Skocz do zawartości

Zdjęcie

Herbicyd na pszenice

1700 odpowiedzi na ten temat

#641 Share wielkiboss

wielkiboss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 22:32

Herbicyd na pszenice Taką mieszanką pryskałem

mustang forte195 SE + Atlantis 12 OD + Actirob

Mimo późnego terminu chwasty dwuliścienne zostały zniszczone.Gorzej z miotłą- tylko część zniszczona została .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Herbicyd na pszenice Dzisiaj, 15:53
  •  

#642 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 09:23

Herbicyd na pszenice legato plus 150 ml + 0,3 kg expert met + ok 10 g glean poszło w tamtym roku na pszenzyto i pszenice. Na pszenzycie jeszcze uszło było pare miejsc gdzie przepuściło przytulie ale na pszenicy powyłaził owies głuchy przytuli sporo było ;/ no i miotła miejscami sie pokazała fakt że ziemia tam do gliny podobna.
Co poradzicie na ten rok żeby było czysto ? Przedplonem był rzepak takze z 15 gram gleany chyba trzeba bedzie dac a co do tego? Może z maratonem spróbować? czy kompletem? Czy dalej z tym expertem?

#643 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 10:52

Herbicyd na pszenice Triniti z Adama ma ciekawy skład.Z domieszka Glean 8g powino super działac.Zadowolony jestem z działania Snajper 1.4l + Glen 10g

Edytowany przez slawek2209, 01 sierpień 2014 - 20:12.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#644 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 13:01

Herbicyd na pszenice

legato plus 150 ml + 0,3 kg expert met + ok 10 g glean poszło w tamtym roku na pszenzyto i pszenice. Na pszenzycie jeszcze uszło było pare miejsc gdzie przepuściło przytulie ale na pszenicy powyłaził owies głuchy przytuli sporo było ;/ no i miotła miejscami sie pokazała fakt że ziemia tam do gliny podobna.
Co poradzicie na ten rok żeby było czysto ? Przedplonem był rzepak takze z 15 gram gleany chyba trzeba bedzie dac a co do tego? Może z maratonem spróbować? czy kompletem? Czy dalej z tym expertem?

Owies głuchy ciężko zwlaczyć na jesień, większość wschodzi wiosną, szczególnie gdy jesień jest sucha. Za granicą na owies stosuje się mieszankę-pendimetalinę+flufenacet, z tym 2 jest tylko problem w dostaniu solo. Expert Met też powinien wziąć owies-ale do wiosny spora część substancji będzie już "nieaktywna" i owies wschodzi. Na głuchy powschodowo wiosennie to AAA-Apyros, Atlantis,Attribut& Nomad. Graminicydy-Puma, Axial. Pośrednio izoproturon działa na głuchy, ale to zależy jak z terminem jego wschodów.Przytulię i miotłę elegancko zwalczysz Maratonem-ale przy pendimetalinie koniecznie trzeba spełnić waruenk wilgotności gleby żeby przytulię zwalczyć. Tak jak slawek2209 mówi ciekawy jest Trinity- 260zł za 5l, któym się zrobi od 2-2,5ha. A Gleanu to 10g to max przy mieszankach, jeżeli już kilka gramów Gleanu powala kwitnący rzepak, to dawka od 5-10g jest jak najbardziej OK na wschodzący rzepak.

Edytowany przez Tomazi3p, 01 sierpień 2014 - 13:15.

#645 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 18:55

Herbicyd na pszenice Dff też bierze przytulię na jesieni, ale co z tego jak na wiosne znowu wyskakuje i trzeba trzaskać grodylem albo mustangiem. Owies powinnien przepaść przez zime, ale jak pole już się zapaskudzi nim to problem na pare lat :|
Expert Met na jesieni i poprawka wiosna grodyl + granstar i czysto. Znajomi pryskają grodyl + granstar + atlantis na wiosne i mówią siekera ale odchwaszczanie jedynie wiosene mi się nie widzi.
W tym roku zamiast expertu możliwy boxer bądz komplet mieszać z expertem.

#646 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 sierpień 2014 - 22:29

Herbicyd na pszenice Na przytulię jesienią pewniejsza wydaje mi się pendimetalina niż DFF.
Mi odchwaszczanie wiosna zawsze się nie widzi. Mało czasu i tez bywa zawodne.
Komplet z expertem? Będzie dublowanie flufanacetu, trochę dla mnie bez sensu. Boxer z sensem bo to inna substancja i inny mechanizm działania.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#647 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 06 wrzesień 2014 - 21:57

Herbicyd na pszenice Nigdy jeszcze nie zwalczałem chwastów na jesień a w tym roku chciałbym tego spróbować i zastanawiam się nad Snajperem albo Kompletem na gliniaste gleby, który będzie lepszym wyborem?

#648 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 12:19

Herbicyd na pszenice Na jesienną przytulię to najlepszy wydaje się być Bizon. Jednak trzeba zastosować go w odpowiednim terminie ( z racji na nalistne działanie florasulamu), niezbyt wcześnie, jak również w warunkach dość wysokiej temperatury ( która nie ma aż tak istotnego wpływu przy działaniu DFF, ale florasulamu już tak).

#649 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 14:33

Herbicyd na pszenice

Nigdy jeszcze nie zwalczałem chwastów na jesień a w tym roku chciałbym tego spróbować i zastanawiam się nad Snajperem albo Kompletem na gliniaste gleby, który będzie lepszym wyborem?

I w jednym i drugim przypadku wskazane są wyższe dawki, ze względu na glinę. Jeżeli masz problemy z podstawowymi chwastami typu chaber, miotła ect to Snajper będzie git. Jeżeli nie jesteś pewien co do skuteczności działania, to spróbuj coś z niższej półki-np. Expert Met a na wiosnę ewentualna poprawka-taka moja sugestia

Na jesienną przytulię to najlepszy wydaje się być Bizon. Jednak trzeba zastosować go w odpowiednim terminie ( z racji na nalistne działanie florasulamu), niezbyt wcześnie, jak również w warunkach dość wysokiej temperatury ( która nie ma aż tak istotnego wpływu przy działaniu DFF, ale florasulamu już tak).

Florasulam akurat nie jest wybredny w stosunku co do temperatury, a zwalczanie przytulii przez Bizona nie jest efektem tylko działania florasulamu lecz DFF i penoksysulamu.

#650 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 16:51

Herbicyd na pszenice

Florasulam akurat nie jest wybredny w stosunku co do temperatury, a zwalczanie przytulii przez Bizona nie jest efektem tylko działania florasulamu lecz DFF i penoksysulamu.

Patrząc w jakiej temperaturze można stosować DFF ( ok. 0°C) stwierdzam, że florasulam nie należy do typowo "zimnych" substancji. Bizon stosowany w przykładowym ( optymalnym ??) terminie ( faza 3 liści), zważywszy na często występującą niską temperaturę w tym okresie, może nie uzyskać pełnej skuteczności w zwalczaniu przytulii. W powyższym terminie decydujący wpływ w zwalczeniu przytulii przypada na florasulam ( DFF słabo działa na przytulię powyżej 1 okółka, penoksulam działa głównie na jednoliścienne). Florasulam jest 3 może 4 najskuteczniejszą substancją stosowaną do wiosennego zwalczania tego upierdliwego chwasta w zbożach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 19:19

Herbicyd na pszenice Dla florasulamu zakres mieści się od 4-20paru stopni więc jest on bardzo tolerancyjny. W niższej temperaturze będzie on po prostu wolniej działał. A co by dał sam florasulam w Bizonie? DFF działając doglebowo ogranicza występowanie przytulii wschodzącej po zabiegu+niewielkie działanie doglebowe penoxysulamu. Sam w sobie florasulam działa OK, ale jego skuteczność ogranicza się praktycznie do przytulii po wschodach, dlatego producent zaleca przesunięcie zabiegu do 3-4liścia aby możliwie większość chwastów wzeszła. Dla mnie florasulam może być 4subst. do zwalczania przytulii, ale i tak nie pobije Aurory który wali przytulię i przetaczniki za 30zł.

#652 Share Radek88

Radek88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 14:49

Herbicyd na pszenice Witam
Planuje w tym roku w pszenicy zastosowac jesienne zwalczanie chwastów.
Zastanawiam sie nad dwoma srodkami mianowicie: Trinity 590 SC czy Bizon
Z tego co wyczytałem z ulotek to jeden i drugi zawiera po 3 substanje czynne (ale różne tylko jedna sie powtarza)
Który jest lepszy? z tego co wiem to cena podobna 120-130/ha
proszę o odpowiedz osoby które stosowały srodek jak rowniez sprawdzenie srodkow przez fachowców pod wzgledem substancji czynnych i ich zawartosci w srodku.
Trinity 590 SC 2-2.5l/ha:
chlorotoluron 250g/l
pendimetalina 300g/l
diflufenikan 40g/l

Bizon 1l/ha:
diflufenikan 100g/l
florasulam 3.75g/l
penoksulam 15g/l

Pozdrawiam

Edytowany przez Radek88, 10 wrzesień 2014 - 14:55.

#653 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 16:30

Herbicyd na pszenice Dwa środki są nowością na PL rynku więc, trudno o osoby które to stosowały. Trinity- Snajper+Sromp, 3 mechanizmy działania, 3 substancje mitłobójcze, czyli połączenie naprawdę dobre, praktycznie lewatywa. Bizon-2 substancje miotłobójcze, 2 mechanizmy działania. W przypadku Trinity, działanie chwastobójcze będzie wydłużone(pendimetalina) choć jeżeli zima będzie łagodna to i tak się skróci. Moim wyborem byłoby Trinity, tylko jakby były samosiewy rzepaku to Glean na spokojny sen byłby OK. Jak wybierzesz któryś, to tym drugim zrób próbę na mniejszej działce, dla porównania.

Edytowany przez Tomazi3p, 10 wrzesień 2014 - 16:31.

#654 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 20:06

Herbicyd na pszenice Dzis byłem w kslepie i sprzedawczyni zaproponowała mi ponoć "dobre" rozwiązania bez poprawek wisną a mianowicie 0,2 komplet + 0,2 Expert +0,8 grodyl a drugie rozwiązanie to 0,2 Expert + o,2 Kompet + 5 g glean Napewno bede miał problem z samosiewami rzepaku jak oceniacie te propozycje stosował ktoś cos podobnego?

#655 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 20:41

Herbicyd na pszenice Cos pomyliłeś z Grodylem. Ja się spotkałem z podobna mieszanką ale dawka Gleanu była podniesiona do 10g, ogólnie mieszanina dobra, jeżeli uprawki pożniwne były wykonane należycie to mieszanka super

#656 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 21:56

Herbicyd na pszenice A Bizon da radę w pszenicy sianej po rzepaku? Czy lepiej Boxer/legato/glean albo boxer jesień i chwastox wiosną??

#657 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 22:03

Herbicyd na pszenice Jeżeli rzepak by wzorowo odchwaszczony to najtańsze mieszaniny dadzą radę, samosiewy rzepaku są największym utrapieniem. A odpowiadając na pytanie-w składzie ma 2 sulfonylomoczniki w tym najważniejszy penoxysulam, a to są siekiery na kapustowate. A co do jesieni-zamiast Boxera możesz dac Experta koszt taki sam a na jednoliścienne najlepszy

Edytowany przez Tomazi3p, 10 wrzesień 2014 - 22:05.

#658 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 22:19

Herbicyd na pszenice Jeśli chodzi o grodyl to raczej sie nie pomyliłem predzej sprzedawczyni. Troche bym tą mieszanke przerobił ponieważ mam 0,5 litra legato plus 500 sca mianowicie dałbym 0,1 l komplet + 0,2 expert + 10 g glean + 50 ml legato. Chciałbym żeby to był jedyny zabieg na chwasty wiec prosze o propozycje czego dodać więcej do tej mieszanki. A może spróbować coś ze snajperem ?

#659 Share zigi79

zigi79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 07:36

Herbicyd na pszenice http://www.kws-zboza...a-jesienna.html
a czy zwracacie uwagę jaką macie pszenicę stosując chlorotoluron bo obniżka plonu możne sięgać według badań niektórych pszenic 59 %

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 11 wrzesień 2014 - 08:23

Herbicyd na pszenice pierwszy raz sieję pszenicę więc proszę o wyrozumiałość, mam zamiar wsiać 1,2ha odmiany Linus, chciałbym poradzić sobie z chwastami jednym opryskiem jesiennym, myślałem o legato plus 1l + glean 16g? przedplonem na jednym kawałku jest zaorana tatarka, a na drugim zaorana gorczyca, klasa ziemi 4a/4b. Będzie to dobre rozwiązanie, czy może coś innego?