiki21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 25 kwiecień 2017 - 19:34

Herbicyd na pszenice

Czy można zmieszać Axial 50 z Linturem na pszenice ozimą ?

ja mieszam axiala z mustangiem i daje dolne dawki .Tak już od trzech lat w jarych jak i ozimych i jest czyściutko.  w zeszłym roku dodałem do tego właśnie  starane i  na jednym polu w pszenicy ozimej trochę przytulii zostało może dlatego że było trochę chłodno jak pryskałem. Ale na miotłę axial bomba nawet na taką co już się kłosi. pozdrawiam.

#1896 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 25 kwiecień 2017 - 19:48

Herbicyd na pszenice

Ma ktoś doświadczenie z stosowaniem Nomand na miotłę w pszenicy. Jest w początku strzelania w zdzbło ale jest zimno. Może jakieś spostrzeżenia z lat ubiegłych odnośnie skuteczności tego preparatu w trochę pózniejszej fazie pszenicy jak się ociepli, jaka minimalna dawka jest skuteczna?

Jeszcze jedno chciałem dopytać : czy moge dodać do nomand starane żeby wzmocnić atak na przytuję albo granstar 75 żeby na pewno było czysto , jest sporo rumianowatych, ostrożenia na pewno nigdy tam nie było.

Edytowany przez marian7k, 25 kwiecień 2017 - 20:50.

#1897 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1624 postów

Napisany 25 kwiecień 2017 - 20:20

Herbicyd na pszenice A mieszajcie sobie axial z czym checie ale w nie których przypadkach może spaść skuteczność na jednoliscienne dodatkowo pszenica potraktowana axialem a później przymrozkiem może odchorować.

#1898 Share bratpit

bratpit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 25 kwiecień 2017 - 22:25

Herbicyd na pszenice

Axial najskuteczniejszy jest solo.

MIeszać można , ale nawet z preparatami, które są mało antagonistyczne  minus będzie choć nie zawsze da się to przyuważyć bo to może byc 1-2 chwasty owsa wiecej na 100 , aniżeli solo. 

Przy małej presji różnicy widać nie będzie.

Edytowany przez bratpit, 25 kwiecień 2017 - 22:26.

#1899 Share Robroy

Robroy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 26 kwiecień 2017 - 22:54

Herbicyd na pszenice

U mnie axial akurat dobrze miesział się z linturem ale to chyba ostatni rok rejestracji lintura w Polsce. U siebie na początku kwietnia próbowałem pryskać tym nowym axial komplet pak - axial komplet i pak i pike w pszenicy i też bardzo dobrze sobie poradził.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1900 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1729 postów

Napisany 27 kwiecień 2017 - 15:21

Herbicyd na pszenice

Jaki adiuwant może być zamiast adigoru ?? Mam axial ale nie mam adigoru a w sklepach nie moge dostac? Jest jakis zamiennik?