Skocz do zawartości

Zdjęcie

Herbicyd na pszenice

1700 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share dawidor111

dawidor111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 20:04

Herbicyd na pszenice portugan posiada izoproturon czyli właśnie wyżej napisane ipu wiec możesz ją tak zrobiłem za 5 wychodziło mi 110 zl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Herbicyd na pszenice Dzisiaj, 17:15
  •  

#1042 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 20:08

Herbicyd na pszenice

Wybrałem sie dzis na pole aby zobaczyć jak podziałał oprysk jesienny 1,25 L snajper + 8 g glean + 50 ml legato. Mimo suchej jesieni chyba nie jest najgorzej zastanawiam się czy robić poprawke o to chwasty jakie występują na polu. Prosiłbym jeśli ktoś rozpozna jakiś chwast o podanie jego nazwy i porade czy wykonywac poprawke czy nie. Do dyspozycji mam grodyl i granstar.

Chaber, fiołek,przytulia, gwiaznica- chaber będzie rósł za mało CTU albo tak jak wspominasz susza(najpewniej) Możesz poczekać na rozwój wegetacji i jak wybielone chwasty będą chciały się podnieść to zastosuj Granstar

#1043 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 20:35

Herbicyd na pszenice

Najgroźniejsza jest napewno przytulia. Nie wiem czy nie opryskać tylko grodylem pól gdzie występuje przytulia a reszte odpuścić ponieważ chwasty wystepują ale wmałych ilościach. Planuje robić poprawke z siarczanem magnezu mikroelementami oraz ccc wiem ze nie jest zalecane ale moze wielkiej biedy nie bedzie jak połacze zabiegi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1044 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 20:42

Herbicyd na pszenice

U mnie gość miesza mocznik z Chwastoxem i sobię chwali. Niestety nie wiem ile czego daje

#1045 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 21:38

Herbicyd na pszenice

Mocznik rozpuszcza kutykulę co wspomaga pobranie substancji, w przypadku sulfonylomoczników lepiej nie mieszać z nawozami zawierającymi większe ilości azotu.

Edytowany przez Tomazi3p, 27 marzec 2015 - 21:43.

#1046 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 15:41

Herbicyd na pszenice

13 listopada zastosowałem 0,2l Diflanil +1,8l Dikurex. Około 4 dni była temperatura 6st. C, później około 8 dni 2-4st. C, potem nastały temperatury poniżej zera. Na chwilę obecną gwiazdnica zwalczona w 100%, miotła zbożowa mocno trącona, rumianowate i bodziszek mają się super, na bratku polnym i przytulii widać deliketne przebarwienie na najmłodszym liściu (ale trzeba się mocno przyjrzeć).

Mam pytanie - czy jest szansa, że te środki jeszcze będą działać? Czy już pozamiatane i skuteczność szlag trafił? Błędem chyba było zastosowanie około 320l wody na hektar.

Po kolejnych lustracjach sprawa wygląda następująco  - wszystkie bratki praktycznie poległy,  rumianowate mocno osłabione, gdzieniegdzie trafia się chaber. Przytulia która była na jednej działce, cały czas marnieje, ale pewnie się odbije za jakiś czas. Niemniej nie wiem czy będę robił poprawkę na dwuliścienne po za tą jedną działką z przytulią.

Natomiast miotła zbożowa, która wydawała się że padnie w tej chwili ma się bardzo dobrze, zregenerowała się i mocno rozkrzewiła. Czym ją najtaniej zwalczyć i kiedy? Do świąt raczej pogoda mi nie pozwoli na wjazd na pole.

Jak ma się zabieg skracania (planowane CCC + Medax) i nawożenia drugą dawką RSM do stosowania herbicydu? Jakie odstępy czasowe zachować i jaka kolejność zabiegów jest optymalna?

#1047 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 16:00

Herbicyd na pszenice

Jakie środki polecicie na odchwaszczanie? Dodam ,że po pszenicy mają być buraki cukrowe.

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

#1048 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Bardzo rozne sa moje zainteresowania...

Napisany 28 marzec 2015 - 20:41

Herbicyd na pszenice Witam! Panowie co bedzie dobre na miotle zbozowa i przytulie czepna w pszenicy ozimej teraz pryskajac. Mam na uwadze Huzar lub Lancet? Czy cos innego dobrego jest... Przewija sie Atlantis?
Jesli ma ktos dobry pomysl;pisac prosze.
Pozdrawiam

#1049 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 23:12

Herbicyd na pszenice

Jakie środki polecicie na odchwaszczanie? Dodam ,że po pszenicy mają być buraki cukrowe.

Odchwaszczanie-pojęcie względne, zabieg kompleksowy, poprawka, jakie gatunki przeważają?

Witam! Panowie co bedzie dobre na miotle zbozowa i przytulie czepna w pszenicy ozimej teraz pryskajac. Mam na uwadze Huzar lub Lancet? Czy cos innego dobrego jest... Przewija sie Atlantis?
Jesli ma ktos dobry pomysl;pisac prosze.
Pozdrawiam

Atlantis tylko na miotłę, przytulii nie rusza, jeżeli nie masz gigantów tzn przytulia po 8 okółków, miotła rozkrzewiona na potęgę- daj Chisel, Toto+Galaper, Lentipur+Aurora, Lentipur 2l+0,6l Fluroherbu. Huzar i Lancet też będą OK ale koszt już wyższy

#1050 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 23:24

Herbicyd na pszenice

dobre połączenie to też Atribut + sekator tylko przez 5 dni po wykonaniu oprysku żeby nie było przymrozku.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 07:43

Herbicyd na pszenice

Wszystkich chwastów jest sporo.Nie będzie na pewno ostrożenia. 

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

#1052 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 29 marzec 2015 - 10:45

Herbicyd na pszenice

Właśnie kupiłem na Allegro huzara  po 128 zł za L, już czas pryskać jeżeli pogoda pozwoli.

#1053 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 11:21

Herbicyd na pszenice

Kolego tomazi3p a co powiesz na galaper+tolurex?

#1054 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 12:55

Herbicyd na pszenice

Alosypyr+Tolurex, to mieszanka na plantacje na których jest duże zagrożenie przytulią, w razie większej presji przetaczników i chabra dawkę Aloksypyru warto podnieść do 0,6l. Zamiast CTU można dać tańszy IPU

#1055 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 13:30

Herbicyd na pszenice

To obecnie można jeszcze stosowań izoproturon? Nawet jeśli jesienny oprysk z jakichś względów nie zadziałął? U mnie na pszenicy jest już  bbch 29-30.  Jaka dawka ewentualnie, miotła mocno rozkrzewiona? Tylko z prognóz pogody wychodzi, że do świąt raczej nie opryskam. A może czekać i Apyros w najniższej dawce?

#1056 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 13:42

Herbicyd na pszenice

Najlepiej zobaczyć czy szczyt kłoska jest poniżej 1cm od węzła krzewienia. Jeżeli jest powyżej to lepiej sobie odpuścić jeżeli nie to 2-2,5l IPU będzie optymalne chyba że miotła jest w zaawansowanym krzewieniu to podnieść do 2,5l, na późniejsze zabiegi Apyros jak najbardziej OK.

#1057 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Bardzo rozne sa moje zainteresowania...

Napisany 30 marzec 2015 - 15:37

Herbicyd na pszenice Widze,ze koledzy maja rozeznanie w tym temacie.
Ja to tylko miotla zbozowa i ta wlasnie przytulia czepna w pszenicy. Teraz poglowkuje co kupic i pryskac,ale to dopiero po swietach,bo wczesniej deszcz nie pozwoli. A wyrosna chwasty za tydzien,albo poltora tygodnia...
Pozdrawiam

#1058 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 12:06

Herbicyd na pszenice

Mój pomysł na chwasty to Lancet koszt około (110zł\ha) przy dawce max 0,2kg to tak na połowę pszenicy a na drugą połowę Axial 0,8l\ha (110zł) + Mustang Forte 0,9l\ha (45zł). Namawiali mnie na Lancet na całość bo jednak sporo taniej, ale mam obawy że nie oblecę na czas a jak wiadomo Lancet jak później to miotłę przepuści. Co wy na taką kombinację? Może coś lepszego znacie? Jak na maxa podciągnąć dawkę Axialu i Mustanga to wychodzi prawie 200zł.... drogo.

#1059 Share Ganicus86

Ganicus86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 08:29

Herbicyd na pszenice

Lancet bdb tylko musisz pamietac o tym ze zalega, a na druga połowe daj Huzara i tyle...

Edytowany przez milanreal1, 05 kwiecień 2015 - 13:22.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 23:25

Herbicyd na pszenice

Nie wiesz jaki kosz Huzara na ha? Nigdy nie stosowałem. Myślałem o Axialu bo nie chcę na sulfonylomocznikach jechać cały czas.