Skocz do zawartości

Zdjęcie

Herbicyd na pszenice

1700 odpowiedzi na ten temat

#1201 Share karino25

karino25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 11:02

Herbicyd na pszenice

kilkadziesiat postów wczesniej pisalem ze w pszenicy huzar nie wzial mi przytuli i miotly ale ze powoli schla. dzis widac jak na talezu - miotla wyszla. NIE POLECAM HUZARA.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Herbicyd na pszenice Dzisiaj, 06:17
  •  

#1202 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 14:15

Herbicyd na pszenice

Widzę po sobie i po tym co piszecie środki wiosenne zawodzą w tym roku szukałem środka głównie miotła chaber sprzedawca polecił taki pakiet Galaper Toto i Izofarm dodałem jeszcze Protugan i miotłe przepuściło teraz po deszczach wybiła ponad zboże ,jesienią mobilizacja aby zrobić opryski wszystkie

#1203 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 15:24

Herbicyd na pszenice

Przy niepewnych zimach dobrą opcją jest zastosowanie taniego środka/mieszanin. Lentipur 2l/ha+Glean 10g lub Izofarm 1,5l+10g Glean i na wiosnę ewentualna poprawka, ze swojej strony mogę jeszcze polecić Expert Met-na wiosnę poprawka tribenuronem i czysto. Bardziej pewna mieszanina- Komplet 0,3l+Lenitpur 1,2l na pola z chabrem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1204 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 15:32

Herbicyd na pszenice

Czy ja dobrze czytam? Proponujesz na wiosenną poprawke zabieg za 90-100 zł ? (Komplet+Lenitpur) Gdzie Lancet plus za 125 zł bierze wszystko jak leci ? Jeden przejazd, a gdzie paliwo na jesień, czas amortyzacja sprzetu. Nigdy w zyciu nie mialem sytuacji zeby wiosenny oprysk cokolwiek przepuścił. Pryskam na zmiane Chisel pak/ Lancet plus i zalatwiam wszystko w jednym przejezdzie

#1205 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 15:51

Herbicyd na pszenice

Źle czytasz, chodziło mi o zabieg jesienny.

#1206 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 17:11

Herbicyd na pszenice

Widzę po sobie i po tym co piszecie środki wiosenne zawodzą w tym roku szukałem środka głównie miotła chaber sprzedawca polecił taki pakiet Galaper Toto i Izofarm dodałem jeszcze Protugan i miotłe przepuściło teraz po deszczach wybiła ponad zboże ,jesienią mobilizacja aby zrobić opryski wszystkie

To czy wiosenne herbicydy zawodzą czy też nie zależy wyłącznie od danego preparatu. Miotła która się pojawiła po Protuganie wcale mnie nie dziwi. Najbardziej ekonomiczne (niekoniecznie najskuteczniejsze) jest zwalczanie miotły jesienią, w przypadku przytulii często jest odwrotnie, rośliny po jesiennym zabiegu zostają silnie przyhamowane, ale potrafią skutecznie odbić na wiosnę. Jak nie ma upierdliwych chwastów, szczególnie wieloletnich lub glęboko korzeniących się (np. przytulia czepna, chaber bławatek, ostrożeń polny, mak polny) można ryzykować pełnym odchwaszczaniem jesiennym, w innych przypadkach najlepszy wariant "hybrydowy", na jesieni miotła, na wiosnę dwuliścienne.

#1207 Share karino25

karino25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 11:53

Herbicyd na pszenice

... Pryskam na zmiane Chisel pak/ Lancet plus i zalatwiam wszystko w jednym przejezdzie

Tylko ze Lancet zostaje w glebie i wszystkiego nie mozesz uprawiac w nastepnym roku

#1208 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 12:53

Herbicyd na pszenice

no nie wiem co wy macie za kłopoty z tym Huzarem,u mnie na jesieni robione wszystkie ozime Tolurex 2l/ha i nawet czysto było a na wiosne tam gdzie czasem miotła została Huzar ja dobił i na dzien dzisiejszy jest czysciutko,stosowałem tez Atlantis z Sekatorem i tez jest elegancko.

#1209 Share Damiankoss199495

Damiankoss199495

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, budownictwo.

Napisany 19 czerwiec 2015 - 13:27

Herbicyd na pszenice

ja pryskałem wiosną lentipurem 2l/ha i gold 0,5l/ha i uważam, że jest w porządku. ;)

#1210 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 22:55

Herbicyd na pszenice

0,5L/ha Golda tylko dawałes ? dla mnie to troche dziwne bo dawki Golda zalecane sa od 1-1,25l/ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1211 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 21:08

Herbicyd na pszenice

Ja zrobiłem sobie takie doświadczenie i na jednym kawałku dałem Axial prawie 0,9l + Mustang Forte 1l, a na polu obok poszedł Huzar 1l. Dodam że pszenica po pszenicy. I faktycznie po Huzarze sporo miotły a robione tego samego dnia co Axial po którym jest zdecydowanie mniej ale jednak na piachach są place gdzie trochę jest. Natomiast na pola po rzepakach poszedł Lancet i czyściutko mam. Praktycznie zero miotły. Chyba ten Axial przereklamowany bo daje go już parę lat w wysokich dawkach i zawsze przepuszcza miotłę. Rezygnuje od przyszłego roku. Co z tego że Lancet trochę zalega jak koszt przy dawce 0,9 Axialu + Mustang to 185zł a Lancet 115zł. Definitywnie rezygnuję z Axiala od przyszłego sezonu.... Huzar też zdecydowanie do d..y i dyszkę drożej od Lancetu. 

#1212 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 20 czerwiec 2015 - 21:15

Herbicyd na pszenice

W moich stronach w tym roku Lancet minimalnie przepuścił miotłę. Kolega zareklamował i sprzedający potwierdził, że w tym roku jest  z tym problem. U mnie jednak progu szkodliwości nie przekroczyła

#1213 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 14:45

Herbicyd na pszenice

dzisiaj wybrałem sie z kolegą na jego pole pszenicy ozimej gdzie wykonywałem zabieg Huzarem i zadziałał wysmienicie,czysto a na jesieni niczym nie pryskane

#1214 Share sudoku14

sudoku14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 18:22

Herbicyd na pszenice

najbezpieczniej jest nie mieszać herbicydów z żadnymi środkami

A czy do lancetu można dodać odrobinę aurory i to samo do huzara?

#1215 Share marcus1998

marcus1998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna, hodowla trzody chlewnej.

Napisany 21 czerwiec 2015 - 20:16

Herbicyd na pszenice

U mnie super sprawdziła się mieszanina nomadu z biathlonem/ tribenuronem. 100g nomadu położyło pięknie dosyć wyrośniętą miotłę. Na polu zero chwastów ;)

#1216 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 20:20

Herbicyd na pszenice

Do kolegi Tomka. Myślę że działanie może być silnie uzależnione od typu gleby i od tego ile mamy nasion na polu. Ja mam mieszane ziemie i np. w jednym końcu piach, a w drugim glina że można garnki lepić i tam gdzie nawet mam rzadszą pszenicę na glinach bo część nie wzeszła bo susza była na jesieni to mam czysto, a na piachu gdzie gęsta pszenica jest jej sporo, a po Lancecie na piachach np. na jednym kawałku 30ha można doliczyć się kilkudziesięciu wiech na całym polu i nawet na piachu czysto.

#1217 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 czerwiec 2015 - 20:28

Herbicyd na pszenice

Ja zrobiłem sobie takie doświadczenie i na jednym kawałku dałem Axial prawie 0,9l + Mustang Forte 1l, a na polu obok poszedł Huzar 1l. Dodam że pszenica po pszenicy. I faktycznie po Huzarze sporo miotły a robione tego samego dnia co Axial po którym jest zdecydowanie mniej ale jednak na piachach są place gdzie trochę jest. Natomiast na pola po rzepakach poszedł Lancet i czyściutko mam. Praktycznie zero miotły. Chyba ten Axial przereklamowany bo daje go już parę lat w wysokich dawkach i zawsze przepuszcza miotłę. Rezygnuje od przyszłego roku. Co z tego że Lancet trochę zalega jak koszt przy dawce 0,9 Axialu + Mustang to 185zł a Lancet 115zł. Definitywnie rezygnuję z Axiala od przyszłego sezonu.... Huzar też zdecydowanie do d..y i dyszkę drożej od Lancetu. 

Axiala nie można mieszać z innymi herbicydami... Potem zdziwienie że coś puszcza. Może puszczać bo regulatory wzrostu osłabiają jego działanie.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1218 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 20:36

Herbicyd na pszenice

Axial z Mustangiem można śmiało. Czy ktoś robi zabiegi jeno i dwuliścienne oddzielnie? W sporych gospodarstwach nie ma czasu na takie zabawy. Jeżeli  się nie mylisz tzn. że Axial cienki jest jak mieszać nie wolno.

#1219 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 czerwiec 2015 - 21:08

Herbicyd na pszenice

Przeczytaj etykietę i się dowiesz. Nie masz czasu na 2 zabiegi to wkalkuluj czas na ewentualna poprawkę, Twój wybór.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1220 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 22:15

Herbicyd na pszenice

Gdzieś tam się czytało że jak dobrze pamiętam to może osłabić działanie ale to bardziej pisze dla wszelkiego wypadku jak to na środkach. Czyli może, ale nie musi. Może kiedyś zrobię sobie próbę z samym Axialem i bez to napisze jak to wyszło. Poprawek nigdy jak pryskam to nie robiłem. Po prostu jak gdzieś wyskoczy trochę miotły to i tak jest zazwyczaj już za późno na zabieg i szkoda moim zdaniem kasy tym bardziej że występuje gdzieś tam kawałkami.