Skocz do zawartości

Zdjęcie

Herbicyd na pszenice

1700 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 13 październik 2015 - 23:26

Herbicyd na pszenice

Tomazi3p

Zastanawiałeś się nad metrybuzyną solo jako domieszka do np Toulurex/ew. IPU/+DFF.Dojdą jasnoty , może chaber się polepszy, a przy 100<200 g to i nawet stokłose może ruszyć

Teraz dopiero zauważyłem Twoje pytanie :) Co do metrybuzyny to mam obawy co do wrażliwości odmian, spotkałem się z tabelką gdzie odmian wrażliwych było sporo, ile takich wrażliwych odmian jest w Polsce to nie wiem. Bałbym się komuś zalecać mieszanki jeżeli bezpieczeństwo nie było by pewne na 100%. Ciekawą mieszanką było by połączenie Expert Met+Pendigan we wczesnych fazach+metrybuzyna, ale ok 100g. Wtedy stokłosa mogła by poczuć.

Edytowany przez Tomazi3p, 14 październik 2015 - 00:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Herbicyd na pszenice Dzisiaj, 19:30
  •  

#1342 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 październik 2015 - 10:57

Herbicyd na pszenice

@milanreal1

@Tomazi3p
@Tomek90

Podajcie jak możecie swoje mieszanki które będziecie stosować u siebie w pszenicy/pszenżycie?

W tym roku expert met 0,3-0,35+legato 0,15-0,2. Na żyto i pszenżyto. W pszenicy jak duża presja chabra to trzeba lekko zmodyfikować.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1343 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 14 październik 2015 - 18:39

Herbicyd na pszenice

ja w tym roku planuje legato pro + glean, ale nastawiam się na wiosenną poprawkę

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1344 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 14 październik 2015 - 19:07

Herbicyd na pszenice

Ja u siebie właśnie mam problem z chabrem.

Zeszły rok może przez to że była zima ciepła i długa ale mieszanina Komplet 560 - 0,5l + Glean 8g nie poradziła sobie z nim. Lepiej sprawdził sie Boxer 2,5l + 8g Gleanu ale tutaj z kolei pojawił sie ostrzeń.

W takiej sytuacji powiedzcie Panowie czy lepszym rozwiązaniem na walkę z chabrem jest Snajper 1,5l + Glean na samosiewy? Może podrzucicie inna mieszaninę? Jak licze Snajper z Gleanem wyjdzie taniej jak zeszłoroczny Komplet.

#1345 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 14 październik 2015 - 19:41

Herbicyd na pszenice

Tańszym rozwiązaniem będzie 2l Lentipur+0,150l DFF+5g Glean. Jeżeli przytulii multum to poprawka. Co do ostrożenia to na wiosnę trzeba poczekać do strzelania w pęd i dać MCPA lub tribenuron/metsulfuron

Edytowany przez Tomazi3p, 14 październik 2015 - 19:45.

#1346 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 14 październik 2015 - 20:11

Herbicyd na pszenice

Czyli jakby to samo tylko samemu wymieszane. Nie patrzę już tak bardzo na cenę, bardziej wolałbym skuteczności. Co w takim razie wybrać by nie było problemu? Czytam że chabra załatwia chlorotoluron ale w etykiecie Snajpera jest w średnio wrażliwych.

W ogóle nie rozumiem bo wg poniższej tabelki z wrzesniowego topagrar wynika że CTU z Lentipuru zwalcza chabra a już ten sam CTU w Snajperze czy Legato go nie zwalcza "-" w okienku.

http://s1.fotowrzut....9R1WI206K/1.jpg

#1347 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 14 październik 2015 - 20:58

Herbicyd na pszenice

Tu ilośc CTU ma znaczenie i kwestia rejestracji. W Snajperze masz 750g CTU a to jest taka dawka trochę powyżej minimum. Dając już etykietowe 2 czy 3l masz już powyżej 1000g. Dlatego chaber będzie już zwalczany bdb, z resztą Snajper też będzie bdb działał ze względu na synergizm i dużą dawkę DFF. Czasami tabele czasopism trzeba brać z dystansem

#1348 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 14 październik 2015 - 21:28

Herbicyd na pszenice

Snajper ma maksymalna dawkę własnie 1,5l więc jak piszesz 750g CTU + 150g DFF. 
Na forum polecana mieszanka na chabra to 1,5l Lentipur500 + 0,2l Legato500. Czyli suma substancji to odpowiednio 750g CTU i 100g DFF.

Nie wiem jak cenowo ale skład prawie identyczny wiec nie ma się chyba co bawić w mieszanie bo moze byc problem z dopasowaniem opakowań.
Problem że nigdzie nie widze Legato500g (czystego DFF), jest tylko Legato Plus 600g (100g DFF i 500g IPU). Jutro będę dzwonił do handlowca, zobaczymy.

Czyli w razie czego najlepsza opcja to Snajper z domieszką Gleanu lub ewentualnie ten sam mix z pojedynczych środków?

#1349 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 14 październik 2015 - 21:31

Herbicyd na pszenice

Jak chaber to CTU, najtaniej i najpewniej. Czyste DFF to np. Diflanil, Stakato. Jeżeli zaopatrujesz się w ProCam to pewnie będą mieli

#1350 Share bratpit

bratpit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 15 październik 2015 - 09:43

Herbicyd na pszenice

Teraz dopiero zauważyłem Twoje pytanie :) Co do metrybuzyny to mam obawy co do wrażliwości odmian, spotkałem się z tabelką gdzie odmian wrażliwych było sporo, ile takich wrażliwych odmian jest w Polsce to nie wiem. Bałbym się komuś zalecać mieszanki jeżeli bezpieczeństwo nie było by pewne na 100%. Ciekawą mieszanką było by połączenie Expert Met+Pendigan we wczesnych fazach+metrybuzyna, ale ok 100g. Wtedy stokłosa mogła by poczuć.

Jak tak się rozglądnąłem po świecie i wypośrodkowałem to możesz to 100g rekomendować jako bezpieczne IMO , Osobiście myśle ,że poza górkami i piaskami da się bezpiecznie dać 150g. 

Stokłosy nie mam  , ale tani eksperyment na dotankowaniu Eksperta metrybuzyną zastosuje na kawałku z chabrem i zobaczymy efekt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 15 październik 2015 - 09:53

Herbicyd na pszenice

Pierwszy raz będe pryskał pszenice na jesieni niech ktoś powie kiedy będzie najlepszy moment na oprysk .Pszenica siana 24 wrzesnia , bede pryskał legato + expert + glin ale nie bardzo wiem w jakich proporcjach

#1352 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 16 październik 2015 - 19:37

Herbicyd na pszenice

0,3 kg expert+ 0,1-0,15 l + 5-7 gram. Daj jak najwcześniej się da po wschodach, szpilkowanie-1liść(ale do 3 liścia też zadziała bo sam tak pryskałem 2 lata temu)

A co powiecie na siew pszenicy 25 październik i oprysk po siewie zaraz 2 litry boxer+1litr stomp+0,5l Lentipur? Bo tych środków mi pewnie zostanie i bym z 1,5 hektara prysnął czymś takim.

#1353 Share Jarek22B

Jarek22B

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 19 październik 2015 - 18:09

Herbicyd na pszenice

widzę że na forum sporo osób prysło mieszanka Lintipur 1,5l + Legato 0,2l

sprzedawca polecił mi ta mieszankę na pszenice przy sporej presji chabra i określił że najlepszym czasem na zabieg jest czas od 1 do 3 liści

z kolei na etykiecie Lentipuru jest napisane że pryskać od 3 liścia i do tego 2 l/fa (znajomy mówił ze głownie działa on nalistnie słabo doglebowo)

moja pszenica ma już 2 liście i nie wiem co robić

proszę o szybką podpowiedź

#1354 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 19 październik 2015 - 18:31

Herbicyd na pszenice

Twoja mieszanka to nic innego jak snajper 600ec. Tam dawka to nawet 1,5litra co odpowiada 1,5 litra tolurex/lentipur oraz 0,3 legato a zalecenie producenta jest tam nawet od szpilkowania. Masz tutaj informacje producenta o oryginale http://fnagro.pl/sro...snajper-600-sc/

#1355 Share tomekgeo2

tomekgeo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna,sport

Napisany 19 październik 2015 - 20:26

Herbicyd na pszenice

Witam mam pytanie w jakich dawkach można połączyć legato plus z DFF? Czy takie połączenie zda egzamin na jesienne zabiegi na pszenżycie i pszenicy ? W jakich dawkach to połączyć ?

Edytowany przez tomekgeo2, 19 październik 2015 - 20:33.

#1356 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 20 październik 2015 - 11:29

Herbicyd na pszenice

Pytanie miałem przygotowany taki oprysk 1,5 l Tolurex ,1l Boxer ,14 gr Gleanu jednak termin ucieka  oprysku ,co pokazują nie ma szans na oprysk w tym tygodniu pada , czy jak zrobi się pogoda chwasty już ostro wyrośnięte starczą te dawki czy może dokupić  teraz czy w razie czego wiosną poprawka

#1357 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 20 październik 2015 - 16:25

Herbicyd na pszenice

U mnie pada i jutro ma padać. Na jedno pole na pewno nie wjadę. Nie mniej jeden kawałek może uda mi sie opryskać w czwartek. Zrobię Maraton: protugan + stomp lub pendigan. Na etykietach Stomp i Pendigan napisane jest odpowiednio, że pendimetalina to substancja z grupy: dinitroanilin, toluidyn. Zatem, czy wolno mieszać Stomp z Protuganem? Bo Pendigan tak. Pytam dlatego, że mam z ubiegłego sezonu Stomp.

#1358 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 23 październik 2015 - 20:05

Herbicyd na pszenice

Proszę o porade odnośnie - Legato plus (dff+ipu )  na etykiecie jest  ze pryskac po siewie niezależnie od fazy rozwojowej, 

Wiec nie będzie zadnych ujemnych skutków gdy prysne pola z dopiero co kiełkującym ziarnem lub przebijającym pierwszym liściem?

Czy może zboze to odczuje ?

#1359 Share mj23

mj23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 24 październik 2015 - 09:40

Herbicyd na pszenice

Pszenica Jantarka zasiana 25/09 . faza 2 3 liście. Po zasiewie poszedł ostry deszcz i część nasion została wymyta na wierzch. nasiona te są w fazie kiełkowania. Pryskająć ją teraz mieszaniną boxer 2 l legato 0,15 i glean 8 gr zniszczę te ziarniaki ? Nie wiem co robić boxer jest do 3 liści, za tydzień ma być zimno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 26 październik 2015 - 20:37

Herbicyd na pszenice

Ja mam podobny problem moja pszenica ma 2 liście miejscami jeszcze nie powschodziła lub szpilkuje mogę opyskać Expertem met + Legato