Skocz do zawartości

Zdjęcie

Herbicyd na pszenice

1700 odpowiedzi na ten temat

#801 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 19 październik 2014 - 21:25

Herbicyd na pszenice

150 zł a jeśli bedziesz musiał robic poprawke to ile Cie ostatecznie wyniesie? Jak dla mnie szukanie rozwiazania jednozabiegowego jest wazne ale nie za każda cene.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Herbicyd na pszenice Dzisiaj, 06:59
  •  

#802 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 20 październik 2014 - 08:26

Herbicyd na pszenice

knoro93 - Na chwilę obecną nic nie opryskam, bo pada i na kolejne dni są u mnie przewidziane ulewy oraz opady śniegu i mróz w nocy. W ubiegłych dwóch sezonach (o czym już wspominałem na Tym Forum) stosowałem Legato Plus i nie byłem zadowolony z jego działania, jeśli chodzi o zwalczanie miotły zbożowej i przytulii czepnej. Musiałem wtedy poprawiać przede wszystkim na przytulię herbicydem Starane. Miotły już nie pryskałem, bo wtedy znacznie wzrosłyby koszty odchwaszczania.

#803 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 20 październik 2014 - 09:45

Herbicyd na pszenice

A propo poprawek, to co sądzicie o Galaperze Strong? Głównie chodzi mi o poprawkę na przytullę, bodziszek, rzepak . Czy ten Galaper będzie lepszy od podobnego cenowo Lintur+Chwastox Extra? W tamtym tygodniu pszenica pryskana Boxer/Expert+0,2 litra diflufenikanu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#804 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 20 październik 2014 - 12:38

Herbicyd na pszenice

Mieszanka Lintur+Chwastox wyjdzie trochę drożej. Mi jedna i druga propozycja(Lintur bez Chwastoxa) pozostawił przetacznika bluszczykowego. Zaletą Galapera jest szerokie okno stosowania, co w przyadku Lintura już takie nie jest. Temperaturowo-Lintur potrzebuje dużo powyżej 10*C żeby dobrze działać, na plus Lintura można dodać niewielkie-ograniczajace działanie na miotłę. Pod względem skuteczności-oba są podobne, jednak przy większej presji chabra Lintur+Chwastox lepiej sobie poradzi

#805 Share Pestka5465

Pestka5465

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 20 październik 2014 - 14:28

Herbicyd na pszenice

Moge opryskać pszenice i żyto które jest dopiero  w fazie 2 liścia Lentipurem ?

#806 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 20 październik 2014 - 17:31

Herbicyd na pszenice

Tomazi3p

Mam pytanko jaki środek byś polecił na pszenicę i pszenżyto siane 9 i 15 września czyli już parę liści jest. Miałem pryskać na wiosnę ale parę ha może teraz bym prysnął, znasz coś dobrego w takim etapie rozwojowym zboża?

#807 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 20 październik 2014 - 18:49

Herbicyd na pszenice

Dobór środka trzeba poprzeć analizą zachwaszczenia-tak jest najlepiej i najtaniej. U siebie na jęczmieniu zastosowałem 1,8l Lentipuru+5gr Galmetu, i jak za 60zł to efekt jest dobry, jeżeli bym trafił na lepsze warunki-temperatura, wilgotność gleby (!) to efekt byłby super. Chaber w momencie zabiegu miał 2liście właściwe i teraz już jest przeszłością, podobnie z gwiazdnicą i komosą(która notabene i tak wymarznie) Na innej działce bardziej opanowanej przez chabra(7liści właściwych) i miotłę, zastosowałem 2l Lentipur+Granstar Ultra 25g-na efekt czekam. Jeżeli dostanę tanio

Toto to dam 70g Toto+1,5l Lentipuru-wtedy będzie czyściutko. Ze swojej strony mogę z pewnością polecić Snajpera-połączenie idealne, lecz jak są problemy z makiem to może być na nie poprawka-ale tania. Inna opcja Lentipur 1l+Granstar 10g+0,2 Diflanil. Jeżeli masz chabra  w większych ilościach to dobre by było połączenie tańszego IPU+Granstar, IPU lepiej działa na suchej glebie.  W moim przypadku za główny cel wyznaczyłem sobie opanowanie chabra, gwiazdnicy i miotły-z przetacznikiem i przytulią poradzę sobie Platformem za 40zł na przedwiośniu. A nawet jakby potrzebna była poprawka na miotłę to dam Apyros. Odemnie taka rada-jeżeli zdecydujesz się na CTU/IPU to pamiętaj żeby 24h-48h nie spadł większy deszcz, bo one są wrażliwe na rozcieńczenie. Przy IPU uważaj na przymrozki.

#808 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 październik 2014 - 19:27

Herbicyd na pszenice

Trinity + tolurex + glin na pszenżyto, pszenica jak zwykle expert met + Tolurex + stakato + glin + bi 58. Minęły 4 godziny od wykonania zabiegu jeszcze nie pada na szczęście. Może zdarzą wchłonąć te chwasty co wzeszły środek. Milanreal napewno doradzisz. W jakich temp. można wykonać zabieg na jęczmień ozimy Tiltem Turbo i odżywką. Dziś nie zdążyłem, a nalot mączniaka powoli się robi oraz mszycy. Cały tydzień ulewy a gdy wypogodzenie ochłodzenie. Jeszcze jedno pytanie, jak najtaniej dostać substancję pendimetalinę tzw. jaki środek zakupić najtaniej z tą substancją?
Strasznie drogo wychodzi. Jak to wygląda wiosną, czyści dobrze?

Experta nie powinieneś mieszać z tolurexem.

Tilt? 10-12 stopni musi być alby propinonazol coś dał, choć ogólnie im cieplej tym lepiej a teraz będzie z tym ciężko. Fenpropidyna już da dobry efekt w niższej temp.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#809 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 20 październik 2014 - 20:12

Herbicyd na pszenice

Tomazi3p@ dzięki wielkie za odp, Snajper będzie dobry na moje pola, maku u mnie nie ma tak że powinien zdać egzamin, no i termin zastosowania jest fajny jak i cena ,

Edytowany przez Piotrek1975, 20 październik 2014 - 20:12.

#810 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 21 październik 2014 - 13:46

Herbicyd na pszenice

sam bym tego snajpera spróbował ale właśnie termin oprysku nie jest za ciekawy bo dopiero od 3 liści, a że pszenice wysiewam zawsze około 10 października to zabieg wypadałby w listopadzie, a często jest już wtedy bardzo zimno i czasem śniegiem sypnie więc jest spore ryzyko, że nie będzie jak w ogóle wjechać. Więc jak jest pogoda to jadę teraz legato i gleanem od 1 liścia. Chaber tylko na 1 kawałku mam i może na snajpera zostawię, a jak nie to wiosną chociaż te legato i glean mają chabra jako średnio wrażliwe więc jakaś szansa jest, że i jego by wzięło. Z tego co czytałem to glean powinien ostrożnia wziąć?

Edytowany przez grego, 21 październik 2014 - 13:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 21 październik 2014 - 16:04

Herbicyd na pszenice

Snajpera można stosować od 1 liścia w pszenicy, efekt jest nawet ciut lepszy jak przy zabiegach późniejszych. Glean weźmie ostrożnia

#812 Share przemo89

przemo89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 21 październik 2014 - 19:57

Herbicyd na pszenice

Czy expertem można pryskać jeśli będą przymrozki?

#813 Share BartekSzulc

BartekSzulc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 21 październik 2014 - 20:38

Herbicyd na pszenice

A co lepsze snajper czy trinity?

#814 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 21 październik 2014 - 21:20

Herbicyd na pszenice

Czy expertem można pryskać jeśli będą przymrozki?

Etykieta nie wykazuje przeciwskazań, lecz gdy przymrozek będzie znaczny to mogą pojawić się przejaśnienia powodowane przez metrybuzynę.

A co lepsze snajper czy trinity?

Teoretycznie lepszy będzie Trinity, zwłaszcza gdy problemem będzie przytulia. Jednak Snajper nie będzie odstawał skutecznością jeżeli Trinity zastosuje się na suchą glebę. Pendimetalina działa powyżej 6 tygodni-czyli bardzo długo jak na herbicyd, i będzie zwalczała chwasty w dalszym okresie wegetacji. Ale tutaj warunek wilgotności musi być spełniony

#815 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 21 październik 2014 - 21:30

Herbicyd na pszenice

no i dzisiaj opryskałem pszenicę Legato 600 + Glean ziemia wilgotna było też dość ciepło żal nie pryskać na taką glebę. W tamtym roku 100% skuteczności miałem takim zestawem, koszt jakieś 90zł. Tam gdzie chaber to pójdzie snajper na próbę w przyszłym tygodniu jak pszenica podrośnie, a właściwie to zamiennik Dyplomata 600sc

#816 Share drizzt24

drizzt24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 22 październik 2014 - 04:45

Herbicyd na pszenice

W jakiej dawce? Samosiewy rzepaku były?

#817 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 22 październik 2014 - 05:20

Herbicyd na pszenice

0,75Legato Plus + 15g Gleanu od samosiewów rzepaku aż zielono było na polu

#818 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów

Napisany 22 październik 2014 - 09:11

Herbicyd na pszenice

sam bym tego snajpera spróbował ale właśnie termin oprysku nie jest za ciekawy bo dopiero od 3 liści, a że pszenice wysiewam zawsze około 10 października to zabieg wypadałby w listopadzie, a często jest już wtedy bardzo zimno i czasem śniegiem sypnie więc jest spore ryzyko, że nie będzie jak w ogóle wjechać. Więc jak jest pogoda to jadę teraz legato i gleanem od 1 liścia. Chaber tylko na 1 kawałku mam i może na snajpera zostawię, a jak nie to wiosną chociaż te legato i glean mają chabra jako średnio wrażliwe więc jakaś szansa jest, że i jego by wzięło. Z tego co czytałem to glean powinien ostrożnia wziąć?

Snajpera zrób sobie sam, zakup diflufenikan (Stakato, mac-diflufenikan, legato bądź inny) najtańszy chyba jest Stakato. Do tego zakup chlorotoluron (Tolurex, lentipur). Stakato 500 SC 0,2 l + Tolurex 500 SC 1 l (koszt 63 zł)= Snajper 600 SC 1l (koszt 83 zł)

#819 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 22 październik 2014 - 09:52

Herbicyd na pszenice

też prawda choć wątpię czy takie różności będą u mnie mieć raczej gotowce preferują w pobliskich sklepach, a tylko 2ha mi zostało z chabrem. W sumie na wszystko miałem zakupione Legato Plus (DFF + IPU) i mi zostało bo tego nie opryskałem i tak się zastanawiam czy może do niego by dodać Lentipuru. Tylko pewno by to drogo wyszło, w opcji mam jeszcze 2l Maratonu z zeszłego roku o którym zapomniałem ale zdaje się, że będzie musiał jeszcze jeden rok zaczekać. Coś mądrego da się z tego skleić czy zostawić LEgato Plus na przyszły rok, a teraz dać snajpera i tyle. Trochę to źle rozplanowałem ale to z powodu, że środki musiałem zamawiać przez internet bo nikt Legato nie miał u mnie i nie chciałem zbytnio drobnić i brałem w dużych bańkach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów

Napisany 22 październik 2014 - 12:51

Herbicyd na pszenice grego Maraton 375 SC 1l/ha + Legato Plus 600 SC 0,8 l/ha + Lentipur Flo 500 SC 1 l/ha. Będziesz miał 80 g diflufenikanu, 525 g izoproturona, 250 g pendimetaliny, 500 g chlorotoluronu = koszt ok 110 zł. Drogo, ale to jest coś na podobieństwo Trinity 590 SC. Tylko że mniej pendimetaliny natomiast jest jeszcze jedna substancja w postaci izoproturona. Chaber zwalczy oraz inne.